Ухвала від 14.10.2009 по справі 2-0316-2009

справа № 2-0316-2009 року

УХВАЛА

18 травня 2009 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

головуючої: судді Дубіжанської Т.О.

при секретарі: Рожко Я.С.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у м. Дніпропетровську справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4 про визнання договору дарування недійсним, -

ВСТАНОВИВ:

19 червня 2008 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4 про визнання договору дарування недійсним.

22 квітня 2009 року від відповідача ОСОБА_5 надійшла заява з проханням відкласти слухання справи у зв'язку з тим, що позивач по справі ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер і він є його правонаступником.

Відповідно до статті 1258 ЦПК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги.

Статтею 1261 ЦПК України передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

18 травня 2009 року від представника відповідача ОСОБА_6 надійшла заява про закриття провадження у справі у зв'язку зі смертю позивача ОСОБА_1, оскільки відповідач по справі ОСОБА_2 є єдиним спадкоємцем першої черги по закону, після смерті позивача ОСОБА_1 і підтримувати його позовні вимоги про визнання договору дарування недійсним не бажає.

Таким чином єдиним спадкоємцем після смерті позивача є відповідач ОСОБА_2.

Згідно з ч. 6 ст. 205 ЦПК України суд ухвалою закриває провадження у справі, якщо померла фізична особа, яка була однією із сторін у справі, а спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Оскільки заяви про прийняття участі у справі як правонаступника, до суду не надійшло, то суд вважає що справа за позовом підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст. 205 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4 про визнання договору дарування недійсним - закрити.

Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Т.О. Дубіжанська

Попередній документ
6151787
Наступний документ
6151789
Інформація про рішення:
№ рішення: 6151788
№ справи: 2-0316-2009
Дата рішення: 14.10.2009
Дата публікації: 21.12.2009
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Чечелівський районний суд міста Дніпра
Категорія справи: