Справа № 715/1987/16-п
Провадження № 3/715/918/16
08.11.2016 смт. Глибока
Суддя Глибоцького районного суду Чернівецької області Маковійчук Ю.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління патрульної поліції в м. Чернівці департаменту ПП НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, непрацюючої, яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До суду надійшли матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, відповідно до якого відносно неї було складено протокол про адміністративне правопорушення серії АП1 № 980391 від 15 жовтня 2016 року, про те, що вона 15 жовтня 2016 року о 01:20 год., в смт. Глибока по вул.. Центральній № 4 Чернівецької області, керувала транспортним засобом MITSUBISI GALANT, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, виходячи із наступного.
Відповідно до положень ст. 255 КУпАП, складання протоколів про адміністративні правопорушення за ч. 2 ст. 130 КУпАП віднесено до компетенції органів внутрішніх справ (Національної поліції), які на виконання вимог ст. 256 КУпАП, повинні перевірити та зазначити в протоколі відомості, необхідні для вирішення справи.
Статтею 130 ч.1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а так само відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що звужують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, що притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, протоколом про вилучення речей та документів та іншими документами.
Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії АП1 № 980391 від 15 жовтня 2016 року, ОСОБА_1 15 жовтня 2016 року о 01:20 год., в смт. Глибока по вул.. Центральній № 4 Чернівецької області, керувала транспортним засобом MITSUBISI GALANT, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинено правопорушенні не визнала та пояснила, що дійсно 15 жовтня 2016 року біля 01:20 год., в смт. Глибока по вул.. Центральній № 4 Чернівецької області її зупинили працівники поліції та запропонували пройти тест на стан сп'яніння, вона погодилася, однак, алкотест у них щось не працював, тому вони запропонували їй пройти до лікарні для освідчення на стан сп'яніння. Вони прийшли до лікарні, лікарі провели огляд та надали медичний висновок, за результатами якого було встановлено, що вона твереза. Однак, поліцейські її не відпускали, знову запропонували їй алкотест Драгер, за результатами якого показало 0,35 проміле алкоголю.
Порядок проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння передбачений ст. 266 КУпАП та Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції яка була затверджена спільним наказом МВС та МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735, та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р. за № 1413/27858, згідно з вимогами яких, огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби) або лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я) (п.п.6,7).
Так, відповідно до ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника поліції.
Встановлено, що огляд ОСОБА_1 на стан сп'яніння проводився в Глибоцькій ЦРЛ. Як вбачається із направлення на медичний огляд, ОСОБА_1 була направлена на огляд інспектором роти № 1 управління патрульної поліції в м. Чернівці ОСОБА_2 15 жовтня 2016 року. Лікарем Глибоцької ЦРЛ ОСОБА_3 складено акт огляду № 294 від 15.10.2016 року о 02:10 год. За результатами проведеного огляду складено висновок щодо результатів медичного огляду № 294 від 15.10.2016 року, згідно якого у водія ОСОБА_4 ознак сп'яніння не виявлено.
Підстав перевірки наявності стану сп'яніння у водія ОСОБА_1 15.10.2016 року о 02:40 за допомогою алкотесту Драгер, після медичного огляду у працівників поліції не було.
Ч. 6 ст. 266 КУпАП передбачено, що огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебуванням під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті вважається недійсним.
Отже, встановлено, що згідно медичного огляду у водія ОСОБА_1 ознак сп'яніння не виявлено.
Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь (ст.62 Конституції України).
Оцінюючи в сукупності досліджені в судовому засіданні докази, вважаю, що провадження по даній справі необхідно закрити, оскільки не доведено, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст.130 КУпАП.
У відповідності до п. 1 ст. 247 КУпАП, якщо провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На пiдставi наведеного, ч.1 ст.130 КУпАП, Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції яка була затверджена спільним наказом МВС та МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735, керуючись ст.38, 252, 266, 283-285, 287 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП - закрити, у зв'язку iз відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернівецької області через Глибоцький районний суд протягом 10-ти діб з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
Cуддя: