26 вересня 2016 року м.Житомир справа № 806/1682/16
категорія 5.1.2
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Гурін Д.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Держпраці у Житомирській області до Комунального підприємства "Виробничо житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №11" Житомирської міської ради про застосування заходів реагування
встановив:
7 вересня 2016 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернулось Управління Держпраці у Житомирській області із позовом до Комунального підприємства "Виробничо житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №11" Житомирської міської ради (далі - КП "ВЖРЕП №11") про застосування заходів реагування.
У позовній заяві Управління Держпраці у Житомирській області вказало, що з 9 до 22 серпня 2015 року було проведено планову перевірку КП "ВЖРЕП №11" за адресою: м.Житомир, вул.Гоголівська, буд.16, на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також ведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини. За результатами перевірки складено акт від 22 серпня 2016 року №1373/09-0064. При перевірці було виявлено ряд порушень. Просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Комунального підприємства "Виробничо житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №11" Житомирської міської ради, а саме: зупинити ведення робіт та експлуатацію: виконання газозварювальних робіт; дитячих майданчиків, які знаходяться за адресами: вул.Гоголівська, 19-21, вул.Київська, 96, вул.Київська, 88, вул.Хлібна, 16, вул.Київська, 64; обстеження димвентканалів; робіт верхолазних, скелелазних та виконання робіт на висоті вище 1.3 м.; риштувань (ліса будівельні), до усунення порушень, зазначених в акті перевірки від 22 серпня 2016 року №1373/09-0064.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 8 вересня 2016 року відкрито скорочене провадження у даній справі, запропоновано відповідачу подати у десятиденний строк з дня одержання ухвали письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються.
Ухвала була отримана відповідачем 12 вересня 2016 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача у поштовому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.16).
Протягом визначеного судом терміну письмові заперечення відповідача на позовну заяву не надходили.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Суд, з'ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що у період з 9 серпня 2016 року до 22 серпня 2016 року посадовими особами Державної служби з питань праці згідно наказу від 16 червня 2016 року №1074 та направлення на перевірку від 2 серпня 2016 року №1373/09, виданих Управлінням Держпраці у Житомирській області, проведено планову перевірку КП "ВЖРЕП №11" на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також ведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини.
За результатами перевірки позивачем було складено акт перевірки №1373/09-0064 від 22 серпня 2016 року у якому зафіксовано 28 порушень статей 13, 17, 21 Закону України від 14 жовтня 1992 року №2694-XII "Про охорону праці" (далі - Закон України №2694-XII), а саме: статтю 13 Закону України №2694-XII, оскільки не проведена атестація робочих місць за умовами праці, що є порушенням пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року №442; Статтю 21 Закону України №2694-XII, оскільки відсутній дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме на «Зварювальні, газополум'яні роботи», що є порушенням додатка 2, пункту 23 постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107; Відсутній дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме на «Зберігання балонів», що є порушенням додатка 2, пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107; Статтю 13 Закону України №2694-XII, оскільки відсутній журнал обліку та перевірки засобів захист при виконанні електротехнічних робіт (діелектричні боти та рукавички), що є порушенням пункту 4.4.2 ПБЕЕЗ; Не забезпечений належний доступ у підвалах до обслуговування електрообладнання РУ - при вході в приміщення РУ під ногами прогнилі настили (під'їзд будинку №96 вул.Київська, що є порушенням пункту 1.3.3 НПАОП 0.00-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», пункт 3.3.5 «Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій» Наказ №79 від 17 травня 2005 року; Відповідальна особа за використання, зберігання та транспортування балонів (ОСОБА_1) не пройшов навчання відповідних правил, що є порушенням пункту 7.1.1 («Устройство и безопасная експлуатация сосудов, работающих под давленим»), пункт 1.3 «Типове Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» НПАОП 0.00-4.12-05; Не забезпечено належне зберігання балонів: 1 - балони зберігаються не в гніздах спеціальних стояків, без накручених на них ковпаків; 2 - зберігати в одному приміщенні балони з киснем разом із балонами з горючим газом, що є порушенням пункту 2.30, пункту 2.32, пункту 2.26 «Правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями» НПАОП 0.00-1.71-13; Не забезпечено належне транспортування балонів (балони транспортуються без застосування спеціально призначених для цього візків, контейнерів та інших пристроїв, що забезпечують стійке їх положення), що є порушенням пункту 10.1.41 («Устройство и безопасная експлуатация сосудов, работающих под давленим», пункт 2.29 «Правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями».); Статтю 21 Закону України №2694-XII, оскільки відсутній дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме «Робіт верхолазних та скелелазних, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу», що є порушенням (додаток 2, пункту 18 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» ПКМ №1107; Статтю 21 Закону України №2694-XII та Закону України №2245, оскільки відсутній дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме - відсутнє декларування робіт підвищеної небезпеки, щодо відповідності матеріально-технічної бази - роботи на висоті вище 1.3 м, що є порушенням пункту 21 ПКМУ №1107 «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки»; Статті 13 та 21 Закону України №2694-XII, оскільки відсутній дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме дозвіл на «Обстеження, ремонт та чищення димарів, повітроводів», що є порушенням Додаток 2, пункту 24 постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107; Статтю 13 Закону України №2694-XII, оскільки Журнал вступного інструктажу ведеться з порушенням (відсутні підписи прийнятих на роботу осіб), що є порушенням (додаток 5) пункту 6.3 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»; не переглянуті інструкції для працівників, роботи яких пов'язані з підвищеною небезпекою, що є порушенням пункту 6.1 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці» НПАОП 0.00-4.15-98; Відсутній журнал обліку та реєстрації, що є порушенням пункту 7.1.3 («Устройство и безопасная експлуатация сосудов, работающих под давленим»); Не відповідає будівельним та температурним вимогам електрощит, який не замкнений на замок, розташований в місці підвищеної небезпеки, (на дорозі при спуску у підвальне приміщення). Існує можливість дотику та ураження електрострумом. (Щитова по вул.Київській, 96), що суперечить пункту 1.3.1 НПАОП 0.00-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», пункт 1.1.32, пункт 1.1.34, пункт 1.1.35 ПУЕ; Відсутні ключі від дверей електрощитових (вул.Шелушкова, 60, вул.Київська, 96), що є порушенням пункту 2.2.18 ПБЕЕС; Відсутній акт опосвідчення риштовань (ліса будівельні), що є порушенням пункту 7.11 НПАОП 0.00-1.15-07 («Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті»); Відсутні однолінійні схеми, погоджені з РЕМ в електрощитових будинків, що є порушенням пункту 5.6.2.13 ПТЕЕС; пункту 8.7.3 ПБЕЕС «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»; Статтю 17 Закону України №2694-XII, оскільки відсутній періодичний медичний огляд пункт 1.5, що є порушенням Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій наказ МОЗ від 21 травня 2007 року №246. Дитячі майданчики №1-Гоголівська, 19-21, №2-Київська, 96, №3-Київська, 88, №4-Хлібна, 16, №5-Київська, 64. Порушено вимоги статті 13 Закону України №2694-XII, оскільки відсутні документи (паспорт на атракціон, або ТУ, або сертифікат відповідності), які б засвідчували, що конструкції атракціону з метою унеможливлення або зменшення ризику руйнування (пластичного та утомного) повинні були розраховані на міцність, що є порушенням пункту 5.1.2 НПАОП 92.7-1.01-06 «Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки», Майданчики №1, 2, 3, 4, 5; Відсутнє ударопоглинальне покриття ділянки майданчика, особливо місця приземлення під час катання з гірок, а також майданчики під зоною розгойдування гойдалок не засипані піском або тирсою, що є порушенням пункту 4.15, 5.14.26 НПАОП 92.7-1.01-06 «Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». Майданчики №1, 2, 3, 4, 5; Гірка не має кінцевої ділянки, що є порушенням пункту 5.21.18. НПАОП 92.7-1.01-06 «Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». Майданчики №3, 5; На стартовій ділянці гірки відсутня захисна поперечина, що є порушенням пункту 5.21.1 НПАОП 92.7-1.01-06 «Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». Майданчики №1, 3, 5; Виступаючі елементи обладнання (фундаменти, залишки пісочниць та лавочок, залізні покриття на гірках, залишки зламаних залізних гойдалок) мають гострі, виступаючі поверхні, здатні нанести травму дитині, що є порушенням пункту 5.14.8. НПАОП 92.7-1.01-06 «Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». Майданчики №1, 3, 5; В отворах твердих елементів або в поверхнях конструкцій, якими діти можуть бігати або підніматися є можливість застрявання ніг або ступень дитини: в опорах для ніг, стояках поручнів тощо, що є порушенням пункту 5.14.37 НПАОП 92.7-1.01-06 «Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». Майданчик №2; Під час визначення зони безпеки не враховані можливі переміщення дитини і рухомих елементів конструкції, що є порушенням пункту 5.14.46 НПАОП 92.7-1.01-06 «Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». Майданчики №3, 4; Ігровий комплекс не відповідає віковій групі дітей, у зоні приземлення спортивного елемента існують перешкоди, які можуть нанести травму дитині, що є порушенням пункту 5.14.3, пункту 5.14.58 НПАОП 92.7-1.01-06 «Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». Майданчики №3, 4; Висота східців (відстань між східцями) не відповідає нормам (від 0.11 м до 0,23 м) становить в середньому 0,3-0,4 м, що є порушенням пункту 5.14.64 НПАОП 92.7-1.01-06 «Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». Майданчики №1, 3 (а.с.8-13).
