Постанова від 30.11.2016 по справі 872/2а-35/16

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2016 рокусправа № 872/2а-35/16

приміщення суду за адресою: м. Дніпропетровськ, проспект імені Газети "Правда", 29

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Білак С.В., суддів: Шальєвої В.А. Гімона М.М. , секретар судового засідання Трахт К.О., з участю представника позивача - Шурової Н.О., представників третьої особи - Шаверіна Д.С., Касьянова О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області до ОСОБА_4, третя особа на стороні позивача - Публічне акціонерне товариство "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" про примусове відчуження земельної ділянки,-

ВСТАНОВИВ:

Нікопольська районна державна адміністрація Дніпропетровської області (далі - позивач) звернулась до суду із адміністративним з позовом до ОСОБА_4 (далі - відповідач), третя особа на стороні позивача - Публічне акціонерне товариство «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» (далі - ПАТ «ОГЗК»), в якому просила:

- примусово відчужити у державну власність з мотивів суспільної необхідності земельну ділянку площею 4,28 га, що належить на праві власності громадянці ОСОБА_4 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку Серія НОМЕР_1 від 27 грудня 2002 року на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом №1-1446 від 20 листопада 2015 року, виданого державним нотаріусом першої Нікопольської нотаріальної контори - Чубенко Іриною Семенівною, та має наступні характеристики: місцезнаходження - на території Чкаловської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області; площа - 4,28 га; кадастровий номер НОМЕР_2; цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; категорія - землі сільськогосподарського призначення за ціною 123 413, 80 грн. під розміщення об'єктів, пов'язаних із видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення (розширення Чкаловського кар'єру №1 Публічного акціонерного товариства «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення);

- зобов'язати громадянку ОСОБА_4 звільнити земельну ділянку площею 4,28 га, яка розташована на території на території Чкаловської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області, кадастровий номер НОМЕР_2 протягом 5 (п'яти) днів з дня набрання постановою суду законної сили.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що вказана земельна ділянка знаходиться в межах запланованого розширення Чкаловського кар'єру ПАТ «ОГЗК» з видобування корисних копалин загальнодержавного значення. Через тривале не вирішення питання викупу земельних ділянок, в тому числі земельної ділянки відповідача, на межі зупинки 4 кар'єри із 7 кар'єрів ПАТ «ОГЗК», 1 зупинено.

У зв'язку з не наданням відповідачем згоди на проведення переговорів щодо викупу земельної ділянки, добровільна згода на викуп земельної ділянки від відповідача не отримана, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом для вирішення питання щодо примусового відчуження земельної ділянки, що перебуває у власності, в порядку, визначеному Законом України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» від 17 листопада 2009 року N1559-VI.

Представник позивача та представник третьої особи в судовому засіданні позовні вимоги підтримали.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, доводи позовної заяви, колегія суддів дійшла до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» (далі - ПАТ «ОГЗК») здійснює діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення (марганцевої руди) західної частини Нікопольського марганцевого родовища на території Нікопольського марганцевого родовища на території Нікопольського району Дніпропетровської області на підставі Спеціального дозволу на користування надрами №597 від 06.08.1996 року.

На підставі наказу Державної служби Геології та надр України №372 від 25.10.2016 року «Про продовження терміну дії та внесення змін в спеціальні дозволи на користування надрами» та наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 26.09.2016 року №351, строк дії Спеціального дозволу на користування надрами №597 від 06.08.1996 року було продовжено на 20 років до 06.08.2036 року.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_6 на праві власності належала земельна ділянка на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку Серія НОМЕР_1 від 27 грудня 2002 року, яка має наступні характеристики: місцезнаходження - на території Чкаловської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області; площа - 4,28 га; кадастровий номер НОМЕР_2; цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; категорія - землі сільськогосподарського. (а.с.10)

Оскільки ОСОБА_6 помер, право власності на зазначену земельну ділянку перейшло громадянці ОСОБА_4, як спадкоємцю, на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом №1-1446 від 20 листопада 2015 року, видане державним нотаріусом першої Нікопольської нотаріальної контори - Чубенко Іриною Семенівною. Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень внесено за індексним номером:26327291 від 20.11.2015 року державним нотаріусом першої Нікопольської нотаріальної контори - Чубенко Іриною Семенівною. (а.с.11-13)

У зв'язку з тим, що вказана земельна ділянка знаходиться в межах розширення Чкаловського кар'єру №1 з видобування корисних копалин загальнодержавного значення ПАТ «ОГЗК» звернулось до Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області з метою врегулювання питання щодо відчуження земельної ділянки.

Нікопольською РДА Дніпропетровської області 23 квітня 2014 року прийнято Розпорядження № Р-157/0/321-14 «Про початок процедури відчуження шляхом викупу земельних ділянок, які перебувають у власності фізичних осіб, для суспільних потреб та затвердження відповідних попередніх заходів».

У зв'язку з тим, що ОСОБА_4 належним чином оформила право власності на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_2, 28 березня 2016 року прийнято розпорядження Нікопольської РДА Дніпропетровської області №П-278/0/321-16 «Про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що перебувають у приватній власності».

Позивачем на адресу відповідача було направлено лист від 28.04.2016 року №01-31-1308/0/320/16 з повідомленням про запрошення на засідання постійної комісії Нікопольської райдержадміністрації з визначення розміру збитків власникам землі та землекористувачам (визначення викупної ціни), які будуть заподіяні внаслідок відчуження шляхом викупу земельної ділянки для суспільних потреб, що пов'язані з користуванням надрами ПАТ «ОГЗК», яке вручено відповідачу 13.05.2016 року. (а.с.15)

17.05.2016 року відбулось засідання комісії Нікопольської райдержадміністрації з визначення розміру збитків власникам землі та землекористувачам (визначення викупної ціни), які будуть заподіяні внаслідок відчуження шляхом викупу земельної ділянки для суспільних потреб, за наслідком якого складено протокол №45 від 17.05.2016 року, згідно якого відповідач була присутня на засіданні. (а.с.16)

19.05.2016 року Нікопольською РДА Дніпропетровської області прийнято Розпорядження №Р-445/0/321-16 «Про відчуження шляхом викупу земельної ділянки ОСОБА_4 площею 4,28 га для суспільних потреб».

У відповідності до Розпорядження №Р-445/0/321-16 затверджено викупну ціну земельної ділянки, яка перебуває у приватній власності громадянки ОСОБА_4, у розмірі 123 413,80 грн., що визначена виходячи із Звіту про експертну оцінку земельної ділянки, станом на 26.04.2016 року (термін дії звіту до 26.04.2017 року).

Нікопольською районною державною адміністрацією направлено на адресу відповідача письмове повідомлення вих.№ 01-31-1488/0/320-16 від 19.05.2016 року про прийняття рішення про викуп земельної ділянки, із долученням плану земельної ділянки, що підлягає викупу, і посвідчену належним чином копію Розпорядження про її викуп, вказані документи отримані відповідачем 26.05.2016 року (а.с.17-19).

Всупереч вимогам частини 1 статті 11 Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» (далі - Закон №1599-VI) відповідачем не надано Нікопольській районній державній адміністрації Дніпропетровської області письмового повідомлення про згоду на проведення переговорів щодо умов викупу.

Відсутність інформації щодо добровільної згоди на викуп земельної ділянки для суспільних потреб стала підставою для звернення з даним адміністративним позовом про примусове відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності.

Відповідно ч. 1 ст. 7 Закону України "Про примусове відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності" (далі - Закон України №1599-VI), органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та в порядку, визначених цим Законом, мають право викупу земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для таких суспільних потреб.

Стаття 4 Закону України №1599-VI встановлює принципи відчуження об'єктів права приватної власності для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності.

Згідно ч. 3 вказаної статті, викуп земельних ділянок для суспільних потреб, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, може здійснюватися за умови відшкодування їх вартості відповідно до закону.

Відповідно ч. 4 ст. 4 Закону України №1599-VI, викуп земельних ділянок для суспільних потреб, примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності здійснюються як виняток з дотриманням вимог екологічної безпеки, із забезпеченням подальшого раціонального використання земельних ділянок, у разі якщо об'єкти, визначені у статтях 8 і 9 цього Закону, можна розмістити виключно на земельних ділянках, що відчужуються, або якщо розміщення таких об'єктів на інших земельних ділянках безпосередньо завдасть значних матеріальних збитків або спричинить негативні екологічні наслідки відповідній територіальній громаді, суспільству або державі в цілому.

Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України №1599-VI, заходи щодо відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності здійснюються за рахунок коштів відповідних бюджетів та коштів юридичних осіб, що ініціювали відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна для суспільних потреб.

Відповідно ч.1 ст. 8 Закону України №1599-VI, органи виконавчої влади відповідно до своїх повноважень та в порядку, визначених цим Законом, приймають рішення про викуп земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені (крім об'єктів, викуп яких віднесено до повноважень органів місцевого самоврядування), для таких суспільних потреб, зокрема, з метою розміщення та обслуговування об'єктів, пов'язаних із видобуванням корисних копалин.

Частинами 2-3 статті 10 Закону України №1599-VI передбачено, орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, який прийняв рішення про викуп земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, зобов'язаний письмово повідомити про це їх власника (власників) протягом п'яти днів з дня прийняття такого рішення, але не пізніше як за три місяці до їх викупу. Цей строк поширюється також на тих осіб, які стануть власниками таких об'єктів протягом трьох місяців з дня надходження зазначеного повідомлення.

Інформація (письмове повідомлення) надсилається власнику (власникам) земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається йому (їм) особисто під розписку.

З матеріалів справи вбачається, що Нікопольською районною державною адміністрацією направлене на адресу відповідача письмове повідомлення вих.№ 01-31-1488/0/320-16 від 19.05.2016 року про прийняття рішення про викуп земельної ділянки, із долученням плану земельної ділянки, що підлягає викупу, і посвідчену належним чином копію Розпорядження про її викуп.

Відповідачем згоди на проведення переговорів щодо відчуження шляхом викупу для суспільних потреб земельної ділянки або відмови від такого викупу у письмовому вигляді у встановлений Закону України №1559-VI строк надано не було.

У відповідності до ч. 1 ст. 15 Закону України №1599-VI у разі неотримання згоди власника земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з викупом цих об'єктів для суспільних потреб зазначені об'єкти можуть бути примусово відчужені у державну чи комунальну власність лише як виняток з мотивів суспільної необхідності і виключно під розміщення об'єктів, пов'язаних з видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення.

Як вбачається з матеріалів справи, Публічне акціонерне товариство "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" здійснює діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення (марганцевої руди) західної частини Нікопольського родовища на території Нікопольського марганцевого родовища на території Нікопольського району Дніпропетровської області на підставі Спеціального дозволу на користування надрами №597 від 06.08.1996 року, строк дії якого на підставі наказу Державної служби Геології та надр України №372 від 25.10.2016 року та наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 26.09.2016 року №351 було продовжено до 06.08.2036 року.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року №827 марганцева руда, яку видобуває підприємство, входить до переліку корисних копалин загальнодержавного значення.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 року №1723 ПАТ "ОГЗК" включено до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки України.

По фронту робіт кар'єрів з видобування корисних копалин, в межах гірничого відводу ПАТ "ОЗК", знаходяться земельні ділянки приватної власності сільськогосподарського призначення, в тому числі й ділянка відповідача, без викупу яких, розширення кар'єрів з видобування корисних копалин та подальша робота підприємства не є можлива.

Таким чином, діяльність ПАТ "ОГЗК" - підприємства, що має стратегічне значення неможливе без припинення права власності ОСОБА_4 на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, площею 4,28 га.

