8.2.3
Іменем України
27 жовтня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1164/16
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Ковальової Т. І.,
при секретарі судового засідання: Дюкаревій М. І.,
без участі сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до Комунального підприємства "Кремінна - комунсервіс" про стягнення податкового боргу, -
29 вересня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до Комунального підприємства "Кремінна - комунсервіс" про стягнення податкового боргу.
В обґрунтування адміністративного позову податковий орган зазначив, що КП «Кремінна - комунсервіс» не сплачено до бюджету узгоджених сум податкового боргу в розмірі 198 257,54 грн. (181008,97 грн. - основного платежу та 17 248,57 грн. - пені), а саме з податку на додану вартість по податковим деклараціям на суму 184 514,57 грн. (167 266,00 грн. - основного боргу та 17 248,57 грн. - пені):
- податкова декларація № 1600004344 від 10.06.2016 на суму 53 741,00 грн. (по строку сплати 30.06.2016);
- податкова декларація № 9116351346 від 11.07.2016 на суму 35 449,00 грн. (по строку сплати 30.07.2016);
- уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ від 23.08.2016 №9151731822 на суму 331,00 грн;
- уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ від 23.08.2016 №9151723880 на суму 120,00 грн;
- уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ від 25.08.2016 №9152655956 на суму 120,00 грн;
- податкова декларація №9136013858 від 04.08.2016 на суму 77 338,00 грн (по строку сплати 30.08.2016);
- уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ від 31.08.2016 №9156360129 на суму 167,00 грн.
КП «Кремінна - комунсервіс» не сплачені узгодженні податкові зобов'язання з екологічного податку, а саме з податку з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах на суму 13 742,97 грн (13 742,97 грн - основного платежу), самостійно визначені у податковій декларації з екологічного податку №9113802128 від 07.06.2016 (по строку сплати 19.08.2016).
У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового боргу КП «Кремінна - комунсервіс», на підставі ст. 129 ПКУ було нараховано пеню у сумі - 17 24857 грн.
Рубіжанською ОДПІ було здійснено, всі визначені законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу: у відповідності до п. 59.1 ст. 59 ПКУ відповідачу було особисто вручено 08.01.2013 податкову вимогу форми «Ю» від 08.01.2013 №1.
У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу позивач звернувся із позовом до суду.
Представник позивача у судове засідання не прибув, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не прибув з невідомих суду причин, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Кремінна - комунсервіс» зареєстровано Кремінською районною державною адміністрацією Луганської області 19.10.2011, ідентифікаційний номер 37796267. Підприємство перебуває на обліку як платник податків у Рубіжанській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області (а. с. 6-7, 8-9).
Комунальним підприємством «Кремінна - комунсервіс» до Рубіжанської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області були подані податкові декларації з податку на додану вартість та уточнюючі розрахунки до декларації ПДВ, а саме:
- податкова декларація № 1600004344 від 10.06.2016 на суму 53 741,00 грн. (по строку сплати 30.06.2016) (а. с. 21);
- податкова декларація № 9116351346 від 11.07.2016 на суму 35 449,00 грн. (по строку сплати 30.07.2016) (а. с. 16);
- уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ від 23.08.2016 №9151731822 на суму 331,00 грн (а. с. 17);
- уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ від 23.08.2016 №9151723880 на суму 120,00 грн (а. с. 18);
- уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ від 25.08.2016 №9152655956 на суму 120,00 грн (а. с. 19);
- податкова декларація №9136013858 від 04.08.2016 на суму 77 338,00 грн (по строку сплати 30.08.2016) (а. с. 20);
- уточнюючий розрахунок до декларації ПДВ від 31.08.2016 №9156360129 на суму 167,00 грн (а. с. 22).
Відповідно до розрахунку податкового боргу з ПДВ відповідач має заборгованість з податку на додану вартість за податковими деклараціями у розмірі 167 266,00 грн. та нарахована пеня у розмірі 17 248,57 грн (а. с. 12), що також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків (а. с. 13-15).
КП «Кремінна - комунсервіс» до Рубіжанської ОДПІ була подана податкова декларація з екологічного податку № 9113802128 від 07.06.2016 (код 19010300) та самостійно визначено податкове зобов'язання за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах у розмірі 13742,97 грн (а. с. 25).
Відповідно до розрахунку податкового боргу з екологічного податку станом на 14.09.2016 року відповідач має заборгованість у розмірі 13 742,97 грн (а. с. 23), що також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків (а. с. 24).
З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було особисто вручено відповідачу 08.01.2013 року податкову вимогу форми „Ю" від 08.01.2013 №1 (а. с. 10).
Відповідно до п. 20.1.34 ст. 20 Податкового кодексу України Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п.54.2 ст. 54 Податкового кодексу України грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим кодексом для подання податкової декларації.
Згідно чч. 203.1, 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України, платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
240.1.1. викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
240.1.2. скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;
240.1.3. розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);
240.1.4. утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
240.1.5. тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Згідно п. 250.2 ст. 250 Податкового кодексу України, платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:
250.2.1. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів;
250.2.3. за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.
Згідно п. 129.1.1. ст. 129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Оскільки судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість у загальному розмірі 184 514,57 грн., з екологічного податку у загальному розмірі 13 742,97 грн., який до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 94, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до Комунального підприємства "Кремінна - комунсервіс" про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути кошти з Комунального підприємства "Кремінна - комунсервіс" (92900, Луганська область, Кремінський район, м. Кремінна, провулок Бульварний, буд. 4, код ЄДРПОУ 37796267) на користь Державного бюджету України з рахунків у банках, обслуговуючих платника подаку податковий борг у сумі 198 257,54 грн (сто дев'яносто вісім тисяч двісті п'ятдесят сім гривень 54 коп), з яких:
-з податку на додану вартість у сумі 184 514,57 грн. (сто вісімдесят чотири тисячі п'ятсот чотирнадцять гривень 57 коп) (основного платежу - 167 266,00 грн (сто шістдесят сім тисяч двісті шістдесят шість гривень 00 коп) та пені - 17 248,57 грн (сімнадцять тисяч двісті сорок вісім гривень 57 коп).
-з еколгічного податку у сумі 13 742,97 грн (тринадцять тисяч сімсот сорок дві гривні 97 коп).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Т.І. Ковальова