18 жовтня 2016 року справа № 804/15350/15
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Дурасової Ю.В.
суддів: Щербака А.А. Баранник Н.П.
за участю секретаря судового засідання: Комар Н.В,
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: Сависька Віктора Володимировича,
представник третьої особи: Кузьміни Ірини Сергіївни
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Міністерства юстиції України та Державної фіскальної служби України
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2016 року
у справі за позовом ОСОБА_4 до Державної фіскальної служби України, Голови Державної фіскальної служби України Насірова Романа Михайловича, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Міністерство юстиції України про визнання дій протиправними,-
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2016 року позов задоволено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, представником відповідача та представником третьої особи (Державної фіскальної служби України та Міністерства юстиції України) подано апеляційні скарги.
В судовому засіданні розглянуто питання про можливість зупинення провадження у справі.
З обставин справи вбачається, що припинення публічної служби позивача відбулося на підставі частини третьої статті 3 Закону України «Про очищення влади».
У провадженні Конституційного суду України перебуває справа за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади».
Порядок та підстави для зупинення провадження в адміністративній справі регламентовано ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зокрема, пунктом 3 ч. 1 ст.156 КАС України передбачено обов'язок зупинення провадження у справі: суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Невизначеність у питанні про те, чи відповідають окремі положення Закону України «Про очищення влади» Конституції України унеможливлює розгляд цієї адміністративної справи до вирішення справи, яка перебуває на розгляді Конституційного суду України, що відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для зупинення провадження в адміністративній справі.
Керуючись ч. 1 ст. 156 КАС України, суд, -
Апеляційне провадження в адміністративній справі за апеляційними скаргами Міністерства юстиції України та Державної фіскальної служби України на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Державної фіскальної служби України, Голови Державної фіскальної служби України Насірова Романа Михайловича, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Міністерство юстиції України про визнання дій протиправними - зупинити до вирішення Конституційним судом України справи за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади».
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів відповідно до ст. 212 та ч. 5 ст. 254 КАС України.
Головуючий: Ю.В. Дурасова
Суддя: Н.П. Баранник
Суддя: А.А. Щербак