Рішення від 15.09.2016 по справі 922/2358/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" вересня 2016 р.Справа № 922/2358/16

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Шарко Л.В.

при секретарі судового засідання Васильєвой Л.О.

розглянувши справу

за позовом Керівника Первомайської місцевої прокуратури Харківської області, м. Первомайський в інтересах держави в особі Катеринівської ОСОБА_1 с. Катеринівка

до ТОВ "Олександрівське рибне господарство", с. Олександрівка , Сахновщинської районної державної адміністрації, смт. Сахновщина

про внесення змін до договору

за участю представників:

Прокурор - Алекаєв Ю.В., посвідчення №042342 від 29.03.16р.;

позивача (ХОДА) - ОСОБА_2, довіреність №01-53/9619 від 30.12.15р.;

позивача (Катеринівська СР) - не з'явився;

відповідача (Сахновщанська РДАХ/О) - не з'явився;

відповідача ( ТОВ "Олександрівське рибне господарство") - не з'явився,

ВСТАНОВИВ:

Керівник Первомайської місцевої прокуратури, (м. Первомайський) в інтересах держави в особі Харківської обласної державної адміністрації (м. Харків), Катеринівської ОСОБА_1 (с. Катеринівка) звернувся до господарcького суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить внести зміни до договору оренди землі №8 від 18.12.2006р., укладеного між Сахновщинською районною державною адміністрацією та ТОВ "Олександрівське рибне господарство" про надання в довгострокове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення за рахунок земель водного фонду зі ставком на території Катеринівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області, загальною площею 32,5862 гектарів землі, зареєстрованого у Сахновщинському районному відділенні Харківської регіональної філії Державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 28.12.2006 за № 040670200008, виклавши пункт 9 договору в наступній редакції - «9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та у розмірі З % від нормативної грошової оцінки землі». Судові витрати просить покласти на відповідача.

Ухвалою суду від 18.07.16р. за позовною заявою було порушено провадження по справі та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.

Прокурором надано письмове правове обґрунтування позовних вимог (вх. № 30282 від 14.09.2016 року), яке долучено судом до матеріалів справи.

15.09.16р. прокурор надав заяву з документами для долучення до матеріалів справи, які долучено судом до матеріалів справи.

Представником позивача (Харківська ОДА) 15.09.2016 року (вх.№30332) через канцелярію суду надано письмові пояснення по справі, в яких позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд задовольнити, просив суд розглянути справу за відсутності представника ХОДА.

Суд, розглянувши вищевказане клопотання про розгляд справи за відсутності представника ХОДА, вважає за можливе його задовольнити, як таке, що не суперечить вимогам діючого законодавства, тому справа розглядається за відсутності відповідача (ХОДА).

Прокурор в судовому засіданні 15.09.16р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд позов задовольнити.

Представник позивача (Харківська ОДА) в судовому засіданні 15.09.16р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд позов задовольнити.

Представник позивача (Катеринівська СР) в судове засідання 15.09.16р. не з'явився.

Представник відповідача (Сахновщанська РДАХ/О) в судове засідання 15.09.16р. не з'явився.

Представник відповідача (ТОВ "Олександрівське рибне господарство") в судове засідання 15.09.16р. не з'явився.

Згідно п. п. 4.1.1 п. 4.1. Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 1149 від 12.12.2007р. нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку) місцевої - Д+2, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання.

Відповідно до п. 4.2. Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №1149 від 12.12.2007р. при пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції зазначені в пункті 4.1 нормативні строки пересилання збільшуються на один день.

Судом перевірено адресу відповідача (ТОВ "Олександрівське рибне господарство"), згідно з наданого позивачем витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, станом на 15.09.16 року, місцезнаходження відповідача - 64552, Харківська обл., Сахновщинський район, село Олександрівка, та саме на цю адресу надсилались процесуальні документи, а позивачем позовна заява.

Відповідно до вимог ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Як визначено у п. 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року, особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Таким чином, суд вважає, що ним належним чином повідомлено відповідача (ТОВ "Олександрівське рибне господарство") про час та місце розгляду справи.

Справа розглядається згідно ст. 75 ГПК України, за наявними матеріалами у справі.

