Постанова від 17.01.2017 по справі 924/922/16

РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" січня 2017 р. Справа № 924/922/16

Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючого судді Розізнана І.В.

судді Маціщук А.В. ,

судді Грязнов В.В.

при секретарі судового засідання Берун О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Рівненського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу позивача комунального підприємства "Спецкомунтранс" на рішення господарського суду Хмельницької області від 08.11.2016р. у справі №924/922/16 (суддя Субботіна Л.О.)

за позовом комунального підприємства "Спецкомунтранс" (м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області)

до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Жовтневе-9" (м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області)

про визнання договору на вивезення твердих побутових відходів укладеним

за участю представників сторін:

позивача - ОСОБА_1, представник за довіреністю від 16.01.2017р. №4;

відповідача - не з'явився

Судом роз'яснено представнику права та обов'язки, передбачені ст. ст. 20, 22 ГПК України.

Клопотання про технічну фіксацію судового процесу не поступало, заяв про відвід суддів не надходило.

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство "Спецкомунтранс" звернулося до господарського суду Хмельницької області з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Жовтневе-9" про визнання укладеним між сторонами договору на вивезення твердих побутових відходів №100 від 19.07.2016р.

Рішенням господарського суду Хмельницької області від 08.11.2016р. у справі №924/922/16 в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду першої інстанції, комунальне підприємство "Спецкомунтранс" звернулося до Рівненського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення суду першої інстанції скасувати, прийняти нове рішення, яким задоволити позов повністю.

Мотивуючи апеляційну скаргу скаржник вказує, що договір на надання житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою. Відносини між учасниками у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником. Системний аналіз норм Закону України "Про відходи", Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 р. № 1070 свідчить про обов'язковість відповідачем, в силу закону, укладення договору про надання послуг з вивезення побутових відходів.

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Жовтневе-9" надіслало до суду відзив на апеляційну скаргу (вх. №32467/16 від 19.12.2016р.), в якому відповідач заперечує доводи апеляційної скарги, просить рішення суду першої інстанції залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення. Також відповідач зазначає, що не має змоги направити представника в судове засідання апеляційного суду, тому просить розглядати справи без участі його повноважного представника.

Автоматизованою системою документообігу суду визначено колегію суддів для розгляду справи № 924/922/16 у складі: головуючий суддя Петухов М.Г., суддя Гулова А.Г., суддя Маціщук А.В.

Розпорядженням керівника апарату суду від 05.12.2016р. у зв'язку із тимчасовою непрацездатністю головуючого судді (судді-доповідача) Петухова М.Г. з 05.12.2016р. по 09.12.2016р. включно, відповідно до п. 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду та п. 9.2 Засад використання автоматизованої системи документообігу суду у Рівненському апеляційному господарському суді, призначено повторний автоматизований розподіл справи №924/922/16.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.12.2016р. визначено колегію суддів для розгляду справи №924/922/16 у складі: головуючий суддя Розізнана І.В., суддя Гулова А.Г., суддя Маціщук А.В.

Ухвалою Рівненського апеляційного господарського суду від 07.12.2016р. апеляційну скаргу позивача прийнято до провадження у новому складі, справу призначено до слухання.

Розпорядженням в.о. керівника апарату суду від 16.01.2017 р., у зв'язку із тимчасовою непрацездатністю судді - члена колегії Гулової А.Г. та відповідно до п. 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду та п. 8.2 Засад використання автоматизованої системи документообігу суду у Рівненському апеляційному господарському суді, призначено автоматичну зміну складу колегії суддів автоматизованою системою документообігу суду.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.01.2017р. визначено колегію суддів для розгляду справи № 924/922/16 у складі: головуючий суддя Розізнана І.В., суддя Маціщук А.В., суддя Грязнов В.В.

Ухвалою Рівненського апеляційного господарського суду від 16.01.2017р. апеляційну скаргу позивача прийнято до провадження у новому складі суду: головуючий суддя Розізнана І.В., суддя Грязнов В.В., суддя Маціщук А.В.

Представник скаржника в судовому засіданні 17.01.2017р. доводи апеляційної скарги підтримав, просить апеляційну скаргу задоволити, а рішення суду першої інстанції скасувати.

