03 березня 2016 р. Справа № 804/665/16
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОСОБА_1
при секретаріОСОБА_2
за участю:
представника позивача представника відповідача ОСОБА_3 ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Публічнеого акціонернеого товариства "Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е.Дзержинського" до Дніпропетровської митниці ДФС України про скасування рішення
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського»до Дніпропетровської митниці ДФС України, в якому позивач просить:
скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформлені випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №110010000/2015/20079 від 03.08.2015 року;
визнати недійсним та скасувати рішення Дніпропетровської митниці №110010000/2015/600432/1 від 03.08.2015 року про коригування митної вартості товарів.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач не погоджується із оскаржуваною карткою відмови № 110010000/2015/20079 від 03.08.2015 року та рішенням про коригування митної вартості товару № 110010000/2015/600432/1 від 03.08.2015 року, вважає їх протиправними та такими, що підлягають скасуванню, оскільки митницею прийняті необґрунтовані рішення про коригування митної вартості товарів, надані документи не містили розбіжностей, наявних ознак підробки та інших характеристик, передбачених пунктом 3статті 53 Митного кодексу України.
Представник відповідача надав суду письмові заперечення, в яких зазначив, що для підтвердження заявлених відомостей про митну вартість товару позивач не надав повного пакету документів, необхідних для визначення митної вартості за ціною договору, тому був застосований резервний метод визначення митної вартості товару.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні просив в задоволенні позову відмовити.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 25.03.2014 року між Публічним акціонерним товариством «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського» та «MAGNERO METRAL U.K. LIMITED»,укладено зовнішньоекономічний контракт купівлі-продажу №14-0618-12 на постачання продукції, відповідно до якого продавець зобов'язується поставити товар позивачу, а позивач зобов'язався прийняти та оплатити товар на умовах, зазначених у додатках до контракту.
Згідно додатку № 4 від 30.07.2015 року до контракту № 14-0618-12 від 25.03.2014 року на постачання продукції, «MAGNERO METRAL U.K. LIMITED»,зобов'язалось поставити зв'язку MetsetBsyderу кількості - 2000 літрів за ціною 1450 Дол.США за 1000 літрів, на умовах поставки: DAP-ПАТ «ДМКД», Дніпродзержинськ (Інкотермс -2010).
На підставі положень контракту від 25.03.2014 року № 14-0618-12 на постачання продукції та додатку № 4 від 30.07.2015 року продавцем на митну територію України для покупця ввезено вантаж -зв'язка Metset Bsyder в кількості - 2000 літрів.
Позивачем на підставі контракту від 25.03.2014 року № 14-0618-12 на постачання продукції та додатку № 4 від 30.07.2015 року за митною декларацією №110010000/2015/021752 від 03.08.2015 року було заявлено до митного оформлення товар - зв'язка Metset Bsyder в кількості - 2000літрів за ціною 1 450Дол.США за 1000 літрів.
Разом із ВМДпозивачем надані митному органу наступні документи:контракт № 14-0618-12 від 25.03.2014 року; додаткова угода №1 від 04.12.2014 року до контракту; додаткова угода №2 від 23.02.2015 року до контракту; специфікація №4 від 30.07.2015 року до контракту №15-0835-12 від 29.04.2015; рахунок фактуру (інвойс) №7683 від 30.07.2015 року; міжнародна автомобільна накладна (CMR) №10025 від 30.07.2015 р.; лист ПАТ «ДМКД» №062Д/1984 від 03.08.2015 р.; прейскурант (прйс-лист) виробника товару № 78-UA від 301.07.2015 р.; комерційна пропозиція №128-RU від 29.0.2015 р.; пакувальний лист №10025 від 30.07.2015 р.; сертифікат про проходження товару загальної № 19CFR 181.11.181.22 від 31.07.2015 р.; лист №79-UA від 31.07.2015 р.; лист №26-UA/14 від 01.04.2015 р.; сертифікат якості б/н 29.07.2015 р.; копія митної декларації країни відправлення № 15NL008551BC42E1 від 30.07.2015 р.
