Справа №: 343/1705/16-ц
Провадження №: 2/0343/777/16
13 грудня 2016 року м.Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді - Монташевич С. М.,
секретаря - Шикор Г. В.,
з участю - адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Долина Івано-Франківської області справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог: відділ державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції, Долинський відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франкіській області, про звільнення від сплати заборгованості за аліментами,-
У провадженні Долинського районного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог: відділ державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції, Долинський відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франкіській області, про звільнення від сплати заборгованості за аліментами.
Представник позивача ОСОБА_2 - адвокат ОСОБА_1 в судовому засіданні вказав, що вони особисто зверталися до відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції, однак не змогли отримати будь-які дані з приводу нарахування заборгованості за аліментами. Оскільки вони позбавлені можливості отримати такі докази, вони звернулися до суду з проханням виребувати їх з вказаного відділу. 14 листопада 2016 року судом винесена ухвала про витребування доказів, однак вимоги суду по даний час не виконані. У зв'язку з тим, що неможливо перевірити правильність нарахування розміру заборгованості за аліментами та підстави нарахування такої заборгованості, що призводить до порушення прав його довірителя, з заробітної плати якого проводяться стягнення по даний час, просить постановити окрему ухвалу щодо невиконання відділом державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції вимог суду, зазначених в ухвалі Долинського районного суду від 14 листопада 2016 року.
Відповідно дост. 211 ЦПК України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону і встановивши причини та умови, що сприяли вчиненню правопорушення, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним особам чи органам для вжиття заходів щодо усунення цих причин та умов.
Ухлавою Долинського районного суду від 14 листопада 2016 року зобов'язано представника відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції надати для огляду в судовому засіданні виконавче провадження ВП № 49482848 по виконанню виконавчого листа № 343/1842/14ц, виданого 24.11.2015 Долинським районним судом, про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліментів в розмірі 1/3 частини всіх видів доходу, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, детальний розрахунок заборгованості за аліментами та з'явитись для дачі пояснень.
Вказана ухвала суду та повістка про виклик до суду були направлені у відділ державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції та отримані останнім відповідно 21.11.2016 р. та 28.11.2016р., про що свідчать його розписки, однак вимоги суду не виконані, оскільки представник відділу для дачі пояснень повторно не з'явився, виконавче провадження ВП № 49482848 для огляду в судовому засіданні не представив, розрахунок нарахування заборгованості ОСОБА_2 суду не представив.
Враховуючи те, що вимоги суду про витребування доказів, які необхідні для повного, всебічного вирішення справи, не виконані, представник відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції в судові засідання не з'являється, розрахунок заборгованості по сплаті аліментів ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3, проведений ним, не надає, що свідчить про його неналежне виконання своїх обов'язків та призводить до порушення прав інших учасників судового розгляду, про що суд вважає за необхідне повідомити начальника відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції для проведення перевірки та прийняття відповідного рішення у відповідності до вимог чинного задонодавства.
На підставі вищевикладено та керуючись ст. 211 ЦПК України, суд, -
Про виявлену бездіяльність працівників відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції та невиконання ухвали про витребування доказів у справі №343/1705/16ц повідомити начальника відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції для проведення перевірки та прийняття відповідного рішення у відповідності до вимог чинного задонодавства.
Не пізніш як у місячний строк по окремій ухвалі має бути вжито необхідних заходів і про результати повідомлено Долинський районний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'яти днів з дня її проголошення до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: