Провадження № 3/711/960/16
Справа №711/5679/16-п
09 вересня 2016 року суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Піковський В.Ю., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Черкаського відділу поліції про притягнення гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого слюсарем, гр. України, прож. ІНФОРМАЦІЯ_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.160 КУпАП, -
05.05.2016 року близько 11 год. 30 хв., гр. ОСОБА_1, перебуваючи біля буд.38/3 по вул. Волкова, в м. Черкаси здійснював торгівлю картоплею в невстановленому місці без відповідних документів.
Про що, 05.05.2016 року інспектором поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення серія АА №138773.
Гр. ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, причину неявки не повідомив, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений.
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП справу може бути розглянуто без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Вважаю, що правопорушник в судове засідання не з'явився без поважних причин, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надходило, а тому справу можна розглянути без участі правопорушника, так як в матеріалах справи достатньо даних, щоб справу розглянути у його відсутності, враховуючи що збігли строки притягнення до відповідальності.
Вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення повністю підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме:
-даними рапорту працівника поліції від 05.05.2016 року;
-протоколом про адміністративне правопорушення від 05.05.2016 року;
-даними письмового пояснення гр. ОСОБА_1 від 05.05.2016 року.
Дослідивши матеріали адміністративної справи суд вважає, що в діях гр. ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.160 КУпАП, а саме: торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.
Обтяжуючих та пом'якшуючих відповідальність правопорушника обставин судом не виявлено.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
05.05.2016 року було вчинено адміністративне правопорушення і до сьогоднішнього дня не накладено на гр. ОСОБА_1 адміністративного стягнення, тобто пропущений трьохмісячний строк для накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи, що збігли строки притягнення до адміністративної відповідальності винної особи, вважаю за необхідне провадження по справі закрити.
Керуючись ч.1 ст.160, ст.ст. 38, 280, 283, 284 КУпАП, -
Адміністративну справу про притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.160 КУпАП провадженням закрити, у зв'язку з збігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: ОСОБА_2