Справа № 219/9339/16-п
3/219/2342/2016
04 жовтня 2016 р. Суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Харченко О.П., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла від ст. о/у з ОВС УОЗ на окремих територіях зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, не працює, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ст. 164 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
21.09.2016 року до суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 164 ч. 1 КУпАП.
Як вказано у ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Суд, проводячи підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку ст. 278 КУпАП, вважає необхідним повернути вказану справу до УОЗ на окремих територіях зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області для усунення недоліків з наступних підстав.
У даному випадку у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості щодо засобів зв'язку правопорушника, оскільки місцем його проживання є м. Донецьк, який тимчасово не контролюється органами української влади і це робить неможливим виклик правопорушника у судове засідання для повного та всебічного розгляду матеріалу у відношенні останнього.
Також до матеріалів справи не доданий ідентифікаційний номер правопорушника ОСОБА_1, що в подальшому зробить неможливим виконання рішення суду у разі його прийняття.
До матеріалів адміністративної справи також не додані пояснення понятих, хоча такі особи вказані у протоколі і були присутні під час його складання.
Окрім того, незрозуміло, яким чином було визначено суму ТМЦ (предмети одягу та взуття) у розмірі 150 тис. грн. та зазначена ціна і загальна вартість кожної позиції в акті «приймання-передавання» від 08 серпня 2016 року, окільки відсутній опис предметів одягу та взуття їх кількості та вартості кожної одиниці.В додатку до протоколу про адміністративне правопорушення та в акті прийому-передачі на відповідальне зберігання ТМЦ також відсутній опис майна, яке вилучалося у ОСОБА_1, а потім було йому передане на відповідальне зберігання.
Разом з тим, відповідно до санкції ч. 1 статті 164 КУпАП додатковим стягненням може бути конфіскація виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, але вказані в протоколі про адміністративне правопорушення товарно-матеріальні цінності на загальну суму 150 000 грн. 00 коп. передані на відповідальне зберігання ОСОБА_1, який проживає на тимчасово не підконтрольній території що в подальшому зробить неможливим виконання рішення суду в частині конфіскації у разі його прийняття.
Також з фабули протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що вказані ТМЦ були виявлені під час огляду транспортного засобу, але до матеріалів адміністративного провадження не долучена розписка ОСОБА_1 про згоду на огляд автомобіля, на якому перевозилися товари, протокол огляду до матеріалів справи також не доданий.
До того ж, до протоколу про адміністративне правопорушення не додані докази, що ОСОБА_1 не є суб'єктом підприємницької діяльності та не перебуває на обліку як суб'єкт підприємницької діяльності в Україні.
За таких обставин справа не може бути розглянута у відповідності з діючим законодавством, тому матеріали мають бути повернуті органу, який їх склав для дооформлення.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 256, 283, 284 КУпАП, суддя -
Матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення ним правопорушення, передбаченого ст. 164 ч. 1 КУпАП повернути до УОЗ на окремих територіях зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області для доопрацювання.
Головуючий суддя О. П.Харченко