Постанова від 09.11.2016 по справі 909/292/16

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" листопада 2016 р. Справа № 909/292/16

Львівський апеляційний господарський суд, в складі колегії:

головуючого-судді: Бойко С. М.

суддів: Бонк Т.Б.

ОСОБА_1

при секретарі судових засідань ОСОБА_2,

за участю представників:

від позивача - не з'явився;

від відповідача- не з'явився;

розглянув апеляційну скаргу виконавчого комітету ОСОБА_3 міської ради, №1033/12-17/в від 04.07.2016,

на рішення господарського суду ОСОБА_3 області від 17.06.2016, суддя Калашник В.О.,

у справі № 909/292/16

за позовом Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, м. Івано-Франківськ,

до відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_4А, м. Івано-Франківськ,

про зобов'язання відповідача за власний рахунок знести літній торговий майданчик, що знаходиться за адресою вул. Коновальця, 225, в м. Івано-Франківську,

ВСТАНОВИВ:

рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 17.06.2016 у справі № 909/292/16 у задоволенні позову Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_4А про зобов'язання відповідача за власний рахунок знести літній торговий майданчик, що знаходиться за адресою вул. Коновальця, 225, в м. Івано-Франківську - відмовлено.

Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що облаштований відповідачем майданчик для зберігання будівельних матеріалів та інвентаря на належній йому земельній ділянці не відповідає визначенню літнього торгового майданчика, викладеному у п.2.1. Положення "Про розміщення та порядок облаштування літніх торгових майданчиків в м. Івано-Франківську", а тому до нього не може бути застосоване зазначене Положення в частині звільнення території від самовільно встановлених літніх торгових майданчиків. Окрім того суд першої інстанції зазначає, що з долучених до акту фотографічних зображень вбачається, що на земельній ділянці, яка належить відповідачу на праві власності торгівельний майданчик відсутній, знаходиться за огорожею і торгівельна діяльність на ньому не проводиться.

В апеляційній скарзі виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради просить скасувати рішення господарського суду Івано-Франківської області від 17.06.2016 у справі № 909/292/16 та прийняти нове рішення, яким задоволити позовні вимоги виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та зобов'язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_5 за власний рахунок знести літній торговий майданчик по вул. Коновальця 225 в м. Івано-Франківську та стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_5А на користь виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради судові витрати.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт зазначає, що функціонування спірного літнього майданчика в період з 2013 по 2015 роки підтверджується протоколами № 385 від 13.06.2013 та № 308 від 06.06.2014 складеними посадовими особами КП «Муніципальна інспекція з благоустрою», постановами №10/365 від 18.07.2013, №08/316 від 03.07.2014 адміністративної комісії при виконавчому комітетові Івано-Франківської міської ради в справах про адміністративне правопорушення та п. 1.5 рішення виконавчого комітету міської ради від 27.08.2015 №480 «Про демонтаж літніх торгових майданчиків», згідно якого суб'єкта господарської діяльності ОСОБА_5 зобов'язано в місячний термін демонтувати самовільно встановлений літній торговий майданчик на вул. Коновальця, 225. Також, апелянт зазначає, що актом обстеження № 426 від 14.06.2016 Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою встановлено, що літній торговий майданчик на вул. Коновальця, 225 не демонтовано. Скаржник вважає, що вимоги Положення щодо порядку встановлення літніх торговий майданчиків фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 не дотримано, а рішення виконавчого комітету щодо демонтування - не виконано.

В судове засідання 09.11.2016 сторони не з'явились, явки уповноважених представників у судове засідання не забезпечили, хоча своєчасно та належним чином були повідомлені про час та місце розгляду апеляційної скарги, а тому їх неявку суд розцінює як без поважних причин, відсутні процесуальні перешкоди в розгляді справи, вважає за можливе розглянути спір за наявних у справі доказів.

Розглянувши наявні в справі докази, давши оцінку доводам та запереченням, які містяться в апеляційній скарзі, апеляційний господарський суд дійшов висновку про задоволення апеляційної скарги, та скасування рішення господарського суду ОСОБА_3 області від 17.06.2016 у справі №909/292/16, з наступних підстав.

Судами встановлено, що між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4А та ПП «ОККО-НАФТОПРОДУКТ» АЗС №ІФ19 укладено договір про спільну діяльність б/н від 18.05.2012 (а.с.47), згідно якого ПП «ОККО-НАФТОПРОДУКТ» надав відповідачу право облаштувати літній торговий майданчик від кафетерійного відділу АЗС №ІФ19, що знаходиться в місті Івано-Франківську по вул. Коновальця, 225-В. Літній торговий майданчик розміщується терміном до 01.11.2012.

У відповідності до даного договору був затверджений паспорт літнього торгового майданчика по вул. Є. Коновальця, 225 від кафетерійного відділу АЗС «ОККО» (а.с.48-50), а виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради наданий дозвіл на його розміщення.

Відповідачу на праві приватної власності належить земельна ділянка площею 0,0283 га в м. Івано-Франківську по вулиці Є. Коновальця, 225, що підтверджується Витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 15.11.2013 (а.с.54) та Інформаційною довідкою з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 19.04.2016 року №57623032 (а.с. 56-57) і ОСОБА_4 з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 17.02.2016 року № НВ-2601610732016. Цільове призначення земельної ділянки: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (а.с. 58).

Постановою адміністративної комісії виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №10/365 від 18.07.2013 (а.с.21) на ОСОБА_4 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 1700,00 грн. у зв'язку з порушенням п. 12.10 Правил благоустрою м. Івано-Франківська, а саме самовільного встановлення літнього майданчика на вул. Коновальця 225.