У митній декларації від 03.08.2015 року № 110010000/2015/021752 зазначено митну вартість (за основним методом) за ціною контракту до статті 58 Митного кодексу України 1450 Дол.СШАза 1000 літрів.
Відповідно до Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року за митними органами зберігається право перевіряти інформацію імпортерів щодо визначення митної вартості, з точки зору її повноти і правильності.
Відповідно до статті VII ГАТТ оцінка ввезеного товару для митних цілей повинна ґрунтуватися на дійсній вартості ввезеного товару або вартості аналогічного товару.
З метою здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів, митний орган, відповідно до ч. 5 ст. 54 МК України має право:
1) упевнюватися в достовірності або точності будь-якої заяви, документа чи розрахунку, поданих для цілей визначення митної вартості;
2) письмово запитувати від декларанта або уповноваженої ним особи встановлені ст. 53 МК України додаткові документи та відомості, якщо це необхідно для прийняття рішення про визнання заявленої митної вартості;
3) здійснювати коригування заявленої митної вартості товарів;
4) проводити в порядку, визначеному ст.ст. 345 - 354 МК України, перевірки правильності визначення митної вартості товарів після їх випуску;
5) звертатися до митних органів інших країн із запитами щодо надання відомостей, необхідних для підтвердження достовірності заявленої митної вартості;
6) застосовувати інші передбачені цим Кодексом форми митного контролю.
Статтею 54 МК України передбачено, що контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється митним органом під час проведення митного контролю і митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості.
Контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється митним органом шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, за відсутності застережень щодо застосування цього методу, визначених у частині першій статті 58 МК України.
За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів митний орган визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування.
Відповідно до ст. 337 МК України, перевірка документів та відомостей, які подаються митним органам під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, здійснюється візуально, із застосуванням інформаційних технологій шляхом проведення:
-формато-логічного контролю;
-контролю співставлення;
-контролю із застосуванням системи управління ризиками та в інші способи, передбачені цим Кодексом.
Формато-логічний контроль - це автоматизована перевірка правильності заповнення даних митних декларацій та повернення результатів перевірки; перевірка митних декларацій та інших документів на достовірність та законність; здійснення статистичного, валютного контролю, контролю нарахованих митних платежів, контролю правильності застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Контроль співставлення - це автоматизоване порівняння даних, які містяться в митних деклараціях або інших документах, поданих для митного контролю або митного оформлення, з даними, які містяться в електронних копіях митних декларацій та інших документах, що надходять з митних та правоохоронних органів суміжних держав; в уніфікованих електронних дозвільних документах, що надходять з інших державних органів, інших електронних документах, пов'язаних з перевіркою достовірності даних, що перевіряються.
Контроль із застосуванням системи управління ризиками - це оцінка ризику шляхом аналізу (у тому числі з використанням інформаційних технологій) поданих документів у конкретному випадку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України з метою обрання форм та обсягу митного контролю, достатніх для забезпечення додержання вимог законодавства України з питань державної митної справи.
Відповідно до ст. 33 МК України, митні органи використовують інформаційні ресурси, що знаходяться у їх віданні, створені, оброблені та накопичені в інформаційних системах та складаються із відомостей, що містяться у документах, які надаються під час проведення митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів, та інших документах.
За результатами контролю із застосуванням системи управління ризиками було виявлено ризик можливого заниження митної вартості товару, що спричинило необхідність здійснити перевірку правильності її визначення, звернувши увагу на вартість ідентичних або подібних товарів.
Наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 р. № 1011 затверджено Класифікатор митних формальностей, що можуть бути визначені за результатами застосування системи управління ризиками.