Відповідач не забезпечив явку повноважного представника в судове засідання 17.01.2017р., хоча про день, час та місце судового розгляду повідомлявся у встановленому законом порядку.

Враховуючи те, що судом вчинено всі необхідні дії для належного повідомлення всіх учасників провадження у справі про час і місце розгляду справи, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в даному судовому засіданні.

Відповідно до ст. 101 ГПК України апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи та обставини на предмет повноти їх встановлення, надання їм судом першої інстанції належної юридичної оцінки, вивчивши доводи апеляційної скарги стосовно дотримання норм матеріального і процесуального права судом першої інстанції, заслухавши пояснення представника позивача, колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду дійшла наступного висновку.

Як встановлено апеляційним судом, рішенням Кам'янець-Подільської міської ради "Про затвердження тарифів на житлові послуги" від 24.05.2006р. №104 вирішено затвердити диференційовані розміри квартирної плати та плати за утримання будинків та прибудинкових територій. Згідно п. 2 рішення, вирішено включати до вартості квартирної плати та плати за утримання будинків та прибудинкових територій, зокрема, доплати за вивезення та утилізацію ТПВ. Відповідно до п. 3 рішення вирішено, що доплати згідно п. 2 не включати до вартості житлових послуг, в разі якщо вони надаються спеціалізованими комунальними організаціями безпосередньо мешканцям квартир, без участі житлово-експлуатаційних організацій (а.с. 12-13).

Рішенням виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради "Про встановлення скорегованого тарифу на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів та внесення змін до рішення виконавчого комітету від 23.12.2010р. №1928 "Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" №2179 від 29.11.2012р., вирішено встановити скорегований тариф на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів згідно додатку №1: 22,39 грн. (з ПДВ) за 1м3 для житлових організацій та приватного сектора та 0,286 грн. (з ПДВ) за 1м2. У додатку № 2 до рішення визначено тариф за вивезення та утилізацію ТПВ, що входить до складу тарифу за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у розмірі 0, 286 грн. з ПДВ (а.с. 99).

Рішенням Кам'янець-Подільської міської ради "Про затвердження норм надання послуг з вивезення твердих побутових відходів" від 20.12.2012р. №2502, вирішено затвердити норми надання послуг з вивезення твердих побутових відходів. Так, для житлових будинків упорядкованих з газовим опаленням на 1 людину норма накопичення на одну розрахункову одиницю куб. м. в рік становить 1,8 (а.с. 100).

Рішенням виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради №629 від 16.05.2013р. внесені зміни до рішення виконавчого комітету №2179 від 29.11.2013р., та встановлено тариф за вивезення та утилізацію ТПВ (з ПДВ), що входить до складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у м. Кам'янець-Подільському, у розмірі 0,283 грн. за 1 кв.м. (а.с. 69).

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Жовтневе-9" зареєстроване як юридична особа за адресою: м. Кам'янець-Подільський, вул. Матросова, 9.

Згідно статуту ОСББ "Жовтневе-9", затвердженого протоколом загальних зборів від 21.02.2016р., об'єднання створене власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку №9, що розташований за адресою: Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський, вул. Матросова, відповідно до Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (п.1 розділу 1 статуту) (а.с. 76-82).

Відповідно до акту приймання-передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, який складений 01.06.2011р. житловий комплекс за адресою: м. Кам'янець-Подільський, вул. Матросова, 9 був переданий з балансу ЖЕО ТСЖББ на баланс ОСББ "Жовтневе-9" (а.с. 18-20).

Рішенням зборів членів ОСББ "Жовтневе-9", яке оформлено протоколом від 22.12.2015р. №9 заборонено голові ОСББ підписувати договір на вивезення побутових відходів від імені власників квартир, у зв'язку з тим, що розрахунок зроблений на 1 кв.м. загальної площі, що не відповідає нормам утворення побутових відходів на 1 людину; рекомендовано КП "Спецкомунтранс" заключити договір з кожним власником квартири (а.с. 37-38).

