Кіровоградської області
"27" квітня 2007 р.
Справа № 10/10
Час оголошення - 10 год.40 хв.
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Жака В.В. при секретарі судового засідання Романовській О. В., розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи № 10/10 від 23.01.2007року
за позовом: Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Кіровоград,
до відповідача: Кіровоградської міської ради, м. Кіровоград,
про зобов'язання вчинити дії, -
від позивача - не з'явилися
від відповідача - Пастушенко Валерій Анатолійович, в. о. головного спеціаліста відділу представництва інтересів в судах, довір. № 130-МР від 05.03.2007 р.
Позивач Кіровоградська МДПІ звернувся до господарського суду Кіровоградської області з позовом до Кіровоградської міської ради, в якому просить суд зобов'язати Кіровоградську міську раду шляхом надання фінансової допомоги КП «Кіровоградводоканал» сплатити податковий борг із земельного податку замість КП «Кіровоградводоканал» , заявлений кредитором Кіровоградською МДПІ в сумі 171 161, 48 гр. у справі про банкрутство № 10/258 боржника комунального підприємства «Кіровоградводоканал».
Позивач Кіровоградська МДПІ заявою від 12.02.2007 року на підставі ст. 137 КАС України змінив позовні вимоги і просить суд зобов'язати Кіровоградську міську раду , як засновника комунального підприємства «Кіровоградводоканал», надати КП «Кіровоградводоканал» фінансову допомогу в сумі 171 161,48 грн. для забезпечення погашення комунальним підприємство «Кіровоградвоканал» кредиторських вимог Кіровоградської МДПІ у справі про банкрутство № 10/258 боржника КП «Кіровоградводоканал» ( арк. справи 19-21).
Відповідач Кіровоградська міська рада проти позову заперечує, посилаючись на ті обставини, що міським бюджетом не передбачені видатки на надання фінансової допомоги комунальному підприємству 'Кіровоградводоканал» (арк. справи 101).
Розглянувши наявні матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника відповідача, господарський суд, -
Ухвалою від 07.03.2007 року господарський суд залучив до участі у даній адміністративній справі в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, комунальне підприємство «Кіровоградводоканал», яке зобов'язав подати суду інформацію про розмір заборгованості перед кредиторами станом на 20.03.2007 року із зазначенням переліку кредиторів (арк. справи 98-100).
Із змісту наданих комунальним підприємством «Кіровоградводоканал» документів вбачається, що станом на 20.03.2007 року заборгованість КП «Кіровоградводоканал» перед кредиторами складає 32 292 966,60 грн., в тому числі перед ОКПП «Дніпро-Кіровоград» - 22 597 351,35 грн., перед ВАТ «Кіровоградобленерго» - 2 493 365,40 грн.; заборгованість перед бюджетом складає 6 638 910,82 грн., перед фондами соціального страхування - 183 692,82 грн.( арк. справи 116-119).
Ухвалою від 06.11.2006 року господарський суд Кіровоградської області порушив справу про банкрутство № 10/258 відносно боржника КП «Кіровоградводоканал» на підставі заяви ініціюючого кредитора Кіровоградської МДПІ у зв'язку з несплатою податкового боргу по платі за землю в загальній сумі 171 161,48 грн.( арк. справи 8, 53-63).
Ухвалою від 21.02.2007 року господарський суд припинив провадження у справі № 10/258 про банкрутство КП «Кіровоградводоканал» відповідно до ч.7 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», оскільки Кіровоградська міська рада на пленарному засіданні 12.12.2006 року прийняла рішення № 197, пунктом першим якого передбачено не застосувати до комунального підприємства «Кіровоградводоканал» - підприємства власності територіальної громади м. Кіровограда положення Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» протягом одного року.
Відповідно до ч.1 ст. Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон) засновники (учасники) боржника - юридичної особи, власник майна, центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень зобов'язані вживати своєчасних заходів для запобігання банкрутству підприємства-боржника. Господарський суд вважає, що Кіровоградська міська рада, скориставшись повноваженнями, наданими їй ч.7 ст. 5 Закону, та прийнявши на пленарному засіданні 12.12.2006 року рішення про незастосування Закону про банкрутство відносно КП «Кіровоградводоканал», вжила один із можливих заходів по запобіганню банкрутству вказаного підприємства.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону засновниками (учасниками) боржника-юридичної особи, кредиторами боржника, іншими особами в межах заходів щодо запобігання банкрутству боржника може бути надана фінансова допомога в розмірі, достатньому для погашення зобов'язань боржника перед кредиторами, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків і зборів. Із змісту вказаної норми Законну вбачається, що надання фінансової допомоги є не обов'язком, а правом засновника боржник - юридичної особи. Крім того, розмір цієї допомоги має бути достатнім для погашення зобов'язань боржника перед кредиторами.
Розмір фінансової допомоги в сумі 171 161,48 грн., виділення якої з бюджету м. Кіровограда просить позивач, не є достатнім для погашення зобов'язань боржника перед кредиторами, суттєво не вплине на фінансовий стан боржника, оскільки заборгованість КП «Кіровоградводоканал» перед кредиторами станом на 20.03.2006 року становила 33 292 966,60 грн. Крім того, виділення такої фінансової допомоги є правом , а не обов'язком Кіровоградської міської ради.
З вказаних підстав у задоволенні позову має бути відмовлено.
Керуючись статтями 71, 160, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
1. У задоволенні позову відмовити.
2. Сторони мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України. Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
3. Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала не набрала законної сили.
Суддя