Постанова від 01.12.2016 по справі 826/3178/16

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

826/3178/16

ДОДАТКОВА ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2016 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Губської О.А.

суддів: Парінова А.Б., Беспалова О.О.

за участю: секретаря судового засідання Сергієнко Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про прийняття додаткової постанови у справі за апеляційними скаргами Київської міської ради та фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2016 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особо - Слідчий відділ управління Служби безпеки України у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 24.11.2016 апеляційну скаргу Київської міської ради на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2016 року задоволено частково, апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2016 року - задоволено.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2016 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа - Слідчий відділ управління Служби безпеки України у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - скасовано в частині відмови у задоволенні позовних вимог.

У цій частині прийнято нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено:

визнано протиправною бездіяльність Київської міської ради, яка полягає у ненаданні публічної інформації за запитом ОСОБА_1 від 14 вересня 2015 року, стосовно чинності рішення Київської міської ради від 17.09.2009 № 241/2310;

зобов'язано Київську міську раду надати ОСОБА_1 повну інформацію на його запит від 14 вересня 2015 року, щодо чинності рішення Київської міської ради від 17.09.2009 № 241/2310.

В іншій частині постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2016 року залишено без змін.

Водночас, у згадуваному рішенні судом апеляційної інстанції не було вирішено питання розподілу судових витрат.

Згідно з ч. 3 ст. ст. 168 КАС суд ухвалює додаткове судове рішення після розгляду питання в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання.

У судове засідання представники сторін не з"явилися, хоча були повідомлені про дату час та місце розгляду даного питання. Колегія суддів вважає можливим розглянути питання прийняття додаткової постанови за відсутності представників сторін у відкритому судовому засіданні без здійснення фіксування технічними засобами у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України.

Заслухавши суддю доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла таких висновків.

За правилами п. 3 ч. 1 ст. 168 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Відповідно до ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Отже, витрати зі сплати судового збору є судовими витратами.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем за подання позовної заяви було сплачено судовий збір у розмірі 1378 грн., згідно із квитанцією від 24.02.2016 (а.с. 4), а також за подання апеляційної скарги у розмірі 1515 грн. 80 коп., відповідно до квитанції від 21.06.2016 (а.с. 82).

За результатами перегляду справи в апеляційному порядку, судом апеляційної інстанції прийнято рішення на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень.

Враховуючи наведене, понесені позивачем витрати зі сплати судового збору у загальному розмірі 2893 грн. 80 коп. підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись статтями 87, 94, 168, 196, 212, 254 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд

ПОСТАНОВИВ

Прийняти додаткову постанову у справі за апеляційними скаргами Київської міської ради та фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2016 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа - Слідчий відділ управління Служби безпеки України у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Київської міської ради (1044, м. Київ, вул. Хрещатик, будинок 36 ) на користь ОСОБА_1 (04210, АДРЕСА_1) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2893 грн. 80 коп. (дві тисячі вісімсот дев'яносто три гривні вісімдесят копійок).

Додаткова постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання постанови в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддяО.А. Губська

СуддяА.Б. Парінов

СуддяО.О. Беспалов

Повний текст додаткової постанови виготовлено 01.12.2016

Головуючий суддя Губська О.А.

Судді: Беспалов О.О.

Парінов А.Б.