Враховуючи те, що норми ст. 65 ГПК України, щодо обов'язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, що необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, а п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих ним повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та здійснені всі необхідні дії щодо витребування додаткових доказів, та вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній та додатково поданими на вимогу суду матеріалами та документами.

Розглянувши матеріали справи, повно та всебічно дослідивши обставини та докази на їх підтвердження, судом встановлено наступне.

Розпорядженням голови Сахновщинської районної державної адміністрації №233 від 20.06.2006 затверджено проект відведення та одночасно надано в оренду ТОВ "Олександрівське рибне господарство" строком на 49 років земельну ділянку із земель водного фонду на території Катеринівської та Дубовогрядської сільської ради Сахновщинського району Харківської області для рибогосподарських потреб загальною площею 126,4565 га, в тому числі: водне дзеркало - 33,7518 га, гребля - 1,11822 га, прибережна захисна смуга - 91,5225 га.

Зокрема, 18.12.06 між Сахновщинською районною державною адміністрацією та ТОВ "Олександрівське рибне господарство" укладено договір оренди земельної ділянки №8 несільськогосподарського призначення за рахунок земель водного фонду зі ставком на території Катеринівської та Дубовогрядської сільських рад Сахновщинського району для рибогосподарських потреб терміном на 49 років.

Відповідно до умов договору ТОВ "Олександрівське рибне господарство" надано в довгострокове платне користування земельну ділянку несільськогоспо-дарського призначення за рахунок земель водного фонду зі ставком на території Катеринівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області, загальною площею 32,5862 гектарів землі.

Вказаний договір оренди зареєстровано у Сахновщинському районному відділенні Харківської регіональної філії Державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 28.12.2006 за № 040670200008.

Згідно п.9 договору, орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 285,66 грн., п.5 договору передбачено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 95221,19 грн.

Таким чином, прокурор вказав, що, ставка орендної плати складає 0,3 відсотка від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що, на його думку, свідчить про порушення вимог Податкового кодексу України.

Надаючи правову кваліфікацію доказам, які надані сторонами та викладеним обставинам з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог і заперечень проти них суд виходить з наступного.

За загальним положенням цивільного законодавства, зобов'язання виникають з підстав, зазначених у статті 11 Цивільного кодексу України. За приписами частини 2 цієї статті підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договір та інші правочини та юридичні факти. Підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є дії осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також дії, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Так, відповідно до ст.1 Закону України "Про оренду землі" (далі-Закону), оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно ст. 13 Закону договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону, однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Частиною 1 пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України і частиною 1 статті 13 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності обов'язково проводиться та використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, яка являє собою капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Згідно інформації від 15.06.2016 за №93, наданої Сахновщинською районною радою Харківської області та Катеринівської сільської ради Сахновщинського району від 16.06.2016 за №148 встановлено, що до Сахновщинської районної ради та Катеринівської сільської ради до теперішнього часу від ТОВ "Олександрівське рибне господарство" звернень щодо затвердження на сесії районної ради нової нормативно-грошової оцінки вищевказаної земельної ділянки несільськогоспо-дарського призначення за рахунок земель водного фонду зі ставком не надходило, рішення органами місцевого самоврядування не приймались.

Відповідно до ст. 271 Податкового кодексу України, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

Згідно з ст. 289 Кодексу для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Згідно з п. 10 договору встановлено, що обчислення орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.

Відповідно до п. 11 договору орендна плата вноситься у строк до 25 числа місяця по 23,81 грн. Кінцевий розрахунок - до 15 листопада кожного року.

Грошова плата за договором оренди земельної ділянки №8 від 18.12.2006 вноситься на рахунок загального фонду Катеринівської сільської ради Сахновщинського району на №31420000700420 МФО 851011 ГУ ДКСУ.

Крім того, відповідно до п. 13 вищевказаного договору оренди землі розмір орендної плати переглядається один раз у 2 роки у разі зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.

Згідно діючого договору оренди землі, укладеного між Сахновщинською районною державною адміністрацією Харківської області та ТОВ "Олександрівське рибне господарство", ставка орендної плати складає 0,3%, тобто істотно занижена, остання повинна становити не менше 3% (згідно ст. 288 Податкового кодексу України). Таким чином, орендна плата сплачується у 100 разів менше граничного законодавчо встановленого розміру, що свідчить про недоотримання бюджетом коштів.