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України №2694-ХІІ зі змінами і доповненнями, визначено основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.
Відповідно до частини 1 статті 38 Закону України №2694-ХІІ державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ядерної та радіаційної безпеки; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Абзацами першим та другим частини 1 статті 39 Закону України №2694-XII посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право безперешкодно відвідувати підконтрольні підприємства (об'єкти), виробництва фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та здійснювати в присутності роботодавця або його представника перевірку додержання законодавства з питань, віднесених до їх компетенції.
Згідно пункту 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №96 (зі змінами та доповненнями, далі - Положення №96) Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Основними завданнями Держпраці, зокрема, є реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб (підпункт 1 пункту 3 Положення №96).
В силу приписів пункту 4 Положення №96 Держпраці відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю; здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.
За змістом пункту 7 Положення про Державну службу України з питань праці Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. На утворені територіальні органи Держпраці може покладати виконання завдань за міжрегіональним принципом.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України від 5 квітня 2007 року №877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон України №877-V).
Відповідно до частини 1 та 2 статті 1 Закону України №877-V у редакції, що була чинною на час виникнення спірних правовідносин, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Згідно з пунктами 2.1, 2.2 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11 серпня 2011 року №826 державний нагляд (контроль) здійснюється шляхом проведення посадовими особами Держгірпромнагляду України згідно з цим Положенням перевірок (обстежень) установ, підприємств, організацій, їх відокремлених підрозділів, філій, представництв, юридичних осіб, фізичних осіб, що використовують найману працю (далі - суб'єкти господарювання), у тому числі окремих виробничих об'єктів суб'єктів господарювання - виробничих цехів та дільниць, машин і механізмів, промислових майданчиків, інших відокремлених виробничих структурних підрозділів (далі - об'єкти перевірки). Перевірки поділяються на планові та позапланові. Таким чином, позивач у справі - орган владних повноважень, якому чинним законодавством України надані владні управлінські функції щодо реалізації державної політики у сфері охорони праці та здійснення державного нагляду.
Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України №877-V (у редакції, що була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Згідно з частиною 1 статті 13 Закону України №2694-ХІІ роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Відповідно до частини 3 статті 13 Закону України №2694-ХІІ роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Згідно з частиною 1 статті 17 Закону України №2694-ХІІ роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року. За результатами періодичних медичних оглядів у разі потреби роботодавець повинен забезпечити проведення відповідних оздоровчих заходів. Медичні огляди проводяться відповідними закладами охорони здоров'я, працівники яких несуть відповідальність згідно із законодавством за відповідність медичного висновку фактичному стану здоров'я працівника. Порядок проведення медичних оглядів визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.
Частиною 3 статті 21 Закону України встановлено, що роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов'язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи та не спростовано відповідачем, під час проведення планової перевірки дотримання вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки встановлені порушення норм чинного законодавства, які відповідачем не усунені.
Оскільки порушення, встановлені позивачем під час перевірки відповідача у встановлений час та спосіб не усунені, існує загроза життю та/або здоров'ю людей, а тому з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, суд вважає за доцільне задовольнити адміністративний позов.
Згідно з пунктом 10 частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.
Керуючись статями 71, 86, 94, 159-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Застосувати до Комунального підприємства "Виробничо житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №11" Житомирської міської ради наступні заходи реагування у сфері державного нагляду:
- зупинити виконання газозварювальних робіт; робіт верхолазних, скелелазних та виконання робіт на висоті вище 1.3 м.; риштувань (ліса будівельні); обстеження димвентканалів - до усунення порушень;
- зупинити експлуатацію дитячих майданчиків, які знаходяться за адресами: вул.Гоголівська, 19-21, вул.Київська, 96, вул.Київська, 88, вул.Хлібна, 16, вул.Київська, 64 - до усунення порушень.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.М. Гурін