Ухвала від 14.09.2016 по справі 760/15538/16-а

Провадження №2-а/760/1303/16

Справа №760/15538/16-а

УХВАЛА

/про залишення позовної заяви без руху/

14 вересня 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Усатова І.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту Державної виконавчої служби України в особі Відділу примусового виконання рішень про поновлення прав інваліда на виконання судового рішення Солом'янського районного суду міста Києва,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про поновлення прав інваліда на виконання судового рішення Солом'янського районного суду міста Києва, в якому просить визнати поведінку державного виконавця щодо відповідача неправомірною.

Позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до п. 5 ч. 1 та ч. 2 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Частиною 4 статті 105 КАС України встановлений виключний перелік вимог, які може містити адміністративний позов:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Виходячи з вищевикладених вимог закону, поведінка оскарженню не підлягає.

З урахуванням цього, позивачу слід визначитися із змістом позовних вимог.

Крім того, слід зазначити те, що відповідачем у справі є Департамент Державної виконавчої служби України в особі Відділу примусового виконання рішень, проте позивач у своїй позовній заяві зазначив, що Міністерство оборони України є належним відповідачем щодо прийняття рішення про нарахування.

Як вбачається з мотивувальної частини позовної заяви, позивач просить поновити права інваліда на виконання судового рішення Солом'янського районного суду м. Києва, проте якого саме рішення не зазначає.

Тобто, позивач не обґрунтував якими діями відповідач та який саме відповідач порушив його права та не зазначив жодного доказу на підтвердження обставин обґрунтування своєї позовної вимоги.

Згідно ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються, зокрема, інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп.

Так, у своєму адміністративному позові позивач посилається на те, що є інвалідом війни, що є підставою для звільнення його від сплати судового збору, проте доказів на підтвердження зазначених обставин не надає.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Враховуючи викладене вище, позивачем повинні бути надані до суду копії усіх документів на підтвердження викладених в позовній заяві обставин.

При таких обставинах, керуючись ст. ст. 106-108 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Департаменту Державної виконавчої служби України в особі Відділу примусового виконання рішень про поновлення прав інваліда на виконання судового рішення Солом'янського районного суду міста Києва, - залишити без руху, надавши йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: