Постанова від 30.11.2016 по справі 761/32876/16-п

Справа № 761/32876/16-п

Провадження № 3/761/6409/2016

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2016 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Юзькова О.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної служби у місті Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, АДРЕСА_1,

за ст. 124 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, 09.09.2016 р. м. Києві приблизно о 19 год. 00 хв. водій автомобіля «Міисубіші» д.н.з. НОМЕР_4 ОСОБА_1, рухалась по бульвару Шевченка зі сторони вулиці Володимирській в сторону вул. Леонтовича і проїхала на червоний сигнал світлофора і в цей же час здійснила зіткнення з автомобілем «ДЕО» д.н.з. НОМЕР_3, внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим порушила вимоги п. 8.7.е ПДР України.

В судовому засіданні мачок А.В. пояснила, що не порушувала Правил дорожнього руху України, оскільки їхала на дозволяючий сигнал світлофора. Саме водій «ДЕО» д.н.з. НОМЕР_3 рухався з острівця безпеки на червоне світло.

Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження по справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне. Всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, в також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно з приписами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, з'ясування вказаних обставин має суттєве значення для вирішення справи по суті.

Як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1 заявляла про те, що свідками ДТП стали в тому числі і водії тролейбусів, які працювали на маршруті №№ 8,9,17 та зверталась із відповідним запитом до Департаменту.

Крім того, слід зазначити, що зі схеми дорожньо-транспортної пригоди неможливо зробити висновок щодо місця розташування світлофора, який регулював дорожній рух на місці такої пригоди, що унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, прийняття щодо порушення особою правил дорожнього руху - здійснення руху на заборонений (червоний) сигнал світлофора та прийняття обґрунтованого рішення.

За таких обставин справа підлягає поверненню для належного доопрацювання, в ході якого необхідно усунути зазначені недоліки.

Керуючись ст. 245, ст. 256, ст. 278, ст. 280, КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинене правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП, повернути до Управління патрульної служби у місті Києві для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: