про повернення позовної заяви
05.01.2017 Справа № 920/24/17
Господарський суд Сумської області у складі судді Резніченко О.Ю., розглянувши матеріали
за позовом Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Атомкомплект» Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», м. Київ
до відповідача Публічного акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково - виробниче об'єднання», м. Суми
про стягнення 118 318 грн. 82 коп.
Позивач звернувся до господарського суду Сумської області з позовною заявою №9884 від 22.12.2016р., в якій просить суд стягнути з відповідача 118 318 грн. 82 коп. заборгованості по договору поставки № 53-129-04-15-00584 від 02.10.2015р.
При дослідженні матеріалів позовної заяви судом було встановлено, що позивач, як доказ сплати судового збору надав платіжне доручення №28130 від 26.12.2016р. на суму 1 774 грн. 78 коп.
Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір", суд перед порушенням провадження у справі перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
В зв'язку з прийняттям змін до Закону України "Про судовий збір" відділом документального забезпечення та контролю господарського суду Сумської області введено порядок, відповідно до якого здійснюється обов'язкова перевірка надходження коштів, сплачених за судовий збір на рахунок Державної казначейської служби України.
При отриманні матеріалів зазначеної позовної заяви відділом документального забезпечення та контролю здійснено напис "не знайдено підтверджень платежів з Казначейства".
З врахуванням вищенаведеного, долучене до позовної заяви платіжне доручення №28130 від 26.12.2016р. не є належним та допустимим доказом сплати судового збору у встановленому порядку по поданій позовній заяві.
Якщо заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі або (за необхідності) документів, то заява повертається господарським судом з підстав передбачених пунктом 4 частини першої статті 63 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного, при зазначених обставинах господарський суд не має достатніх правових підстав для порушення провадження у справі та повертає позовну заяву і додані до неї документи позивачу.
При цьому, суд доводить до відома, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Також, суд зазначає, що для підтвердження зарахування коштів позивачу необхідно подати до суду Довідку про зарахування коштів, сплачених за судовий збір на рахунок Державної казначейської служби України.
Керуючись п. 4 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд
1. Позовні матеріали повернути позивачу без розгляду.
Додаток: позовна заява №9884 від 22.12.2016 року на 9 арк., з додатками на 59 арк., в тому числі: фіскальний чек № ПН 215600426655 від 29.12.2016 на 1 арк., опис вкладення у цінний лист від 29.12.2016р. на 2 арк., платіжне доручення №28130 від 26.12.2016р. на 1 арк.; опис вкладення у цінний лист від 29.12.2016р. на 2 арк.; поштовий конверт 1 шт.
Суддя О.Ю. Резніченко