ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
14 вересня 2011 р. № 2а-8534/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Тертичного В.Г.
за участю секретаря судового засідання Козьміна А.М.
представників сторін:
від прокурора - Щербаков О.В.
від позивача -не з'явився;
від відповідача -не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Прокурора Галицького району м.Львова в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні до Львівського комунального підприємства № 504 про стягнення заборгованості у розмірі 510,00 грн.,
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Прокурора Галицького району м.Львова в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні до Львівського комунального підприємства № 504 про стягнення заборгованості у розмірі 510,00 грн.
В судовому засіданні Прокурор підтримав адміністративний позов з підстав, зазначених у позовній заяві, просить його задовольнити.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, не повідомив суд про причини неявки останнього, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, а тому, справа розглядається у відповідності до вимог ч.6 ст.71 КАС України, на основі наявних доказів, без участі представника відповідача, як передбачено ч.2 ст.128 КАС України.
Заслухавши Прокурора, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Відповідно до п. 6 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру», при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних осіб або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Судом встановлено, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду у Львівській області винесено припис № 03-1583 від 01.11.2010 р. про усунення порушень законодавства про електроенергетику, про що був складений ОСОБА_1 перевірки № 03-1775.
11.04.2011 року Прокуратурою Галицького району м.Львова в присутності головного інженера ЛКП № 504 ОСОБА_1 проведено перевірку виконання даного припису.
18.04.2011 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Львівській області винесено Постанову № 18 про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в розмірі 510 грн. за ухилення від виконання припису № 03-1583 від 01.11.2010 р.
Як вбачається з даної Постанови, за результатами перевірки Львівського комунального підприємства № 504, встановлено, що ним порушено положення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 N 258 (далі по тексту -Правила). Зокрема відповідачем не оформлено положення про взаємовідносини оперативного електротехнічного персоналу, який повинен обслуговувати електрогосподарство ЛКП №504, чим порушено п.5.3.6, п.5.3.12, п.5.6.2.7, п.5.6.2.10, п.5.6.2.14. Правил; не виконано вимог про випробування двох кабельних ліній електропередач - порушено п. 6.2.19, п.6.13.1, п.6.13.2, п.6.13.3, п.6.13.5 Правил; не виконано капітальний ремонт електрообладнання головної ввідної -розподільчої електроустановки - порушено п. 1.5, п. 3.13, п.3.3.0, п. 5.5.10, п.5.5.12, п.5.5.13, п.5.5.15, п.6.3.35, п.6.13.1., п.6.13.2, п.6.13.3, п.6.13.5 Правил; не виконано капітальний ремонт електрообладнання всіх електроустановок поверхових розподільчих електротехнічних щитів, в яких безпосередньо влаштовані комерційні прилади обліку спожитої електроенергії струмоприймачами квартир побутових споживачів житлового будинку - порушено п. 1.5, п. 3.13, п. 3.30, п. 5.5.9, п.5.5.10, п. 5.5.13, п.5.5.15, п.6.3.35, п. 6.13.1, п. 6.13.2, п. 6.13.3, п. 6.13.5 Правил. У відповідності до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»та ст.. 31 Закону України «Про теплопостачання»постановлено накласти на ЛКП № 504 штраф у розмірі 510 грн.
У відповідності до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику», одним з принципів державної політики в електроенергетиці являється створення умов безпеки експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників і споживачів електричної і теплової енергії. Згідно ст. 9 зазначеного Закону, державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання Припису передбачена ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»і Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.06.1999 р. «Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання».
Відповідно до п. 10 вищевказаної Постанови, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня
прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
Станом на час розгляду справи штраф відповідачем не сплачений.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 94, 158, 159, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Львівського комунального підприємства № 504 (79038, Львівська область, м.Львів, вул. Пасічна, 64, код ЄДРПОУ 20822365, ) в дохід державного бюджету 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп. боргу.
3. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Тертичний В.Г.