Ухвала від 23.12.2016 по справі 810/3165/15

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 810/3165/15

Суддя доповідач Файдюк В.В.

УХВАЛА

23 грудня 2016 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Файдюк В.В., перевіривши апеляційну скаргу Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська Вермікулітна Група" до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про часткове визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2015 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська Вермікулітна Група" до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про часткове визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задоволено.

На вказану постанову суду відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати.

Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки подана після закінчення строків апеляційного оскарження.

Відповідно до ч. 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України - апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до ч. 4 статті 189 КАС України - апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Як вбачається з апеляційної скарги, поданої до суду 14 грудня 2016 року, апелянтом оскаржується постанова Київського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2015 року, копія якої була направлена судом сторонам 30 жовтня 2015 року, що підтверджується матеріалами справи.

Тобто апелянтом був пропущений строк апеляційного оскарження, визначений в статті 186 КАС України.

В апеляційній скарзі порушувалось питання про поновлення строку апеляційного оскарження з посиланням не неможливість сплати судового збору через відсутність фінансування.

Так, з матеріалів справи вбачається, що податковим органом 07 жовтня 2015 року вже подавалася апеляційна скарга на постанову Київського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2015 року.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 30 листопада 2015 року вказана скарга була залишена без руху у зв'язку з несплатою апелянтом судового збору.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17 грудня 2015 року апеляційну скаргу Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська Вермікулітна Група" до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про часткове визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - повернуто апелянту.

Вдруге зі скаргою Васильківська ОДПІ звернулася до суду 14 грудня 2016 року із зазначенням, що раніше оскаржити рішення не було можливості у зв'язку з відсутністю коштів на сплату судового збору.

Разом з тим, до апеляційної скарги додано платіжне доручення №525 від 22 листопада 2016 року.

Тобто, апелянтом було здійснено сплату судового збору задовго до того, як подано скаргу до суду.

Відтак, причини пропуску строку звернення до суду для оскарження рішення поважними не вбачаються.

Оскільки, вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, у відповідності із статтею 189 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту надається строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 108, 186, 189 КАС України,

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження - відмовити.

Апеляційну скаргу Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська Вермікулітна Група" до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про часткове визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху та надати апелянту строк в розмірі тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для зазначення підстав поновлення пропущеного строку.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.

Суддя Файдюк В.В.