За поданою до митного оформлення МД від 03.08.2015 року №110010000/2015/021748 (відмовлена), посадовою особою, що здійснює митний контроль та митне оформлення сформовано наступні форми ризиків, а саме: 105-2 Можливе заниження митної вартості товару. Здійснити перевірку правильності визначення митної вартості. Звернути увагу на митну вартість ідентичних або подібних (аналогічних) товарів. Провести перевірку відомостей, що містяться в документах, які підтверджують митну вартість товарів. У випадках, передбачених частинами третьою-четвертою ст. 53 Митного кодексу, здійснити запит додаткових документів. У випадках, передбачених частиною шостою ст. 54 Митного кодексу, прийняти рішення про коригування митної вартості. Витребувати у декларанта заявлені у гр.44 митної декларації документи, що підтверджують митну вартість товарів.
Посадовою особою Дніпропетровської митниці ДФС відповідно до п.4.1. ст. 54 Митного кодексу України здійснено контроль відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Відповідно до статті VII ГАТТ оцінка ввезеного товару для митних цілей повинна ґрунтуватися на дійсній вартості ввезеного товару або вартості аналогічного товару.
Під дійсною вартістю відповідно до статті VII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, згода на обов'язковість якої надана Верховною Радою України, розуміється ціна, за якою такий або аналогічний товар продається або пропонується для продажу при нормальній ході торгівлі в умовах повної конкуренції. Таким чином, у відповідача були підстави вважати, що позивачем не виконано положення Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року.
Згідно ст. 17 параграфу 6 Угоди за митними органами зберігається право перевіряти інформацію імпортерів щодо визначення митної вартості, з точки зору її повноти і правильності. Відповідно до статті VII ГАТТ оцінка ввезеного товару для митних цілей повинна ґрунтуватися на дійсній вартості ввезеного товару або вартості аналогічного товару.
Згідно ст. 52 МК України декларант зобов'язаний подавати митному органу достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.
Відповідно до п.4.1 ст. 54 МК України здійснено контроль заявленої декларантом митної вартості товарів шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості, наявності в поданих зазначеними особами документах усіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
В результаті такого контролю встановлено наступне, а саме:
1. Декларація країни експорту від 30.07.2015 року № MRN 15NL0085517BC42E1 надана для підтвердження митної вартості всуперечст.254 МК Україниподана без перекладу та не містить числових показників, що давали б змогу здійснити контроль відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювану партію товару.
2.Прайс- лист виробника товару від 31.07.2015 року № 78-UA наданий на підтвердження митної вартості товару містить цінову пропозицію на умовах постачання EXW Negley (USA)/Tianjin (China) на рівні 1100 дол. США/kl, що складає 846,15 дол.США/т.
Контрактна вартість товару «колоїдно-кремнеземиста зв'язка марки Metset Binder», імпортованого за специфікацією № 4 від 30.07.2015 року до контракту від 25.03.2014 року №14-0618-12 на умовах поставки DAP - м. Дніпроджержинськ складає 1450 дол. США/kl, що відповідно складає 1115,38 дол. США/т.
3. Комерційна пропозиція компанії Magneco/Metrel від 29.07.2015 року №128-RU визначає ціну товару на рівні 2900 дол.США/kl з урахуванням шеф-монтажних робіт (авторський нагляд) двома спеціалістами компанії Magneco/Metrel.
Відповідно до ст..53 МК України дана комерційна пропозиція не може бути використана для підтвердження митної вартості товару, оскільки підтвердження заявленої митної вартості використовується прйс-лист виробника товару.
Відповідно п. 10ст.58 МК Українискладовими митної вартості є, в тому числі, витрати на навантаження, вивантаження та обробку оцінюваних пов'язані з їх транспортуванням до аеропорту, порту або іншого місця на митну територію України, витрати на страхування цих
Офіційними правилами Міжнародної торгової палати для тлу торговельних термінів (Інкотермс) визначено, що термін EXW- «Ех Works» використовується при перевезеннібудь-якими видами транспорту та включає в себе мінімальні зобов'язання продавця щодо продажу товару. Продавець надає товар у розпорядженняпокупця у своїх приміщеннях або в іншому узгодженому місці. Покупець зобов'язаний за власний рахунок укласти договір перевезення товару та нести усі витрати щодо навантаження товару на транспортний засіб та проведення митних та інших формальностей, пов'язанихз переміщенням товару. Термін DAP (deliveredatplace (поставка в місці) використовується при перевезенні будь-якими видами транспорту та включає всебе зобов'язання продавця за власний рахунок укласти договір перевезення товару до названого місця призначення не розвантажуючи товар з транспортного засобу у такому місці.
