ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
14 листопада 2016 року м. Київ № 826/27841/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
доІНФОРМАЦІЯ_1
про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про:
- визнання протиправним та скасування рішення комісії Київського міського військового комісаріату з питань розгляду матеріалів про визнання статусу учасника бойових дій у Збройних силах України від 17.10.2014р. (за посиланням на рішення комісії №8 від 25.07.2008р. та №7 від 21.08.2009р.) про відмову у визнанні ОСОБА_1 учасником бойових дій;
- зобов'язання комісію Київського міського військового комісаріату з питань розгляду матеріалів про визнання статусу учасника бойових дій у Збройних силах України прийняти рішення щодо визнання ОСОБА_1 учасником бойових дій;
- зобов'язання відповідача видати позивачу посвідчення учасника бойових дій, нагрудний знак «Ветеран війни - учасник бойових дій».
Ухвалою суду від 25.12.2015р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
Представником відповідача подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропуском строків звернення до суду.
В судовому засіданні суд по справі перейшов в письмове провадження.
Розглянувши в письмовому провадженні матеріали адміністративної справи та клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною другою статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до п. 9. ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, ОСОБА_1 неодноразово звертався з заявами про надання йому статусу учасника бойових дій, у зв'язку з тим, що він з 07.03.1979р. по 16.05.1980р. проходив строкову військову службу у військовій частині № НОМЕР_1 на посаді спеціаліста по ремонту БТТ стрілецької зброї у військовому званні «рядовий» ремонтного батальйону від КВО на території Соціалістичної Республіки В'єтнам під час бойових дій.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993р. та постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1964р. №63 «Про організаційні заходи щодо застосування Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»» він є учасником бойових дій, а тому відповідач повинен виконати постанову Кабінету Міністрів України від 12.05.1994р. №302 «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни» та видати йому посвідчення з написом «Посвідчення учасника бойових дій» та нагрудний знак «Ветеран війни - учасник бойових дій».
Листом №7503 від 17.10.2014р. Київський міський військовий комісаріат повідомив ОСОБА_1 , що питання визначення йому статусу учасника бойових дій неодноразово розглядалось інстанціями різних рівнів, комісією Київського міського військового комісаріату з питань розгляду матеріалів про визначення статусу учасника бойових дій в Збройних Силах України (протоколи від 25.07.2008р. №8, від 21.08.2009р. №7). Статус учасника бойових дій на ОСОБА_1 не поширюється, підстав для його визначення не має.
Як зазначає позивач про порушення своїх прав він дізнався з листа від 17.10.2014р. №7503.
Проте, з адміністративним позовом до суду звернувся лише 24.12.2015р., тобто з пропуском шестимісячного строку, визначеного ч. 2 ст. 99 КАС України.
Крім того, суд зазначає, що позивачем було подано клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в обґрунтування якого він зазначив, що йому знадобився тривалий час для подачі відповідних запитів, отримання відповідей на запити, збирання архівної документації та матеріалів, а тому на думку ОСОБА_1 , ним з поважних причин пропущено строк звернення до суду.
Проте, суд зазначає, що наведені позивачем обставини не є поважними обставинами, на підставі яких ним було пропущено строк звернення до суду, оскільки ОСОБА_1 не надано до матеріалів справи відповідних доказів. В матеріалах справи містяться копії: архівної довідки Міністерства оборони України від 20.03.2008р. №2498; Сертифікат Посольства Соціалістичної Республіки В'єтнам від 19.11.2013р. №47/2013/VN; Анкета - запит Дніпровського районного у м. Києві військового комісаріату №к/152 від 03.04.2007р.; Свідоцтво Соціалістичної Республіки В'єтнам від 12.03.2008р.
Отже, враховуючи вищенаведене, беручи до уваги те, що позивачем не наведено обставин, які б свідчили про поважність причин пропуску строку звернення до суду, суд приходить до висновку, що ним пропущено такий строк, відповідне клопотання ІНФОРМАЦІЯ_1 підлягає задоволенню, а адміністративний позов - залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 99, 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
1. Задовольнити клопотання ІНФОРМАЦІЯ_1 про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без розгляду.
2. Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
2. Ухвалу направити сторонам у справі.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя І.М. Погрібніченко