Ухвала від 02.11.2016 по справі 643/10324/16-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

02 листопада 2016 року м. Київ К/800/25581/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С., перевіривши дотримання ст.ст.17, 20, 210, 211, 212 КАС України та відповідність вимогам ст.213 КАС України касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Московського районного суду міста Харкова від 22 серпня 2016 року та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 вересня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Московському районі міста Харкова про визнання дій щодо перерахунку пенсії протиправними, притягнення посадових осіб до відповідальності,

ВСТАНОВИЛА:

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 на вказані судові рішення, яка ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 30 вересня 2016 року, з врахуванням приписів статтей 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, залишалась без руху для усунення недоліків скарги: подання документа про сплату судового збору, уточнення вимог касаційної скарги та/або подання судових рішень, що оскаржуються, із наданням тридцятиденного з моменту отримання копії даної ухвали строку для усунення вказаних недоліків.

21 жовтня 2016 року на електронну адресу Вищого адміністративного суду України від ОСОБА_1 надійшла заява, в якій він просив повідомити йому належну до сплати суму судового збору у зв'язку з неможливістю визначити її самостійно, зазначити суд, до якого необхідно сплатити судовий збір, а також зазначити порядок (підстави) розстрочення сплати судового збору.

Як вже зазначалось в ухвалі судді Вищого адміністративного суду України від 30 вересня 2016 року, в касаційній скарзі позивач просить суд касаційної інстанції скасувати постанову Московського районного суду міста Харкова від 22 серпня 2016 року та постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 вересня 2016 року, однак до скарги додав копію ухвали судді Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 вересня 2016, тобто судове рішення, яке не є предметом оскарження у вказаній касаційній скарзі.

05 жовтня 2016 року позивачем на адресу суду касаційної інстанції надіслано, крім іншого, копію ухвали судді Московського районного суду міста Харкова від 22 серпня 2016 року, яка, проте, не є відповідно до змісту вимог вказаної касаційної скарги предметом оскарження, оскільки в останній позивач просить скасувати постанову (а не ухвалу) Московського районного суду міста Харкова від 22 серпня 2016 року та постанову (а не ухвалу) Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 вересня 2016 року, тобто інші судові рішення.

Водночас, вимоги касаційної скарги ОСОБА_1 не уточнив, що не позбавляє його права вчинити такі дії, подавши додаток до касаційної скарги.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».

Положеннями абзацу 2 частини першої статті 3 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.

Відповідно до підпункту 5 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

За змістом частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

В даному випадку, касаційна скарга подана у 2016 році.

Станом на 1 січня 2016 року, розмір мінімальної заробітної плати складав 1 378 грн., а тому, з урахуванням вимог вищезазначених норм Закону України «Про судовий збір», розмір ставки судового збору, за подання до адміністративного суду касаційної скарги на ухвалу суду становить 1 378 грн.

Судовий збір сплачується через банківську чи іншу фінансову установу за вибором позивача за реквізитами: Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, рахунок отримувача: 31210255700007, код ЄДРПОУ: 38004897, Код банку отримувача: 820019, Банк отримувач ГУ ДКСУ у м. Києві, Код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075), символ звітності: 255".

Згідно із частиною першою статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 8 Закону України «Про судовий збір» суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Таким чином, виходячи з наведених приписів закону, у разі неможливості сплатити судовий збір у зв'язку з тяжким майновим станом, позивач може звернутися до суду з клопотанням про звільнення його від сплати судового збору за подання касаційної скарги, відстрочення або розстрочення сплати збору за умови підтвердження своїх доводів (причин неможливості сплатити судовий збір) відповідними документами.

З огляду на наведені обставини, позивачу слід надати додатковий строк для усунення недоліків касаційної скарги.

Керуючись ст.ст.108, 214 КАС України,

УХВАЛИЛА:

Надати ОСОБА_1 тридцятиденний з моменту отримання копії даної ухвали строк для усунення зазначених в ухвалі судді Вищого адміністративного суду України від 30 вересня 2016 року недоліків касаційної скарги.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Вищого адміністративного суду України С.С. Пасічник