З урахуванням умов постачання DAP Дніпродзержинськ відповідно до ч. 10 ст.58 МК України,вартість транспортування від виробника до пункту призначення є складовою вартості товару за контрактом, заявленої декларантом як митна вартість.
За наданими товаросупровідними документами товар «Колоїдно-кремнеземиста зв'язка марки Metset Binder» походженням США (підтверджено декларацією походження на рахунку від 30.07.2015 № 7683, сертифікатом походження загальної форми від 31.07.2015 б/н), та поставляється зі складу у Нідерландах (м.Розендааль) для експорту в Україну.
Згідно із відомостями комерційної пропозиції в ціні товару наявна також така складова як вартість шеф-монтажних робіт (авторський нагляд).
Враховуючи зазначене, наявні додаткові витрати, пов'язані з навантаженням, вивантаженням, складськими витратами, обробкою, шеф-монтажними роботами (авторський нагляд) оцінюваних товарів, пов'язані з умовами постачання, які складовою вартості товару.
Документів щодо вартості шеф-монтажних робіт (авторський нагляд) декларантом позивачем до митного оформлення не надано.
У підтвердження транспортної складової надано лист від 31.07.2015 № 79-UA стосовно вартості транспортування за підписом регіонального директора компанії MAGNECO/METREL у С.Петербурзі.\
В цьому листі зазначено, що вартість доставки з м. Едіссон (штат Іллінойс, США) на склад компанії MAGNECO/METREL в м. Розендааль (Нідерланди), що складають 130 дол.США/т. Зазначена вартість включає: доставку контейнера з заводу до американського порту, навантаження на судно, доставку до порту Нідерландів, вивантаження контейнера в порту, доставку з порту до складу, перевантаження вантажу з контейнера в автомобільний транспорт. Вартість послуг склада не враховано, оскільки склад належить компанії MAGNECO/METREL.
Вартість доставки вантажу автомобільним транспортом з м.Розендааль (Нідерланди) до м.Дніпродзержинськ (Україна) складає: 2500 Євро (від м.Розендааль (Нідерланди) до п/п Дорогуск-Ягодин (1639 км) - 1400 Євро, від п/пДорогуск-Ягодин до м.Дніпродзержинськ (Україна) (1020 км) - 1100 Євро), що складає з урахуванням крос-курсу валют 2741,75 дол. США.
Відповідно до пакувального листа від 30.07.2015 № 10025 вага імпортованого вантажу: 2726 брутто, 2600 нетто.
Таким чином, вартість доставки вантажу автомобільним транспортом з м.Розендааль (Нідерланди) до м.Дніпродзержинськ (Україна) за відомостями листа від 31.07.2015 № 79-UA розраховується на рівні 1,0058 дол.США/кг.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст.53 МКУ документами, які підтверджують митну вартість є транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів.
Правилами заповнення декларації митної вартості, затвердженими наказом Мінфіну України від 24.05.2012 № 599, зареєстровано в Мінюсті 18.06.2012 за № 984/21296, визначено, що до документів, що місять відомості про вартість перевезення, належать:
рахунок-фактура (акт виконаних робіт (наданих послуг)) від виконавця договору (контракту) про надання транспортно-експедиційних послуг, що містить реквізити сторін, суму та умови платежу, інші відомості, відповідно до яких встановлюється належність послуг до товарів;
банківські та платіжні документи, що підтверджують факт оплати транспортно-експедиційних послуг відповідно до виставленого рахунка-фактури;
калькуляція транспортних витрат (якщо перевезення товарів здійснюється з використанням власного транспортного засобу), що містить відомості про маршрут перевезення, його протяжність у кілометрах до місця ввезення на митну територію України та по митній території України, розмір тарифної ставки на перевезення за одиницю виміру (вагу) товару за 1 кілометр маршруту.