У відповідності до частин 1 та 2 статті 16 Закону України №1599-VI орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, що прийняв рішення про відчуження земельної ділянки, у разі недосягнення згоди з власником земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, щодо їх викупу для суспільних потреб відповідно до розділу II цього Закону звертається до адміністративного суду із позовом про примусове відчуження зазначених об'єктів. Вимога про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, підлягає задоволенню, у разі якщо позивач доведе, що будівництво, капітальний ремонт, реконструкція об'єктів, під розміщення яких відчужується відповідне майно, є неможливим без припинення права власності на таке майно попереднього власника.

Колегія суддів дійшла висновку, що позивачем доведена суспільна необхідність та мотиви суспільної потреби у примусовому відчуженні земельної ділянки ОСОБА_4 для проведення ПАТ «ОГЗК» подальшого видобування марганцевої руди, що має стратегічне значення для держави.

Зважаючи на те, що позивачем доведена неможливість розширення меж кар'єрів з видобування корисних копалин загальнодержавного значення (марганцевої руди) ПАТ «ОГЗК» без припинення права власності відповідача на земельну ділянку, суд прийшов до висновку про обґрунтованість адміністративного позову, підтвердження його належними та допустимими доказами, що є підставою для його задоволення в частині примусового відчуження визначеної земельної ділянки ОСОБА_4

Що стосується грошової оцінки земельної ділянки, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до статті 1 Закону України № 1559-VІ викупна ціна - вартість земельної ділянки (її частини), житлового будинку, інших будівель, споруд, багаторічних насаджень, що на ній розміщені, з урахуванням збитків, завданих власнику внаслідок викупу земельної ділянки, у тому числі збитків, що будуть завдані власнику у зв'язку з достроковим припиненням його зобов'язань перед третіми особами, зокрема упущена вигода.

Відповідно до статті 5 Закону України № 1559-VІ викупна ціна включає вартість земельної ділянки (її частини), житлового будинку, інших будівель, споруд, багаторічних насаджень, що на ній розміщені, з урахуванням збитків, завданих власнику внаслідок викупу земельної ділянки, у тому числі збитків, що будуть завдані власнику у зв'язку з достроковим припиненням його зобов'язань перед третіми особами, зокрема упущена вигода, у повному обсязі. Розмір викупної ціни затверджується рішенням органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, що здійснює викуп земельної ділянки, або встановлюється за рішенням суду.

Вартість земельної ділянки, що відчужується або передається у власність замість відчуженої, визначається на підставі її експертної грошової оцінки, проведеної відповідно до закону.

Звіти з експертної грошової оцінки земельних ділянок, що відчужуються, підлягають рецензуванню, державній експертизі землевпорядної документації у випадках та в порядку, визначених законом.

Суб'єкти оціночної діяльності для проведення такої оцінки визначаються органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування або особою, яка ініціювала відчуження об'єктів нерухомого майна, в порядку, визначеному законом, а вартість надання послуг з рецензування або проведення державної експертизи звітів з експертної грошової оцінки сплачується за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Як встановлено частиною другою статті 19 Закону України N 1378-IV від 11 грудня 2003 року «Про оцінку землі» (далі - Закон № 1378-IV), експертна грошова оцінка вільних від будівель та споруд земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, що проводиться у зв'язку з викупом цих земельних ділянок для суспільних потреб чи їх примусовим відчуженням з мотивів суспільної необхідності, проводиться на основі методичного підходу капіталізації чистого операційного або рентного доходу від використання земельних ділянок з урахуванням їх використання за цільовим призначенням (використанням), встановленим на день прийняття рішення про викуп таких земельних ділянок для суспільних потреб.

Затверджена Нікопольською райдержадміністрацією викупна ціна належної відповідачу земельної ділянки визначена на підставі Звіту про експертну оцінку земельної ділянки загальною площею 4,28 га, що знаходиться в приватній власності у гр.ОСОБА_4 (а.с.27-39), проведену на замовлення ПАТ «ОГЗК» Державним підприємством «Дніпропетровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» в особі Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес-Експерт».

