Ухвала від 01.12.2016 по справі 806/2535/16

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

(про залишення без руху позовної заяви)

01 грудня 2016 року Житомир Справа № 806/2535/16

Категорія 10.2.4

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа: Пенсійний Фонд України, про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо неповідомлення Пенсійного Фонду України про підстави перерахунку йому пенсії з 01 січня 2016 року та зобов'язати відповідача надіслати до Пенсійного фонду України інформацію про зміни у грошовому утриманні для перерахунку йому пенсії з 01 січня 2016 року.

Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, зважаючи на таке.

Відповідно до частини 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень (ч. 3 ст. 106 КАС України).

Зміст наведених правових норм свідчить на користь висновку, що всі примірники позовної заяви, які подані до суду, повинні бути ідентичними між собою та відповідати вимогам ст. 106 КАС України. При цьому необхідно відмітити, що копія позовної заяви може бути виготовлена шляхом копіювання оригіналу, підписаного позивачем. Замість такої копії суду може бути подано необхідну кількість позовних заяв, особисто підписаних позивачем (або його уповноважених представником).

Отже, звертаючись до суду з даним адміністративним позовом ОСОБА_1 зобов'язаний був приєднати до нього ще 2 його примірники, оформлені із дотриманням ст. 106 КАС України, та копії всіх документів, що додаються до нього в 2 примірниках.

При ознайомленні із адміністративним позовом ОСОБА_1 і приєднаними до нього двома його копіями, судом з'ясовано, що до суду належним чином оформлену копію позову подано лише в 1 примірнику. Інший примірник позову не містить ні дати підписання його позивачем, ні підпису позивача.

За наведених обставин, суд приходить до висновку, що при поданні даного позову до суду позивачем не було дотримано вищевикладених вимог ст. 106 КАС України.

Згідно зі ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Ураховуючи викладене, позовну заяву необхідно залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду примірнику адміністративного позову підписаного позивачем із зазначенням дати його підписання, або проставлення дати підписання та підпису на примірнику, поданому до суду, у приміщенні суду, в робочі дні.

Керуючись статтями 106, 108, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

Надати строк для усунення недоліків до 19 грудня 2016 року.

Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу .

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Є.Ю. Романченко