12.05.2016р. між виконавчим комітетом Кам'янець-Подільської міської ради (замовник) та комунальним підприємством "Спецкомунтранс" (виконавець) укладено договір на надання послуг з вивезення побутових відходів на території міста Кам'янця-Подільського. Відповідно до п. 1 договору виконавець зобов'язується згідно з графіком надавати послуги з вивезення побутових відходів на території м. Кам'янець-Подільського, а замовник зобов'язується виконати обов'язки, передбачені цим договором. Характеристика території: територія м. Кам'янець-Подільського (п. 2 договору). Строк дії цього договору з 15.05.2016р. до 12.05.2021р. (п.11 договору) (а.с. 14-17).

28.07.2016р. КП "Спецкомунтранс" супровідним листом №166 направило ОСББ "Жовтневе-9" для підписання два примірники договору №100 від 19.07.2016р. на вивезення побутових відходів із контейнерного майданчика, що знаходиться за адресою: вул. Князів Коріатовичів, 72 (а.с.11).

ОСББ "Жовтневе-9" листом №137 від 18.08.2016р. повідомило КП "Спецкомунтранс" про те, що об'єднання не має правових підстав укладати договір на вивезення побутових відходів №100 від 19.07.2016р., тому повертає його без підписання; пропонувало укласти договори на вивезення побутових відходів безпосередньо із жителями квартир будинку №9 по вул. Матросова (а.с. 52).

Оскільки сторони не досягнули згоди щодо укладення договору, позивач звернувся до суду з позовом про визнання укладеним між сторонами договору на вивезення твердих побутових відходів №100 від 19.07.2016р. на умовах поданого до суду та направленого ОСББ "Жовтневе-9" проекту цього договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦК України цивільні права і обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Однією з підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.

Приписами ст. 187 Господарського кодексу України встановлено, що спори, які виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Згідно приписів ст. 67 ГК України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів. Підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов'язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України. Вказана норма кореспондується зі ст. 627 ЦК України, згідно якої сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

За приписами ч. 7 ст. 179 ГК України господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Відповідно до ч. 3 ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо, зокрема, існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Згідно з нормами ч.1 та ч.2 ст.35-1 Закону України "Про відходи" поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів і правил. Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання твердих побутових відходів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 р. №1070 затверджено Правила надання послуг з вивезення побутових відходів та типовий договір про надання послуг з вивезення побутових відходів. Пунктом 3 Правил визначено, що власники або балансоутримувачі житлових будинків, земельних ділянок укладають договори з особою, яка визначена виконавцем послуг з вивезення побутових відходів та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Договір про надання послуг укладається відповідно до типового договору, наведеного у додатку 1.

Підпунктом 1 п. 3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" встановлено обов'язок споживача укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

Враховуючи викладене, колегія суддів зазначає, що норми Закону України "Про відходи", Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008р. №1070 визначають обов'язковість, в силу закону, укладення договору про надання послуг з вивезення побутових відходів; умови договору про надання послуг з вивезення побутових відходів обов'язково мають відповідати умовам типового договору, тобто умови укладеного між сторонами договору за своїм змістом не мають бути абсолютно тотожними умовам типового договору (законодавець дозволяє сторонам конкретизувати ці умови), проте, мають зберігати загальний зміст типового договору.

Судова колегія зазначає, що Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків" визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна; співвласники багатоквартирного будинку (далі - співвласники) - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

За приписами ст. 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Об'єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об'єднання визначається цим Законом та іншими законами України.

Зі змісту статуту ОСББ "Жовтневе-9", затвердженого протоколом загальних зборів від 21.02.2016р., вбачається, що завданням та предметом діяльності об'єднання є забезпечення реалізації прав співвласників на володіння та користування спільним майном; забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території; сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами; забезпечення виконання співвласниками своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання (п. 3 розділу 2 статуту). Згідно п. 2 розділу 3 статуту вищим органом управління об'єднання є загальні збори. Загальні збори вправі приймати рішення з усіх питань діяльності об'єднання. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов'язковим для всіх співвласників (п. 11 розділу 3 статуту).

Враховуючи викладене, колегія суддів зауважує, що мета і предмет діяльності об'єднання співвласників багатоквартирних будинків не передбачають провадження об'єднанням господарської діяльності, об'єднання не є суб'єктом господарювання і не може бути виробником або виконавцем житлово-комунальних послуг. Предметом діяльності об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, серед іншого, є сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг, для чого Законом відповідачу надано право укладати відповідні договори з суб'єктами, що надають послуги.

