Ухвала від 25.11.2016 по справі П/811/1273/16

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УХВАЛА

про розстрочення виконання постанови

25 листопада 2016 року Справа №П/811/1273/16,

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Момонт Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому заяву Комунального підприємства «Теплоенергетик» про розстрочення виконання постанови у справі

за позовом: Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області, 25009, м. Кропивницький, вул. Глінки, 2

до відповідача: Комунального підприємства «Теплоенергетик», 25491, м. Кропивницький, вул. Ливарна, 1

про стягнення податкового боргу,

за участю:

секретаря судового засідання - Гловацької М.О.,

представників:

позивача - не з'явився,

відповідача - Сосонського О.М., Соколенко Т.М.,

ВСТАНОВИВ:

Кіровоградська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Кіровоградській області звернулася з позовом, в подальшому зменшеним, до Комунального підприємства «Теплоенергетик» про стягнення податкового боргу у розмірі 206 356,84 грн.

Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 13.10.2016 р., позов задоволено, стягнуто з Комунального підприємства «Теплоенергетик» на користь Державного бюджету України в особі Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області податковий борг з податку на додану вартість у сумі 206 356,84 грн. (а.с.56-57).

15.11.2016 р. до суду надійшла заява Комунального підприємства «Теплоенергетик» про розстрочення виконання постанови у справі №П/811/1273/16 строком на 3 роки, здійснюючи щомісячну сплату з грудня 2016 року по жовтень 2019 року в розмірі 5 732,14 грн. та у листопаді 2019 року - 5 731,94 грн. (а.с.62-66). Заява мотивована тим, що у зв'язку з невідповідністю та економічною необґрунтованістю встановлених тарифів на теплову енергію для населення та систематичними затримками відшкодування різниці в тарифах з бюджету (станом на 01.11.2016 р. заборгованість складає 14 220,4 тис. грн.) КП «Теплоенергетик» перебуває у нестабільному тяжкому фінансовому становищі За 9 місяців 2016 року збитки по результатам господарської діяльності склали 43 243,6 тис. грн. При цьому у заяві наголошується, що КП «Теплоенергетик» є підприємством стратегічного значення від безперебійного та сталого функціонування якого залежить надання послуг централізованого теплопостачання значній частині міста Кіровограда та селища Нового.

У судовому засіданні представники відповідача підтримали заяву про розстрочення виконання постанови.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.75-77).

Відповідно до ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Зі звіту про фінансовий стан на 30 вересня 2016 року встановлено, що у Комунального підприємства «Теплоенергетик» наявна кредиторська заборгованість (а.с.68). Відповідно до звіту про фінансові результати за 9 місяців 2016 року встановлено, що збиток підприємства становить 43 243 тис. грн. (а.с.67).

Наведене свідчить про неможливість одночасного погашення заявником всієї суми заборгованості, стягнутої постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 13.10.2016 р., оскільки його наслідком стане подальше накопичування податкового боргу підприємства.

З огляду на те, що у Комунального підприємства «Теплоенергетик» існують обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, що підтверджується дослідженими матеріалами справи, зокрема, наявністю кредиторської заборгованості та відсутністю доходів за наслідками господарської діяльності, суд вважає заяву про розстрочення виконання постанови такою, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Комунального підприємства «Теплоенергетик» про розстрочення виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2016 року у справі №П/811/1273/16 за позовом Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області до Комунального підприємства «Теплоенергетик» про стягнення податкового боргу, задовольнити.

2. Розстрочити виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2016 року у справі №П/811/1273/16 за позовом Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області до Комунального підприємства «Теплоенергетик» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 206 356,84 грн. строком на 36 місяців починаючи з 01 грудня 2016 року, шляхом сплати у період з грудня 2016 року по жовтень 2019 року включно щомісячно до 01 числа кожного місяця податкового боргу рівними частинами в розмірі 5 732,14 грн. (п'ять тисяч сімсот тридцять дві грн. 14 коп.), а в листопаді 2019 року в сумі 5 731,94 грн. (п'ять тисяч сімсот тридцять одна грн. 94 коп.).

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Г.М. Момонт

Попередній документ
62961231
Наступний документ
62961233
Інформація про рішення:
№ рішення: 62961232
№ справи: П/811/1273/16
Дата рішення: 25.11.2016
Дата публікації: 30.11.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Кіровоградський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Старі категорії (адм); Справи зі спорів фіз. чи юр. осіб із суб’єктами владних повноважень, у тому числі їх органів на місцях, щодо оскарження їх правових актів індивідуальної дії, дій або бездіяльності (крім тих, що пов’язані з публічною службою), (усього), у тому числі:; Державної податкової адміністрації України та її органів (усього); передачі майна у податкову заставу; стягнення податкового боргу