Справа № 1716/4098/2012
Номер провадження 3/1716/1299/2012
26 вересня 2012 року м.Рівне
Суддя Рівненського районного суду Красовський О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Рівненської міжрайонної державної фінансової інспекції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.3 ст.164-12 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, працюючи начальником управління Держкомзему в Рівненському районі, в м. Рівне включив до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких Бюджетним кодексом України та Законом України «Про державний бюджет України»за відповідний рік, а саме: на момент проведення ревізії до спеціального фонду бюджету по КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів»при відсутності відповідних бюджетних призначень спеціального фонду за вказаним КПКВ на 2012 рік включено залишок коштів спеціального фонду 2011 року в сумі 233 803,60 грн., внаслідок не перерахування станом на 31.12.2011 року та на момент проведення ревізії даного залишку бюджетних коштів до загального фонду Державного бюджету України. Чим порушив п. 45 ч.2 та ч.4 ст. 29, ст. 59 Бюджетного кодексу України, ч.1 ст. 2, ст. 4 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», п. 7.4 «Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства України»від 02.12.2002 р., вчинивши правопорушення за ч.3 ст. 164-12 КУпАП.
При розгляді справи ОСОБА_1 вину не визнав та надав суду письмові заперечення. Просить провадження у справі закрити.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2 та дослідивши матеріали справи вважаю, що в діянні особи відсутній склад правопорушення, що передбачений ч.3 ст. 164-12 КУпАП.
Відповідно до частини другої статті 57 Бюджетного кодексу України, на кінець бюджетного періоду Державна казначейська служба України зберігає залишки коштів на рахунках спеціального фонду державного бюджету та щодо субвенцій із спеціального фонду державного бюджету на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення. У разі відсутності відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період залишки коштів спеціального фонду перераховуються до загального фонду державного бюджету.
Статтею 2 Бюджетного кодексу України визначено, що бюджетне призначення - це повноваження головного розпорядника бюджетних коштів, надане цим Кодексом, законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), яке має кількісні, часові і цільові обмеження та дозволяє надавати бюджетні асигнування.
Законом України від 22.12.2011 №4282-V «Про Державний бюджет на 2012 рік»передбачено бюджетну програму «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів»(КТІКВК 2803010) та затверджено бюджетні призначення на її виконання за загальним фондом бюджету.
Відповідно до статті 13 Бюджетного кодексу України розподіл бюджету на загальний та спеціальний фонди, їх складові частини визначаються виключно цим Кодексом та законом про Державний бюджет України. При цьому, платежі за рахунок спеціального фонду бюджету здійснюються в межах коштів, що фактично надійшли до цього фонду на відповідну мету (з дотриманням вимог частини другої статті 57 цього Кодексу), якщо Кодексом та/або законом про Державний бюджет України не встановлено інше.
В свою чергу, як зазначалось вище, частина друга статті 57 Бюджетного кодексу України визначає підставою для перерахування залишку коштів на рахунках спеціального фону державного бюджету до загального фонду бюджету саме відсутність відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період.
Таким чином, оскільки Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»затверджено бюджетні призначення по бюджетній програмі «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів»(КПКВК 2803010), цільове призначення залишку бюджетних коштів спеціального фонду державного бюджету, який утворився станом на 01.01.2012 р., зберігається у бюджетному періоді 2012 року.
У протоколі від 17.09.2012 вказано, то головним державним фінансовим інспектором виявлено включення до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік, зокрема, включено залишок коштів спеціального фонду 2011 року в сумі 233803,06 гри. внаслідок неперерахування станом на 31.12.2011 даного залишку бюджетних коштів до загального фонду державного бюджету за що передбачено відповідальність ч. 3 ст. 164-12 КУпАП.
Об'єктивною стороною вказаного правопорушення є активна дія суб'єкта правопорушення яка полягає у включенні до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
В свою чергу головний державний фінансовий інспектор вказує на те, що правопорушення було вчинене внаслідок неперерахування залишку бюджетних коштів до загального фонду державного бюджету. Тобто у даному випадку внаслідок неперерахування коштів наявна бездіяльність суб'єкта правопорушення, яка полягає в пасивній поведінці у формі.
Таким чином, обставини правопорушення, які встановлені в процесі ревізії Рівненської міжрайонної Державної фінансової інспекції не підпадають під кваліфікацію ч.3 ст. 164-12 КУпАП, а тому в діях ОСОБА_1 відсутня подія та склад правопорушення.
Пунктом 7.1 Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства України, затвердженого Наказом Державного казначейства України 2 грудня 2002 року №221, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2002 р. за № 976/7264 25 листопада 2010 року № 436 (зі змінами та доповненнями) встановлено, що бюджетні рахунки відкриті в поточному бюджетному періоді, закриваються не пізніше 31 грудня або в останній день іншого бюджетного періоду.
Таким чином, враховуючи наведене, перерахунок залишків бюджетних коштів до загального фонду державного бюджету необхідно було провести до 31.12.2011 року. В зв'язку з цим, правопорушення було вважатися вчиненим на наступний день після закінчення бюджетного періоду, тобто 01.01.2012 року.
Згідно з ч.2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Таким чином, якщо б вказане правопорушення було вчинено, то притягнути до відповідальності посадову особу було б можливо лише протягом трьох місяців з дня його вчинення. Враховуючи наведене, строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення закінчився б 01.04.2012 року.
Згідно статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного виливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 7, 245, п.1 ч.1 ст. 247, ст.ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 164-12 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення; та сплином строків притягнення до відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя : Красовський О.О.