У зв'язку з наведеним, лист від 31.07.2015 № 79-UA не може бути використаний в якості документа, що підтверджує вартість транспортування.
Приймаючи до уваги відомості листа від 31.07.2015 № 79-UA в якості довідкової інформації стосовно транспортної складової, що надана декларантом, можна розрахувати вартість зазначеної складової: 846,15 (вартість, вказана в прайс-листі) + 846,15 х15% (стандартна норма прибутку згідно прайс-листа)*1005,8 (розрахована вартість транспортування) = 1978,87 дол.США/т.
Таким чином, за відомостями прайс-листа та листа від 31.07.2015 № 79-UA стосовно вартості транспортування компанії MAGNECO/METREL митна вартість імпортованого товару розраховується на рівні 1,9789 дол. США/кг, що не відповідає заявленій декларантом за контрактом - 1,1154 дол. США/кг.
Враховуючи зазначені розбіжності, а також те, що надані у підтвердження митної вартості документи не містять відомостей щодо складових митної вартості митний орган зобов'язав декларанта про надання у 10 - денний термін додаткових документів, а саме:
- якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;
- за наявності інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації;
- виписку з бухгалтерської документації;
- каталоги, специфікації, прейскуранти (прйс-листи) виробника товару;
- транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;
- якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування;
- висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини;
- копію митної декларації країни відправлення відповідно ст..254 МКУ з перекладом.
Листом від 03.08.2015 року № 062Д/11995, надісланим у складі електронного повідомлення, декларантом проінформовано митницю про неможливість надання додаткових документів, зазначених у вимогах митного органу, в термін визначений ч.3 ст. 53 Митного кодексу України та повідомлено, що зазначені документи будуть надані в установлений законом термін відповідно до ч.8 ст.55 Митного кодексу України.
03.08.2015 року митниця своєю карткою за № 110010000/2015/20079 відмовила у митному оформленні товару за його товарною вартістю та прийняла рішення про визначення митної вартості товару №110010000/2015/600432/1, відповідно до якого митну вартість визначено за другорядним методом визначенням митної вартості 2-а (на підставі наявних у митниці відомостей) у розмірі 3,3846 дол.США/кг.
Позивача було повідомлено про те, що він має право звернутись до митного органу з проханням випустити товари, що декларуються у вільний обіг за умови надання гарантій відповідно дорозділу X Митного кодексу України. Також, повідомлено про те, що він має право оскаржити рішення про коригування заявленої митної вартості митному органу вищого рівня відповідно доглави 4 Митного кодексу Україниабо до суду.
Частиною 6 ст. 53 МК України передбачено, що декларант або уповноважена ним особа, за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару. Однак позивач відмовився надати будь-які інші документи щодо підтвердження митної вартості.
Позивачем товар був випущений у вільний обіг за МД від 03.08.2015 №10010000/2015/021752.
Відмовляючи у задоволенні заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.
Митна вартість товарів, які переміщуються через митний кордон України, це вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Відповідно до частин 1, 2статті 54 Митного кодексу Україниконтроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється органом доходів і зборів під час проведення митного контролю і митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості.
Контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється органом доходів і зборів шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом.
Орган доходів і зборів з метою здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів має право упевнюватися в достовірності або точності будь-якої заяви, документа чи розрахунку, поданих для цілей визначення митної вартості, у випадках, встановлених цим Кодексом, письмово запитувати від декларанта або уповноваженої ним особи встановлені статтею 53 цього Кодексу додаткові документи та відомості, якщо це необхідно для прийняття рішення про визнання заявленої митної вартості.
За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів орган доходів і зборів визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положеньстатті 55 Митного кодексу України.