Так, відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) ї орендарем, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, що визначено також приписами п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України (ПК).

При цьому, п.п. 288.5.1 та 288.5.2 п. 288.5 ст. 288 зазначеного Кодексу встановлено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки. Тобто, законом визначено нижню граничну межу річної суми платежу по орендній платі за земельні ділянки, незалежно від того, чи співпадає її розмір із визначеним у договорі.

Згідно з ст. 11 ЦК України визначено, що підстави виникнення цивільних прав та обов'язків виникають, зокрема, з договорів та інших правочинів, а також безпосередньо з актів цивільного законодавства.

Таким чином, розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлений Законом - тобто, п. 288.5 ст. 288 ПК України.

Враховуючи вищевикладене, з набранням чинності ПК, а саме з 01 січня 2011 року, річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам пункту 288.5 статті 288 цього Кодексу та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати. Тобто, цивільний обов'язок орендаря земельної ділянки платити не менше 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки виник з акту цивільного законодавства і не залежить від волі сторін договору оренди, які зобов'язані привести зміст договору до вимог приписів Закону.

Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, установлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.5 договору оренди землі, нормативну грошову оцінку земельної ділянки, що є об'єктом оренди було визначено у розмірі 95221,19 грн.

Згідно з ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Згідно інформації від 15.06.2016 за №01-24/906, наданої Сахновщинською районною державною адміністрацією Харківської області встановлено, що ТОВ "Олександрівське рибне господарство" до Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області з приводу перегляду розміру орендної плати не зверталось, сама районна державна адміністрація питання збільшення розміру орендної плати не ініціювала.

Відповідно до ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Так, договір оренди земельної ділянки №8 від 18.12.06, що укладений між Сахновщиснькою районною державною адміністрацією Харківської області та ТОВ "Олександрівське рибне господарство", є господарським договором, умови зміни або розірвання якого визначено законом, отже мають бути дотриманими.

Згідно з ч. 1 ст. 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч.ч 4, 5 ст. 188 ГК України, сторони передають на вирішення суду спір, якщо вони не досягли згоди щодо зміни договору. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Згідно з п. п. 2.18, 2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" вирішення спорів про внесення змін до договору пов'язане із застосуванням положення частини першої статті 626 ЦК України, відповідно до якої договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін, і тому суд не може зобов'язати іншу сторону договору внести зміни до нього.

Отже, зацікавлена сторона у випадках, передбачених законом, може просити суд про внесення зміни до договору згідно з рішенням суду, а не про зобов'язання відповідача внести такі зміни до договору. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Оскільки, орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Відповідно до ч.3 ст.653 ЦК України, якщо договір змінюється або розривається в судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Вказану правову позицію викладено у рішенні господарського суду Херсонської області від 20.07.2015, постанові Одеського апеляційного господарського суду від 25.08.2015 по справі № 923/796/15, постанові Вищого господарського суду України від 17.02.2016 по справі № 916/1047/15-г.

Так, згідно з ст. 13 Конституції України, ст. 373 Цивільного кодексу України, ст. 1 Земельного кодексу України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією (ст. 14 Конституції України).

Згідно ч. 5 ст. 122 Земельного кодексу України, обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами третьою, четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена, для всіх потреб.

Місцеві державні адміністрації в межах відповідної адміністративно- територіальної одиниці, відповідно до вимог ст.ст.2, 13 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" забезпечують підготовку та виконання відповідних бюджетів, вирішення питання щодо використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля.

Згідно з вимогами п.3 ст.16 вищевказаного Закону місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України, здійснюють на відповідних територіях державний контроль за використанням та охороною земель, лісів, надр, води та інших природних ресурсів.

Відповідно до ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 у справі № З-рп/99 по справі про офіційне тлумачення положень ст. 2 ГГЖ України (п.2 резолютивної частини) під поняттям орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, треба розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом представлені повноваження органу виконавчої влади. ГГЖ України не обмежує прокурора в здійсненні своєї діяльності принципом територіальності.

