Постанова від 07.11.2016 по справі 182/5735/16-п

Справа № 182/5735/16-п

Провадження № 3/0182/1416/2016

ПОСТАНОВА

Іменем України

07.11.2016 року м. Нікополь

Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Чуприна А.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від ГУ Державної Служби з питань праці у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, директора ТОВ «Дорводбуд», зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1,

за правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 38/4.3-6 від 27.09.2016 року, ОСОБА_1 вчинив правопорушення за адресою знаходження ТОВ «Дорводбуд». Під час проведення позапланової перевірки додержання вимог законодавства про працю з питань щодо працевлаштування інвалідів, будучи посадовою особою, відповідальною за додержання трудового законодавства, діючою та виконуючою організаційно-розпорядчі функції допустив порушення вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та ст. 4. 172 Кодексу законів про працю України.

Статтею 4 КЗпП України визначено, що «Законодавство про працю складається з Кодексу законів про працю України та інших актів законодавства України, прийнятих відповідно до нього».

Статтею 172 КЗпП передбачено обов'язок роботодавця з працевлаштування інвалідів відповідно до медичних рекомендацій.

Частиною 3 статті 18 Закону України № 875-ХІІ від 21.03.1991 року «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» визначено, що «Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально- економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість і працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Згідно статті 19 ЗУ № 875-ХІІ для підприємств, установ, організацій установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних (ч. 1 ст. 19).

Виконання нормативу робочих місць установою, організацією інвалідів, для яких це місце роботи є основним (ч. 5 ст. 19). У разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідальність несуть керівники підприємств, установ, організацій у встановленому законом порядку (ч. 10 ст. 19).

В ході позапланової перевірки встановлено, що що ТОВ «Дорводбуд» зареєстроване у Фонді соціального захисту інвалідів 25.05.2007 р. за № 63/0114, про що надана довідка про реєстрацію роботодавця у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів від 25.05.2007 р. за № 1362 за Формою № 2. затвердженою наказом Мінпраці від 14.03.2007 р. За № 98.

29.02.2016 р. до Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Нікопольським регіональним управлінням водних ресурсів вчасно надано звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2015 р. від 23.02.2016 р. (вх. Фонду 03-07/9332 від 29.02.2016 р.) за встановленою чинним законодавством про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування Формою № 10 - ПІ затвердженою наказом Мінпраці України від 10.02.2007 року № 42 з доповненнями від 12.11.2008 р. № 527.

Середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за 2.015 рік. відповідно рядку 01 Звіту, визначена у кількості 26 осіб. Відповідно до рядку 02 Звіту середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність визначена у кількості 0 осіб. Кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України від 21.03.1991 № 875-ХІІ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» у рядку 03 Звіту зазначена у кількості 1 особи.

Звіти про наявність вакансій (за передбаченою формою 3 -- ГІН, затвердженою Наказом Міністерства соціальної політики України 31.05.2013 № 316, та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року) із зазначенням інформації про необхідність працевлаштування інвалідів до Нікольського міськрайонного центру зайнятості на протязі 2015 року Товариством не надавались.

Таким чином, ТОВ «Дорводбуд» порушені вимоги ч. З ст. 18, ч. 1, 5, 10, 11 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 N 875-ХІІ в частині не виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Приймаючи до уваги, що ОСОБА_1 є посадовою особою та виконує організаційно-розпорядчі функції, вбачається порушення вимог ч. З ст. 18. ч. 1, 5, 10. 11 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875 XII. Та ст. 4. 172 Кодексу законів про працю України,за що передбачена адміністративна відповідальність згідно вимог ч. 2 ст. 188-1 КУнАП

Правопорушник ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, заяв про відкладення справи до суду не надходило, тому справа була розглянута за його відсутності.

Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи: протоколами адміністративного првопорушення серії 38/4.3-6 від 27.09.2016 року, актом перевірки.

Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Вивчивши матеріали справи, грунтуючись на всебічному, повному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 188-1 КУпАП.

При накладенні стягнення враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, тому вважаю, що стягнення ОСОБА_1 повинно бути обране у вигляді штрафу.

Керуючись ч.2 ст.188-1, ст. 221, 283, ч.2 ст. 308, 40-1 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 188-1 КпАП України і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 275 (двісті сімдесят п*ять) грн. 60 коп. на користь держави.

У разі несплати штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби з порушника буде стягнуто подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня її винесення і набирає чинності після закінчення строку на оскарження.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом 3-х місяців.

Суддя: ОСОБА_2