Суд апеляційної інстанції вказує, що Законом України "Про житлово-комунальні послуги" визначено основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки. Зі змісту ст. 1 зазначеного Закону вбачається, що:

- житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил;

- виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору;

- виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги;

- власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - власник) - фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпоряджання приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване у встановленому законом порядку;

- комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством;

- споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу;

- управитель - особа, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі - управління будинком) і забезпечує його належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору;

Відповідно до ст. 19 вказаного Закону відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. При цьому, учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.

Відповідно до ст. 29 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою. У разі якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем. Процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції зазначає, що споживачем послуг в розумінні ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" є фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.

Разом з тим, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків не є споживачем житлово-комунальних послуг, споживачами вказаних послуг являються самі члени об'єднання (жителі будинку), відповідач може виступати у ролі споживача лише як колективний замовник (абонент), у той же час, виступати колективним замовником (абонентом) комунальних послуг є правом, а не обов'язком об'єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Суд апеляційної інстанції приймає до уваги те, що матеріали справи не містять доказів прийняття загальними зборами ОСББ "Жовтневе-9" рішення про укладення ОСББ як колективним споживачем (замовником) договору на вивезення побутових відходів.

Згідно ст. 92 ЦК України юридична особа набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом. У випадках, встановлених законом, юридична особа може набувати цивільних прав та обов'язків і здійснювати їх через своїх учасників. Орган або особа, яка відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступає від її імені, зобов'язана діяти в інтересах юридичної особи, добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень.

Відповідно до п. 13 статуту ОСББ "Жовтневе-9" виконавчим органом об'єднання є правління, яке обирається і підзвітне загальним зборам. До компетенції правління належить, зокрема, укладення договорів про виконання робіт, надання послуг та здійснення контролю за їх виконанням (п. 14 статуту).

Згідно п. 16 статуту правління зі свого складу обирає голову правління та його заступника. Голова правління на виконання своїх повноважень укладає в межах своєї компетенції договори і вчиняє інші правочини відповідно до рішення правління.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідач скористався наданим йому правом, прийнявши рішення, яке оформлене протоколом зборів членів ОСББ "Жовтневе-9" від 22.12.2015р. №9, заборонивши голові об'єднанню співвласників багатоквартирних будинків підписувати договір на вивезення побутових відходів від імені власників квартир, в якості споживача послуг.

Судом першої інстанції правомірно не прийнято до уваги доводи позивача з приводу обов'язковості для відповідача укладення договору на вивезення побутових відходів, зважаючи на п. 2 рішення Кам'янець-Подільської міської ради №104 від 24.05.2006р., яким послуга з вивезення та утилізації ТПВ включена до вартості квартирної плати та плати за утримання будинків і прибудинкових територій, оскільки пунктом 3 вказаного рішення визначено, що доплати згідно п. 2 не включаються до вартості житлових послуг, в разі якщо вони надаються спеціалізованими комунальними організаціями (в тому числі і КП "Спецкомунтранс") безпосередньо мешканцям квартир, без участі житлово-експлуатаційних організацій.

Колегія суддів вважає доводи скаржника, викладені в апеляційній скарзі, безпідставними, документально необґрунтованими; апеляційним судом не встановлено порушень чи неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права при розгляді спору судом першої інстанції, а тому мотиви, з яких подана апеляційна скарга, не можуть бути підставою для скасування прийнятого у справі рішення, а наведені в ній доводи не спростовують висновків суду.

Керуючись ст.ст. 33, 43, 49, 99, 101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Рівненський апеляційний господарський суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу комунального підприємства "Спецкомунтранс" на рішення господарського суду Хмельницької області від 08.11.2016р. у справі №924/922/16 - залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

2. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку згідно з Розділом ХІІ-1 Господарського процесуального кодексу України.

3. Справу повернути до господарського суду Хмельницької області.

Головуючий суддя Розізнана І.В.

Суддя Маціщук А.В.

Суддя Грязнов В.В.