Справа№ 640/17535/16-п
н/п 3/640/4337/16
"06" грудня 2016 р. м. Харків
Суддя Київського районного суду м. Харкова Попрас В.О., за участю представника Харківської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянув справу № 524/80700/16 про порушення митних правил у відношенні громадянина України ОСОБА_2, 24.05.1966р. народження, працюючого директором ТОВ «ХІМРЕСУРСИ», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, -
за ст. 472 МК України, -
15 липня 2016 року до митного поста «Харків-центральний» Харківської митниці ДФС директором ТОВ «ХІМРЕСУРСИ» ОСОБА_2 була подана електронна митна декларація №807100000/2016/026817 на товари: «емалі, лаки, ґрунтовки, клеї», у тому числі товар №1 «лак АК-113 - 340 кг., виготовлений на основі поліакрилової смоли в суміші органічних розчинників з добавкою пластифікаторів. Призначений для нанесення на поверхні виробів з чорних, кольорових металів, неметалеві поверхні в області машинобудування, верстатобудування,будівлі та споруди в будівельній галузі, містить толуол до 10%, не містить метилетилкетон, ацетон, діетиловий ефір (етиловий ефір)», загальною вагою 340 кг., що надійшов з Російської Федерації на адресу ТОВ «ХІМРЕСУРСИ» згідно з контрактом від 11.07.2016 №1, рахунком-фактурою від 11.07.2016 №0088 та на підставі накладної CMR від 14.07.2016 №015902. Під час митного контролю було взято проби вищевказаного товару (акт №129 про взяття проб (зразків) товарів від 18.07.2016 року) та проведено їх експертні дослідження. Згідно з висновком Харківського відділу з питань експертизи та досліджень Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС від 29.07.2016 № 142008800-0650, було встановлено, що в дійсності товар «лак АК-113» містить етилацетат, бутилацетат, ацетон (18,5 мас.%) та толуол (44,4 мас.%). Загальний вміст ацетону та толуолу у пробі «лак АК-113» становить 62,9 мас.%. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.00 № 770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» толуол та ацетон значаться у таблиці IV списку № 2 «Прекурсори, стосовно яких встановлюються заходи контролю» «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів». Згідно приміток до списку № 2 таблиці IV «Речовини, що містять не менш як 50 відсотків таких прекурсорів, як ацетон, етиловий ефір, толуол, підлягають тим же заходам контролю, що і прекурсори». На підставі ст.24 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» ввезення на територію України прекурсорів здійснюється за наявності дозволу на право ввезення прекурсорів, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу. Ввезення на територію України прекурсорів здійснюється лише через митниці, визначені Кабінетом Міністрів України. Партія прекурсорів, що ввозиться на територію України без відповідного дозволу на ввезення прекурсорів, підлягає затриманню та конфіскації в порядку, встановленому законом. Згідно з Порядком видачі дозволів на право ввезення на територію України, вивезення з території України або транзиту через територію України наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.1997 року № 146, імпорт прекурсорів здійснюється підприємствами за умови одержання дозволу на кожну окрему операцію, який видається Держлікслужбою. Видача дозволу здійснюється за узгодженням зі Службою безпеки України. Прекурсори, що ввозяться в Україну без дозволу підлягають затриманню відповідними митницями України. Підприємства, які порушують встановлені правила здійснення імпорту прекурсорів несуть передбачену законом відповідальність. Директор ТОВ «ХІМРЕСУРСИ» ОСОБА_2 у своєму поясненні від 04.08.2016 року повідомив, що відомості до митної декларації стосовно опису товару «лак АК-113» він вносив на підставі товаросупровідних документів та листів-роз'яснень виробника, йому не було відомо про наявність прекурсорів у хімічному складі цього товару. Він надав лист ТОВ «ХИМАВИАТОРГ» від 04.08.2016 №291 згідно зі змістом якого виробник товару ЗАТ «НПК ЯрЛи» допустив помилки в роз'ясненні хімічного складу товару «лак АК-113». Відповідно до ч. 8 ст. 264 МК України з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації. До подання митної декларації в Харківську митницю ДФС декларант ОСОБА_2 не скористався наданим йому правом проведення фізичного огляду товарів, взяття їх проб та зразків для дослідження хімічного складу з метою перевірки достовірності відомостей зазначених у товаросупровідних документах, що передбачено ч. 2 ст. 266 МК України. Таким чином було виявлено, що в порушення вимог ст. ст. 257, 266 МК України, а також наказу Міністерства фінансів України від 30.05.2015 №651 «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа» декларант ОСОБА_2 не заявив органу доходів і зборів за встановленою формою точних відомостей про товари, які підлягають обов'язковому декларуванню при переміщенні через митний кордон України.
Факт скоєння правопорушення громадянином ОСОБА_2 підтверджується матеріалами справи - протоколом про порушення митних правил, з яким він ознайомлений, (а.с. 3-9), копією ЕМД (а.с. 10-11), копією рахунку-фактури від 11.07.2016р. (а.с.12), копією СМR (а.с.13), копією пакувального аркушу (а.с.14), копією листа ЗАТ «НПК ЯрЛи» (а.с.15,16), копією технічних умов (а.с.17), копією акту № 129 (а.с.18-19), копією контракту (а.с.29-32), копією листа ТОВ «ХІМРЕСУРС» (а.с.34), копією паспорту ОСОБА_2М.(а.с. 35-36), доповідною запискою (а.с. 38-39), висновком експерта № 142005901-2276 від 05.10.2016р., згідно якого вартість безпосередніх предметів порушення митних правил становить 20577,30 грн.(а.с. 43-45).
Враховуючи викладене, вважаю, що своїми діями ОСОБА_2 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 472 МК України - недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини справи.
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 472, 520, 522, 526, 527 МК України, -
ОСОБА_2 визнати винним у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 100 відсотків вартості товару - 20577,30 грн. /двадцять тисяч п'ятсот сімдесят сім грн. 30 коп. / та конфіскації на користь держави лак марки АК-113 в кількості 19 відер, загальною вагою 339 кг, загальною вартістю 20577,30 грн., вилучений згідно протоколу № 524/80700/16 від 04.08.2016 р., який зберігається у Харківській митниці ДФС.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 275,60 грн. /двісті сімдесят п'ять грн. 60 коп./ на наступні реквізити: р/р 31219206700004, код бюджетної класифікації 22030001, код одержувача 37999675, банк одержувача - ГУДКУ у Харківській області, МФО банку одержувача - 851011, призначення платежу - судовий збір у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення Київський районний суд м. Харкова, код ЄДРПОУ 02893746.
Постанова може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доході і зборів, який здійснював провадження у цій справі, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ В.О. ПОПРАС
Строк звернення постанови до виконання три місяці.