ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
15 липня 2011 року № 2а-10109/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Дегтярьова О.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельник -Сервіс»
до
Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва
про
визнання нечинними та скасування податкових повідомлень -рішень від 17 листопада 2010 року № 0029771508/0, № 0029761508/0, № 0029781508/0, -
13 липня 2011 року ТОВ «Будівельник -Сервіс»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до ДПІ у Печерському районі м. Києва про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень від 17 листопада 2010 року № 0029771508/0, № 0029761508/0, № 0029781508/0.
Згідно з пунктом п'ятим ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує також, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. (ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України)
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. (ч. 3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України)
Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень. (ч. 4 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України)
В силу положень п. 56.19 ст. 56 Податкового кодексу України у разі коли до подання позовної заяви проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач оскаржив в адміністративному порядку податкові повідомлення -рішення ДПІ у Печерському районі м. Києва від 17 листопада 2010 року № 0029771508/0, № 0029761508/0, № 0029781508/0 до ДПА у м. Києві, яка рішенням від 03 березня 2011 року залишила його скаргу без задоволення, а податкові повідомлення -рішення -без змін.
До позовної заяви ТОВ «Будівельник -Сервіс»додало заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в якій просить поновити строк подачі адміністративного позову, посилаючись на те, що податкові повідомлення -рішення були оскаржені до ДПА України, рішення за результатами розгляду якої отримано не було.
Таким чином, позивач скористався досудовим порядком вирішення спору, а тому місячний строк на звернення до суду почав свій перебіг саме з моменту коли, він дізнався про незадоволення свої скарги, поданої в порядку адміністративного оскарження.
До позовної заяви позивачем не надано доказів оскарження податкових повідомлень -рішень до ДПА України та прийняття останньою рішення за результатами розгляду скарги.
Отже, з матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем пропущено місячний строк звернення до суду з урахуванням того, що він не надав доказів отримання рішення ДПА у м. Києві пізніше 12 червня 2011 року. При цьому лист до ДПА України про надання інформації не підтверджує подання скарги до ДПА України та прийняття рішення цим органом про її незадоволення.
Доводи наведені позивачем в заяві про поновлення строку звернення до суду визнаються необґрунтованими, оскільки не підтверджені будь-якими належними та допустимими доказами, а тому підстави для задоволення заяви про поновлення строку звернення до суду відсутні.
Відсутність поважних причин пропуску строку звернення до суду із надання підтверджуючих доказів є підставою для залишення позову без розгляду, що підтверджується також Ухвалами Вищого адміністративного суду від 21 квітня 2011 року К-38190/10, від 20 січня 2011 року К-40143, від 03 березня 2011 року № К-39787/10.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до п. 6. ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Частиною третьою ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
З огляду на вищевикладене, позовна заява ТОВ «Будівельник -Сервіс»підлягає залишенню без розгляду.
При цьому позивачу роз'яснюється, що ТОВ «Будівельник -Сервіс» не позбавлений права на повторне звернення до суду із клопотанням про поновлення строку звернення до суду та наданням підтверджуючих доказів.
Керуючись ст. 99, ст. 100, ст. 107, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Відмовити в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельник -Сервіс»про поновлення строку звернення до суду.
2. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельник -Сервіс»без розгляду.
3. Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі, яка її подала.
4. Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
5. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть повернуті їм супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про залишення позовної заяви без розгляду.
6. У випадку оскарження ухвали позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими в ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя О.В. Дегтярьова