Відповідно достатті 53 Митного кодексу Україниу випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає органу доходів і зборів документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.
Документами, які підтверджують митну вартість товарів, є:
1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п'ятій і шостійстатті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;
2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;
3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу);
4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;
5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;
6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;
7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;
8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.
У разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов'язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи:
1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;
2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);
3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов'язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);
4) виписку з бухгалтерської документації;
5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;
6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;
7) копію митної декларації країни відправлення;
8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.
Надаючи оцінку обґрунтованості сумніву митниці щодо достовірності заявленої митної вартості, суд зазначає, що при митному оформленні товару у наданих декларантом документах на підтвердження складових митної вартості були наявні розбіжності, які зазначені у рішенні про коригування митної вартості, що правомірно зумовило витребування у позивача додаткових документів на підтвердження такої вартості.
З урахуванням виявлення розбіжностей та оскільки надані на підтвердження митної вартості документи не містили повних відомостей щодо складових митної вартості декларанта було зобов'язано надати, за наявності, додаткові документи.
Таким чином, митницею правомірно не застосовано перший метод визначення митної вартості.
Частиною 3 статті 58 Митного кодексу Українипередбачено, що у разі якщо митна вартість не може бути визначена за основним методом, застосовуються другорядні методи, зазначені у пункту 2 частини першої ст.57 МКУ.
Відповідно до вимог частин 3 статті 57 МКУ кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм МКУ.
Митна вартість, визначена згідно з положеннями цієї статті, повинна ґрунтуватися на раніше визнаних (визначених) органами доходів і зборів митних вартостях.
Відповідно до пункту 4статті 59 Митного кодексу Україниціна договору щодо ідентичних товарів береться за основу для визначення митної вартості товарів, якщо ці товари ввезено приблизно в тій же кількості та на тих же комерційних рівнях, що й оцінювані товари.
Відповідно до пункту 5статті 59 Митного кодексу Україниу разі відсутності такого продажу використовується вартість операції з ідентичними товарами, що продавалися в Україну в іншій кількості та/або на інших комерційних рівнях. При цьому їх ціна коригується з урахуванням зазначених розбіжностей незалежно від того, чи веде це до збільшення або зменшення вартості. Інформація, що використовується при здійсненні коригування, повинна бути документально підтверджена.
Визначена митна вартість товару ґрунтується на раніше визнаній митній вартості за якою ввезений ідентичний товар на співставних умовах МД (ІМ 40) від 31.03.2015 №209140000/2015/10080 на рівні 3,3846 дол.США/кг (метод 2а).
Згідно умов пункту 1 додаткової угоди від 23.02.2015 № 2 до контракту від 25.03.2014 року № 14-0618-12 передбачена передплата в розмірі 100% протягом 5 банківських днів з дати отримання оригіналу інвойсу.
У наданому до митного оформлення інвойсі від 30.07.2015 № 7683 також визначена 100% передплата.
Банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару та підтверджують повноту і своєчасність оплати, листом від 30.09.2015 № 062/2775 ПАТ ТМКД" до митниці не надано.
З урахуванням позиції підприємства, відсутності додаткових документів для підтвердження митної вартості товару, посадова особа митниці, правомірно прийняла рішення про коригування заявленої митної вартості товару №110010000/2015/600432/1 від 03.08.2015 року, відповідно до якого митну вартість скориговано до 3,3846 дол.США/кг. На підставі наявних у митниці відомостей із застосуванням методу 2(а) відповідно достатті64 Митного кодексу Українита картку відмову у прийнятті митної декларації №110010000/2015/20079 від 03.08.2015 року.
У зв'язку з вищевикладеним, суд приходить до висновку, що відповідач при прийнятті спірного рішення про коригування митної вартості заявленого позивачем товару та оформленні картки відмови діяв в межах наданих повноважень та у спосіб, що передбачений чинним законодавством України.
Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову в задоволені позовних вимог позивача.
Керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 09 березня 2016 року
Суддя ОСОБА_1