З наведених вище положень вбачається, що обов'язок зі сплати орендної плати є нормативно регульованим і не може визначатися чи змінюватися та припинятися сторонами договору за власним волевиявленням з порушенням умов та порядку, передбачених чинним законодавством; дотримання порядку визначення орендної плати відповідно до проведеної нормативної грошової оцінки є чинником економічного регулювання земельних відносин, визначення економічно обґрунтованих надходжень до місцевих бюджетів та можливості подальшої індексації відповідних надходжень, виконання вимог статті 627 Цивільного кодексу України щодо справедливості укладеного договору шляхом забезпечення застосування рівного підходу при визначенні орендної плати незалежно від особи - учасника правовідносин; порушення цього порядку суперечить частині 1 статті 13 Закону України "Про оцінку земель", частині 1 пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України.

Окрім того, дотримання належного економічного регулювання земельних відносин, забезпечення надходжень платежів з орендної плати до місцевих бюджетів у законодавчо визначених межах шляхом їх вірного правового (в тому числі договірного) врегулювання, що виключає невизначеність у правовідносинах сторін, безпосередньо належить до інтересів держави. Вищевказані твердження містяться у Постанові Вищого господарського суду України від 02.12.2014 у справі №916/2287/14.

В той же час, органом державної влади - Сахновщинською районною державною адміністрацією Харківської області, як стороною договірних відносин, до цього часу не вжито будь-яких заходів щодо усунення вищевказаних порушень в частині ініціювання питання та приведення умов договору в частині розміру сплати орендної плати до вимог ГЖ України, а також щодо виконання ст. 21 Закону України "Про оренду землі", п. 13 вищевказаного договору оренди землі щодо перегляду орендної плати один раз у 2 роки.

Відповідно до вимог ст. 121 Земельного кодексу України, ст. 51 Водного кодексу України наразі розпорядником земель водного фонду та водних об'єктів є Харківська облдержадміністрація. Таким чином, прокурор звертається до суду з цим позовом в інтересах держави в особі Харківської обласної державної адміністрації, як суб'єкта, уповноваженого передавати у власність або у користування земельні ділянки державної власності, а також Катеринівської сільської ради Сахновщинського району як отримувача бюджетних коштів за договором оренди земельної ділянки, у зв'язку із тим, що вказаними органами відповідні заходи на виконання вимог вище перелічених законів, не вживаються.

Таким чином, на підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора є законними, обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи, не спростованими відповідачами, тому є такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується ст. 49 ГПК України.

Таким чином, судові витрати у даній справі покладаються на винну сторону (Товариство з обмеженою відповідальністю "Олександрівське рибне господарство"), з вини якого спір доведено до суду.

На підставі викладеного, враховуючи важливість вказаного судового процесу, з метою захисту інтересів держави, керуючись положеннями ст.121 Конституції України, ст.23 Закону України "Про прокуратуру", ст.288 Податкового кодексу України, ст. ст. 11, 525, 651, 653 ЦК України, ст. ст. 13, 15, 21, 30 Закону України "Про оренду землі", ст. ст. 29, 32, 43, 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Внести зміни до договору оренди землі №8 від 18.12.2006, укладеного між Сахновщинською районною державною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю "Олександрівське рибне господарство" про надання в довгострокове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення за рахунок земель водного фонду зі ставком на території Катеринівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області, загальною площею 32,5862 гектарів землі, зареєстрованого у Сахновщинському районному відділенні Харківської регіональної філії Державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 28.12.2006 за № 040670200008, виклавши пункт 9 договору в наступній редакції:

"9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки землі".

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Олександрівське рибне господарство" (с. Олександрівка, Сахновщинський район, Харківська область, 64552, Код ЄДРПОУ 32226987) на користь Прокуратури Харківської області (код 02910108, банк отримувач Державна казначейська служба України м. Київ, код 820172, рахунок 35212041007171, код класифікації видатків бюджету - 2800) витрати по сплаті судового збору в сумі 1378,00 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку для оскарження. Зазначений строк обчислюється з дня підписання повного тексту рішення. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 20.09.2016 р.

Суддя ОСОБА_3