Ухвала від 13.10.2016 по справі 826/15732/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

13 жовтня 2016 року м. Київ № 826/15732/16

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Літвінова А.В., ознайомившись із позовною заявою

за позовомОСОБА_1

доІнспектора патрульної поліції роти №4 батальйону №2 Управління патрульної поліції в м. Києві Дзигальського Олексія Петровича

провизнання протиправними дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1/Позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовною заявою до Інспектора патрульної поліції роти №4 батальйону №2 Управління патрульної поліції в м. Києві Дзигальського Олексія Петровича (надалі - Відповідач/Інспектор), в якій просить суд визнати протиправними дії.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку про необхідність повернення позовної заяви позивачу з огляду на наступне.

Так, згідно із п.1 ч.2 ст.18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Поряд із цим, за вимогами п.2 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Окрім того, у ч.1 ст.1712 КАС України також передбачено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом п'яти днів з дня відкриття провадження у справі.

Водночас, суд вважає за належне зазначити, що притягнення до адміністративної відповідальності відбувається за Кодексом України про адміністративні правопорушення (надалі - КУпАП), у ч.1 ст.9 якого вказано, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Водночас, як вбачається з поданої позовної заяви, ОСОБА_1 просить суд визнати протиправними дії Відповідача стосовно застосування до Позивача адміністративної відповідальності, передбаченої ст.2652 КУпАП, у вигляді тимчасового затримання його транспортного засобу за порушення ним правил дорожнього руху.

Таким чином, оскільки вимоги Позивача стосуються дій суб'єкта владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, тому дана адміністративна справа вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами та не підсудна окружним адміністративним судам.

Поряд із цим, у відповідності до ч.1 та ч.2 ст.19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Згідно із вищевикладеними обставинами, оскільки позовна заява ОСОБА_1 не підсудна Окружному адміністративному суду м. Києва, а підлягає вирішенню місцевим загальним судом як адміністративним судом, вона підлягає поверненню Позивачу.

Керуючись п.6 ч.3.ст.108 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Повернути позовну заяву ОСОБА_1.

2. Ухвалу про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та доданими до неї документами надіслати позивачу негайно.

3. Довести до відома позивача про можливість його звернення із даним позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя Літвінова А.В.