Постанова від 19.10.2016 по справі 806/1869/16

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2016 року м.Житомир справа № 806/1869/16

категорія 2.2

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Токаревої М.С.,

секретар судового засідання Мельниченко О.В.,

за участю: представника відповідача

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання надати інформацію,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Регіонального сервісного центру в Житомирській області у якому просив:

- визнати неправомірними дії (бездіяльність) Регіонального сервісного центру в Житомирській області в частині ненадання інформації (публічної інформації) на його запит про посаду державного службовця ОСОБА_2, який працює в Регіональному сервісному центрі в Житомирській області на запит від 19.09.2016;

- зобов'язати Регіональний сервісний центр в Житомирській області надати інформацію (публічної інформації) про посаду державного службовця ОСОБА_2, який працює в Регіональному сервісному центрі в Житомирській області;

Позивач просив справу розглянути за його відсутності.

Представник відповідача, просив відмовити у задоволенні позову з підстав викладених у письмових запереченнях, справу просив розглянути без фіксування технічними засобами.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову з огляду на наступне.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 оформив до Регіонального сервісного центру в Житомирській області запит, датований 19.09.2016, у якому просив надати інформацію про посаду державного службовця ОСОБА_2, який працює в Регіональному сервісному центрі в Житомирській області.

Зазначений запит на адресу Регіонального сервісного центру в Житомирській області позивачем було направлено 20.09.2016, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією квитанції.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Закон України "Про доступ до публічної інформації" визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Згідно положень ст. 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Слід також відмітити, що за нормами п.3 ч.1 ст.6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" інформацією з обмеженим доступом є службова інформація.

За визначеннями п.2 ч.1 ст. 9 Закону України "Про доступ до публічної інформації" відповідно до вимог частини другої статті 6 цього Закону до службової може належати така інформація зібрана в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.

Згідно ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

З матеріалів справи вбачається, що запит ОСОБА_1 Регіональним сервісним центром в Житомирській області було отримано 21.09.2016, що підтверджується відбитком штампу вхідної кореспонденції.

27.09.2016, яке було п'ятим робочим днем з дати отримання запиту, Регіональним сервісним центром в Житомирській області за №31/6-2084 було направлено на адресу ОСОБА_1 відповідь на запит у якому детально надано усю запитувану інформацію.

Наведені обставини свідчать, що позивачу було надано запитувану ним інформацію у порядку та у термін визначений Законом України "Про доступ до публічної інформації", а тому позов є безпідставним та у його задоволенні слід відмовити.

Керуючись статтями 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 слід відмовити.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя М.С. Токарева

Повний текст постанови виготовлено: 26 жовтня 2016 р.