про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
29 листопада 2016 р. Справа № 802/2050/16-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Чернюк Алла Юріївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Селянського фермерського господарства "Хлібороб"
до: Головного управління держгеокадастру у Вінницькій області, Кам''яногірської сільської ради
про: визнання протиправним та скасування рішення
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Селянського фермерського господарства "Хлібороб" до Головного управління держгеокадастру у Вінницькій області, Кам''яногірської сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення.
Ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами приходжу до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено право на звернення до адміністративного суду. За вимогами статей 104, 105 КАС України відповідний позов пред'являється до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 цього Кодексу.
Норми статті 106 КАС України не містять виключень і поширюють на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень цієї статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Так, частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI), під час вирішення питання про прийняття до розгляду документа, що є об'єктом справляння судового збору, суддя-доповідач, серед іншого, повинен перевірити відповідність сплаченої суми судового збору розміру ставок, встановлених Законом про судовий збір, порядку сплати судового збору, а у разі відсутності документа про сплату судового збору перевірити наявність пільг зі сплати цього платежу.
Частиною першою статті 1 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
У розумінні статті 2 цього Закону платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою встановлюється ставка судового збору - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Суд встановив, що позивачем заявлено 15 (п'ятнадцять) вимог немайнового характеру.
Разом з тим із матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем не додано будь-яких доказів про сплату судового збору, що свідчить про недотримання позивачем вимог ч. 3 ст. 106 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене та враховуючи невідповідність поданого позивачем адміністративного позову вимогам статті 106 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху з наданням особі, яка її подала, строку для усунення виявлених судом недоліків.
Поряд із цим встановлено, що разом із позовною заявою позивачем заявлено клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову та забезпечення доказів, вимоги якого відображені в прохальній частині адміністративного позову.
Так, відповідно до п.п. 6 п. 3 ч. 2 статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову та забезпечення доказів встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,3 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 413,40 грн. (1378,00 х 0,3).
Натомість, до матеріалів позовної заяви доказів оплати вказаних клопотань судовим збором у встановленому розмірі позивачем також не надано.
За таких обставин суд зауважує, що розгляд поданих позивачем клопотань про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову та забезпечення доказів може мати місце в разі надання позивачем доказів оплати його судовим збором в належному розмірі та після відкриття провадження у даній справі, що можливе за умови усунення виявлених судом недоліків позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 105, 106, 108, 165, 185, 186, 254 КАС України, -
1. Позовну заяву Селянського фермерського господарства "Хлібороб" до Головного управління держгеокадастру у Вінницькій області, Кам''яногірської сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у п'ятиденний строк від моменту отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду доказів сплати судового збору.
3. Копію ухвали надіслати позивачу - для відома та виконання.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Чернюк Алла Юріївна