Ухвала від 08.12.2016 по справі 823/1887/16

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

08 грудня 2016 року справа № 823/1887/16

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гарань С.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенка М.А., третя особа - УМВС України в Черкаській області про визнання дій незаконними та скасування постанови,

встановив:

07.12.2016 до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулась ОСОБА_1, в якій просить:

- визнати незаконними дії державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ у Черкаській області Лисенка М.А. щодо винесення постанови від 18.11.2016 про закінчення виконавчого провадження № 52788504;

- скасувати постанову державного виконавця від 18.11.2016 про закінчення виконавчого провадження № 52788504, а виконавчий лист повернути у відділ примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ у Черкаській області для подальшого виконання.

Згідно із п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.

Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст.106 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху з нижче зазначених підстав.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України при поданні позовної заяви особа повинна сплатити судовий збір та надати документ про його сплату, або надати документи, які звільняють позивача від сплати судового збору.

Згідно з ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI.

Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» № 928-VІIІ від 25.12.2015 установлено розмір мінімальної заробітної плати на 2016 рік, а саме, у місячному розмірі з 1 січня - 1378,00грн.

У відповідності до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою розмір судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати - 551,20грн. (1378,00грн. х 0,4).

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абзац 2 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір»).

Таким чином, оскільки зазначений позов подано фізичною особою, він поєднує в собі дві вимоги немайнового характеру (про визнання дій незаконними та скасування постанови), то розмір судового збору, який повинен бути сплачений позивачем має становити 1102,40грн. (551,20грн. х 2). Натомість, матеріали адміністративного позову не містять доказів сплати позивачем судового збору у визначеному законом розмірі або доказів про звільнення від його сплати.

Суддя також зазначає, що у відповідності до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

В даному випадку позивач надав позовну заяву з доданими до неї матеріалами лише в одному екземплярі, тим самим не додавши копію такої заяви та додатки до неї для відповідача, а також третьої особи.

Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, для вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі, позовну заяву необхідно привести у відповідність із ст.106 КАС України, шляхом усунення вказаних вище недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 104-107, 108 КАС України, суддя,

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенка М.А., третя особа - УМВС України в Черкаській області про визнання дій незаконними та скасування постанови залишити без руху.

Встановити позивачу строк до 20.12.2016 року для усунення вказаних вище недоліків.

Роз'яснити, що у разі невиконання вимог ухвали заява підлягає поверненню.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя С.М. Гарань