В протоколі №308 від 06.06.2014 (а.с.9) КП «Муніципальна інспекція з благоустрою» зазначено, що фізична особа підприємець ОСОБА_4 самовільно встановлено літній торговий майданчик на вул. Коновальця 225 в м. Івано-Франківську.

Постановою адміністративної комісії виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №08/319 від 03.07.2014 (а.с.8) на ОСОБА_4 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 850,00 грн. у зв'язку з порушенням п. 12.10 Правил благоустрою м. Івано-Франківська, а саме самовільного встановлення літнього майданчика на вул. Коновальця 225.

Отже, предметом позову є вимога Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4А про зобов'язання відповідача за власний рахунок знести літній торговий майданчик, що знаходиться за адресою вул. Коновальця, 225, в м. Івано-Франківську. Як на підставу позову позивач посилається на ч. 4 ст. 20 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”.

Таким чином, для правильного вирішення даного спору необхідно встановити факт самовільного встановлення спірного літнього торгового майданчика на вул. Коновальця 225 в м. Івано-Франківську.

Апеляційним господарським судом встановлено, що постановою Івано-Франківського міського суду від 20.07.2015 у справі №344/2032/15-а (а.с.17-18), яка залишена ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду без змін, відмовлено в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про скасування постанови №08/319 від 03.07.2014 року по справі про адміністративне правопорушення, оскільки Івано-Франківським міським судом встановлено факт функціонування такого майданчика (наявність столиків з приборами).

Також встановлено, що постановою Івано-Франківського міського суду від 17.06.2015 у справі №344/2035/15-а (а.с.19-20) відмовлено в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправною та скасування постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради від 18.07.2013 №10/356 в справі про адміністартивне правопорушення, оскільки ОСОБА_4 не отримав у встановлений законом порядку дозвіл на встановлення спірного літнього майданчика.

Відповідно до ч. 3 ст. 35 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, враховуючи вищенаведені встановлені обставини в постанові Івано-Франківського міського суду від 20.07.2015 у справі №344/2032/15-а (а.с.17-18) та постанові Івано-Франківського міського суду від 17.06.2015 у справі №344/2035/15-а (а.с.19-20), суд апеляційної інстанції прийшов до висновку, що факт самовільного встановлення та функціонування спірного літнього торгового майданчика на вул. Коновальця 225 в м. Івано-Франківську в силу ч. 3 ст. 35 ГПК України не доказується при розгляді даної справи.

Відтак, суд апеляційної інстанції не погоджується з висновками суду першої інстанції про безпідставність задоволення позовних вимог, оскільки місцевий господарський суд не дослідив та не встановив обставин у вищенаведених постановах.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” благоустрій населених пунктів - це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

За частинами 1 та 4 статті 20 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом; рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Також згідно із частиною 1 статті 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ” акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Апеляційним судом встановлено, що відповідно до п. 1.5 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №480 від 27.08.2015 (а.с.22) вирішено власнику в місячний термін демонтувати самовільно встановлений літній торговий майданчик суб'єкта господарської діяльності ОСОБА_4 на вул. Коновальця 225. Вказане рішення органу місцевого самоврядування на момент розгляду даного спору є чинним, ніким не не оспорюється, а відтак є обов'язковим для виконання.

З вищенаведених підстав спростовуються висновки суду першої інстанції про те, що у зв'язку з закінченням терміну дії договору про спільну діяльність та його не продовженням, починаючи з 2013 року майданчик втратив статус літнього торгового, оскільки на ньому не велась торгівельна діяльність.

У відповідності до пункту 4 частини третьої статті 129 Конституції України та відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст. 34 ГПК України).

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, рішення господарського суду Івано-Франківської області від 17.06.2016 у справі № 909/292/16 підлягає скасування, а позов Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_4А про зобов'язання відповідача за власний рахунок знести літній торговий майданчик, що знаходиться за адресою вул. Коновальця, 225, в м. Івано-Франківську підлягає задоволенню.

З платіжного доручення №24 від 01.02.2016 вбачається, що виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради сплатив 1378,00 грн. судового збору за подання позовної заяви.

Як вбачається з платіжного доручення №586 від 01.07.2016 виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради сплатив 1515,80 грн. судового збору за подання апеляційної скарги.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 49 ГПК України, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, з урахуванням вищенаведеного, апеляційний господарський суд прийшов до висновку про необхідність покладення сплати судового збору в розмірі 1378,00 грн. + 1515,80 грн. = 2893,80 грн. за подання позовної заяви та апеляційної скарги на відповідача (фізичну особу-підприємця ОСОБА_4А).

Керуючись ст. ст. 99, 101, 103, 105 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

рішення господарського суду ОСОБА_3 області від 17.06.2016 у справі №909/292/16 скасувати.

Позов Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_4А про зобов'язання відповідача за власний рахунок знести літній торговий майданчик, що знаходиться за адресою вул. Коновальця, 225, в м. Івано-Франківську - задоволити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4А (вул. Коновальця, 225, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 20104576488) на користь виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004, код ЄДРПОУ - 04054346) 2893,80 грн. у відшкодування витрат по сплаті судового збору за подання позовної заяви та апеляційної скарги.

Місцевому господарському суду видати наказ.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.

Справу скерувати на адресу місцевого господарського суду.

Головуючий-суддя: Бойко С.М.

Судді: Бонк Т.Б.

ОСОБА_1

Повний текст постанови виготовлено 14.11.2016