Ухвала від 19.12.2016 по справі 377/869/16-а

УХВАЛА

Справа №377/869/16-а

Провадження №2-а/377/95/16

19 грудня 2016 року суддя Славутицького міського суду Київської області Теремецька Н.Ф., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної інспекції ядерного регулювання України про перерахунок заробітної плати,-

УСТАНОВИЛА:

16 грудня 2016 року до суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом, в якому вона просить зобов'язати відповідача зробити перерахунок її заробітної плати та інших обов'язкових платежів, які нараховуються відповідно до встановленого їй окладу, виходячи з окладу, встановленого для головного метролога ДСП «Чорнобильська АЕС» за 2010 рік відповідно листа ДСП ЧАЕС від 20.01.2010 року № 189/30/09-15 в сумі 8619 грн., для заступника начальника цеху ДСП ЧАЕС за 2012 рік відповідно листа ДСП ЧАЕС від 17.07.2012 року № 2861/30/09-243 в сумі 9123 грн., за 2013 рік відповідно листа від 14.01.2013 року № 100/30-08 в сумі 11849 грн., за 2016 рік відповідно листа ДСП ЧАЕС від 22.07.2016 року № 2856/30/09-307 в сумі 15310 грн., та 2011, 2014 та 2015 рік відповідно листа ДСП «Чорнобильська АЕС» від 06.12.2016 року № 4648/30/09-476 «Про надання інформації щодо оплати праці працівників АЕС» та виплатити належні їй кошти.

Зазначений адміністративний позов підлягає поверненню позивачеві з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим адміністративним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;

2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;

5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті;

6) адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.

Зі змісту поданого адміністративного позову видно, що предметом позову є правовідносини, які виникли у позивача із Державною інспекцією ядерного регулювання України.

Державна інспекція ядерного регулювання України (Держатомрегулювання) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпеки використання ядерної енергії.Державна інспекція ядерного регулювання України є юридичною особою публічного права.

Враховуючи, що адміністративний позов пред'явлений до відповідача, який є державною спеціалізованою установою, тобто державним органом, то за правилом ч. 2 ст. 18 КАС України цей позов підсудний окружному адміністративному суду.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

За таких обставин адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної інспекції ядерного регулювання України про перерахунок заробітної плати необхідно повернути позивачеві для подачі до належного окружного адміністративного суду.

Керуючись ст. 108 КАС України, -

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної інспекції ядерного регулювання України про перерахунок заробітної плати повернути позивачеві.

Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до належного адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Славутицький міський суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Н. Ф. Теремецька