Копія
Справа № 822/2161/16
07 листопада 2016 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суду у складі колегії суддів- Салюка П.І. (головуючий), суддів Матущака В.В. , Козачок І.С. , розглянувши матеріали по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру , Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання незаконним та скасування рішення, -
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в якому просить визнати незаконним та скасувати рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у формі протоколу від 10.10.2016 року № 16/357 в частині внесення подання щодо позбавлення (анулювання) кваліфікаційного сертифіката № НОМЕР_1 від 19.02.2013 року інженера - землевпорядника ОСОБА_1 та наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 21.10.2016 року №265 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката № НОМЕР_1 від 19.02.2013 року інженера - землевпорядника ОСОБА_1.
У відповідності до положень частин 4, 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно частини 1 статті 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень повинен надати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
При цьому, витребування доказів є не правом, а обов'язком суду, що направлений на повний та всебічний розгляд справи.
Статтею 129 Конституції України обов'язковість рішень суду (до яких належать і ухвали) визначена як одна з основних засад судочинства.
Частиною 2 ст.13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Згідно ч.1 ст.255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку про необхідність витребування доказів для повного та всебічного розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись частиною 2 статті 69, частиною 4 статті 71, частиною 2 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Зобов'язати державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, Кваліфікаційну комісію Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру подати до суду належним чином завірені копії для долучення до матеріалів справи та оригінали для огляду в судовому засіданні протокол кваліфікаційної комісії від 10.10.2016 року № 16/357 та наказ Держгеокадастру від 21.10.2016 року № 265 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів", а також усіх матеріалів, що стали підставою для їх прийняття.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя судді /підпис/П.І. Салюк В.В. Матущак І.С. Козачок
"Згідно з оригіналом" Суддя П.І. Салюк