Ухвала від 12.10.2016 по справі 822/1904/16

Копія

Справа № 822/1904/16

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12 жовтня 2016 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Блонський В.К., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4 ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про зобов'язання вчинити дії.

На підставі наведених обставин позивач просить задовольнити його вимоги: 1) визнати незаконними дії Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, які полягають у перевищенні встановлених законодавством строків розгляду заяв про виділення землі для ведення ОСГ та наданні незаконної відмови у наданні дозволу на виготовлення технічної документації для безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення ОСГ ним та членами його сім'ї; 2) визнати незаконними причини відмови у задоволенні заяв ОСОБА_1, та членів його сім'ї: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4., про виділення землі для ведення ОСГ та надання дозволу на виготовлення технічної документації на право власності на земельні ділянки для ведення ОСГ ним та членами його сім'ї; 3) визнати за ОСОБА_1, та членами його сім'ї право на приватизацію землі для ведення ОСГ та зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області задовільнити заяви ОСОБА_1, та членів його сім'ї: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4., про виділення землі для ведення ОСГ та надання дозволу на виготовлення технічної документації на право власності на земельні ділянки для ведення ОСГ ним та членами його сім'ї.

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, враховуючи наступне.

Згідно частини 1 статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Відповідно до частини 1 статті 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Частиною 2 статті 50 КАС України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

Згідно пункту 8 частини 1 статті 3 КАС України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Позивач визначив процесуальний статус ОСОБА_2, ОСОБА_3, неповнолітнього ОСОБА_4, як "зацікавлені особи", що не передбачено нормами КАС України.

Також позивач заявив позовні вимоги щодо вказаних у позові "зацікавлених осіб" які за змістом позову не є позивачами.

У позовних вимогах позивач не зазначив безпосередньо щодо яких заяв необхідно визнати незаконними дії Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, які полягають у перевищенні встановлених законодавством строків розгляду заяв про виділення землі для ведення ОСГ та наданні незаконної відмови у наданні дозволу на виготовлення технічної документації для безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення ОСГ ним та членами його сім'ї, та визнати незаконними причини відмови у задоволенні заяв ОСОБА_1, та членів його сім'ї: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4., про виділення землі для ведення ОСГ та надання дозволу на виготовлення технічної документації на право власності на земельні ділянки для ведення ОСГ ним та членами його сім'ї.

Крім того згідно з частиною 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2016 року становить 1378 грн.

Таким чином, сума судового збору за подання такого адміністративного позову складає 1653,60 грн.

Позивачем у позовній заяві заявлено три позовні вимоги немайнового характеру, проте надано квитанцію № 36 від 05.10.2016 року про сплату судового збору за одну позовну вимогу немайнового характеру в розмірі 551,20 грн., а за дві інші позовні вимоги немайнового характеру доказів сплати судового збору позивач не надав.

Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи зазначене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати суду оригінал документу про сплату судового збору за дві позовні вимоги немайнового характеру в розмірі 1102,40 грн., визначити процесуальний статус осіб-ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_3 яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4, відповідно викласти зміст позовних вимог щодо зазначених осіб у разі визначення їхнього статусу у позові в якості позивачів та сплатити судовий збір за такі позовні вимоги у розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір".

Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1, зацікавлені особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4 ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 21 жовтня 2016 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/В.К. Блонський

"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський