г Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/2438/16-ц
Номер провадження 2-о/213/63/16
Іменем України
16 листопада 2016 року Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Мазуренко В.В.
за участю секретаря Гусарової О.С.
за відсутності заявника, прокурора Криворізької місцевої прокуратури № 1, представника виконавчого комітету Інгулецької районної у місті ради м.Кривого Рогу як Органу опіки та піклування,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Кривому Розі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_2 недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,
Заявник звернулась до суду з вищевказаною заявою, посилаючись на те, що її рідна сестра ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з дитинства страждає тяжким хронічним психічним захворюванням, є інвалідом І групи, не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує стороннього догляду. Заявник опікується нею, здійснює за нею догляд. Для призначення її опікуном заявник просить визнати ОСОБА_2 недієздатною.
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, просила призначити у відношенні ОСОБА_2 судово-психіатричну експертизу за місцем її проживання.
Представник виконавчого комітету Інгулецької районної у місті ради м.Кривого Рогу як Органу опіки та піклування в судове засідання не з'явився.
Відповідно до ст.197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ст. 239 ЦПК України, для вирішення питання про визнання особи недієздатною, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст. 145 ЦПК України, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи, то призначення експертизи є обов'язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін.
Таким чином, для вирішення питання про визнання ОСОБА_2 недієздатною, необхідно провести судово-психіатричну експертизу.
Згідно Наказу МОЗ України від 11.01.2010 року № 1, амбулаторні судово-психіатричні експертизи для м. Кривого Рогу проводяться за територіальністю у Гейківській обласній психоневрологічній лікарні.
Оскільки, для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 143, 144, 145, 197, п.5 ч.1 ст. 202, 208, 239, 293 ЦПК України, суд,-
Призначити у даній справі у відношенні ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_3, (паспорт серія ЕР № 441032, виданий Єланецьким РВ УМВС України в Миколаївській області 11 січня 2012 року), яка проживає: ІНФОРМАЦІЯ_4, амбулаторну судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Чи страждає ОСОБА_2 на цей час на хронічний, стійкий психічний розлад, яке-небудь психічне захворювання, і якщо страждає, то на яке?
2. Чи має вона можливість усвідомлювати значення своїх дій та може керувати ними?
3. Чи потребує вона опіки?
Проведення експертизи доручити експертам відділення судово-психіатричної експертизи обласного комунального закладу "Гейківська психоневрологічна лікарня"(с. Гейківка Криворізький район Дніпропетровська область, вул. Жовтнева, 31).
Провести судово-психіатричну експертизу у відношенні ОСОБА_2 за місцем її проживання (м.Кривий Ріг, вул.Прохолодна, 55).
Лікарів-експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Встановити строк проведення експертизи 1 місяць з моменту отримання експертною установою копії даної ухвали.
Зобов'язати ОСОБА_1 надати експертній установі медичні документи на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя В.В.Мазуренко