Згідно змісту вказаного Звіту при проведенні оцінки земельної ділянки застосовано, в тому числі, методичний підхід, що базується на капіталізації чистого операційного доходу (визначається на основі аналізу ринкових ставок орендної плати за землю) та рентного доходу (як різниці між очікуваним доходом від продукції, одержуваної на земельній ділянці (фактичної або умовної) та виробничими витратами і прибутком виробника) та передбачає визначення розміру вартості земельної ділянки від найбільш ефективного її використання з урахуванням установлених обтяжень та обмежень. Вказаний методичний підхід включає визначення вартості земельної ділянки як поточної вартості майбутніх доходів від її використання та продажу.

Вищенаведене свідчить про відповідність Звіту вимогам, як частини другої статті 19 Закону № 1378-IV, так і статей 1, 5 Закону № 1559-VІ щодо складових викупної ціни.

Стосовно позовних вимог про зобов'язання відповідача звільнити земельну ділянку протягом 5 днів з дня набрання постанови суду законної сили, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч.5 ст.183-1 КАС України у постанові адміністративного суду про задоволення позову зазначається інформація про: об'єкт примусового відчуження, його місцезнаходження, площу, кадастровий номер, цільове призначення, категорію земель; умови попереднього повного відшкодування вартості земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, збитків, завданих власнику внаслідок примусового відчуження, та їх розмір, визначений відповідно до закону; строк, протягом якого власник має звільнити земельну ділянку, інші об'єкти нерухомого майна, що на ній розміщені; джерело фінансування витрат, пов'язаних із примусовим відчуженням.

Як встановлено абз.2 ч.3 ст.4 Закону України № 1559-VІ, примусове відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості на підставі та в порядку, встановлених законом.

Відповідно до ст.6 Закону України № 1559-VІ заходи щодо відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності здійснюються за рахунок коштів відповідних бюджетів та коштів юридичних осіб, що ініціювали відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна для суспільних потреб.

Колегія суддів вважає недоцільним встановлення календарного строку звільнення відповідачем земельної ділянки, а визнає за можливе обумовити цей строк настанням події - датою фактичного відшкодування власнику вартості земельної ділянки.

З огляду на вищевикладене, з метою дотримання вимог Закону України №1559-VІ та захисту права відповідача на отримання попереднього і повного відшкодування вартості примусово відчужуваної земельної ділянки, колегія суддів прийшла до висновку про часткове задоволення позовних вимог, шляхом зобов'язання відповідача звільнити вказану земельну ділянку протягом 5 днів з дня повного відшкодування її вартості.

Керуючись ст.ст. 3, 7-12, 86, 158-163, 183-1 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Нікопольської районної державної адміністрації Дніпропетровської області - задовольнити частково.

Примусово відчужити у державну власність з мотивів суспільної необхідності земельну ділянку площею 4,28 га, що належить на праві власності громадянці ОСОБА_4 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку Серія НОМЕР_1 від 27 грудня 2002 року на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом №1-1446 від 20 листопада 2015 року, видане державним нотаріусом першої Нікопольської нотаріальної контори - Чубенко Іриною Семенівною, та має наступні характеристики: місцезнаходження - на території Чкаловської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області; площа - 4,28 га; кадастровий номер НОМЕР_2; цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; категорія - землі сільськогосподарського призначення за ціною 123 413, 80 грн.( сто двадцять три тисячі чотириста тринадцять грн. 80 коп.) під розміщення об'єктів, пов'язаних із видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення (розширення Чкаловського кар'єру №1 Публічного акціонерного товариства «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення).

Зобов'язати громадянку ОСОБА_4 звільнити земельну ділянку площею 4,28 га, яка розташована на території на території Чкаловської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області, кадастровий номер НОМЕР_2 протягом 5 (п'яти) днів з дня повного відшкодування її вартості.

В іншій частині позову - відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови складені в нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 30 листопада 2016 року, в повному обсязі постанова складена 05 грудня 2016 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 10 днів з дня отримання копії повного тексту постанови та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.

Головуючий суддя С.В. Білак

Судді В.А.Шальєва

М.М.Гімон