про залишення позовної заяви без руху
29 вересня 2016 рокум. Ужгород№ 807/1390/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Луцович М.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Астейської сільської ради Берегівського району Закарпатської області, Головного управління Держземагенства у закарпатській області про визнання дій протиправними та скасування рішення -
ОСОБА_1, в особі представника ОСОБА_2, звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Астейської сільської ради Берегівського району Закарпатської област,і Головного управління Держземагенства у закарпатській області, яким просить:
1) Визнати дії відповідача в частині винесення рішення від 22.06.2016 року № 132 "Про включення до переліку продажу земельних ділянок, що виставляються на земельні торги" про включення у перелік продажу земельних ділянок, загальною площею 0, 1845 га з кадастровим номером НОМЕР_1 та загальною площею 0, 3000 га з кадастровим номером НОМЕР_2, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови неправомірними;
2) В якості забезпечення позову заборонити відповідачу до вирішення даного спору по суті вчиняти будь-які дії щодо вилучення, продажу спірних земельних ділянок, загальною площею 0, 1845 га з кадастровим номером НОМЕР_1 та загальною площею 0,3000 га з кадастровим номером НОМЕР_2, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови;
3) Скасувати рішення 10 сесії 7 скликання Астейської сільської ради Берегівського району Закарпатської області від 22.06.2016 року № 132 "Про включення до переліку продажу земельних ділянок, що виставляються на земельні торги" про включення у перелік продажу земельних ділянок, загальною площею 0, 1845 га з кадастровим номером НОМЕР_1 та загальною площею 0,3000 га з кадастровим номером НОМЕР_2, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови як протиправне;
4) Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держземагенства у Закарпатській області щодо відсутності контролю з приводу протиправного виставлення на торги Астейською сільською радою 2-х спірних земельних ділянок загальною площею 0,1845 га з кадастровим номером НОМЕР_1 та загальною площею 0,3000 га з кадастровим номером НОМЕР_2 за адресою АДРЕСА_1 для будівництва.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Так, відповідно до вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір" № 3674 (далі по тексту - Закон України № 3674).
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону України № 3674, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу окремо.
Відповідно до статті 4 частини 1 Закону України № 3674, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання фізичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру ставка судового збору складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з січня 2016 року складає 1378 грн.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено 3 немайнові вимоги.
Таким чином, розмір судового збору який підлягав сплаті становить: 551,20*3=1653,60 грн. Однак позивачем сплачено судовий збір у розмірі 551,20 грн. - тобто за одну позовну вимогу.
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлено наступні платіжні реквізити: отримувач коштів: УК у м. Ужгороді, 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Закарпатській області; код банку отримувача (МФО) 812016; рахунок отримувача: 31210206784002; код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101;_______________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (заповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків-фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назви установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду де розглядається справа).
Відповідно до п.3 ч.1 ст.21 КАС України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою. Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Як вбачається з позовної заяви позивачем заявлено вимогу до Держземагенства про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Держземагенства у Закарпатській області щодо відсутності контролю з приводу протиправного виставлення на торги Астейською сільською радою 2-х спірних земельних ділянок загальною площею 0,1845 га з кадастровим номером НОМЕР_1 та загальною площею 0,3000 га з кадастровим номером НОМЕР_2 за адресою АДРЕСА_1 для будівництва. Однак не конкретизовано в чому саме є порушення з боку вказаного відповідача.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається зі змісту вказаної позовної заяви, остання не відповідає вимогам п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, а саме у позовній заяві не конкретизовані та не обґрунтовані позовні вимоги відносно відповідача-2, а саме в чому полягає бездіяльність Головного управління Держземагенства у Закарпатській області.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Таким чином, позивачу при усуненні недоліків позовної заяви належить надати суду докази сплати судового збору за кожну немайнову вимогу, та подати суду позовну заяву в новій редакції відповідно до вимог ст..106 КАС України.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Астейської сільської ради Берегівського району Закарпатської області, Головного управління Держземагенства у закарпатській області про визнання дій протиправними та скасування рішення - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 строк до 10 жовтня 2016 року для усунення вищезазначених недоліків.
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення, а якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя М.М. Луцович