Ухвала від 20.09.2016 по справі 825/1607/16

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

20 вересня 2016 року Чернігів Справа № 825/1607/16

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Кашпур О.В. розглянувши в приміщенні суду в м. Чернігові матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради про визнання протиправним рішення державного реєстратора

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся з позовом до Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради та просить визнати протиправним рішення державного реєстратора ОСОБА_2 щодо реєстрації речового права на ОСОБА_3 та зобов'язати відповідача внести до Державного реєстру речових прав запис про скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно згідно запису № НОМЕР_1 від 15.04.2015 про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно за ОСОБА_4 на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно із ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Поважними визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій. Такими обставинами є ті, що унеможливлюють вчасне звернення до суду з позовом.

Як вбачається з доводів позовної заяви запис про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно (квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1) № НОМЕР_1 внесено державним реєстратором ОСОБА_2 до Державного реєстру речових прав 15.04.2015. Як свідчить витяг з Державного реєстру речових прав не нерухоме майно, приєднаний позивачем до матеріалів справи, його сформовано 21.04.2015, отже позивач саме з цього моменту міг дізнатися про порушення своїх прав.

Позовну заяву подано до суду 16.09.2016, що свідчить про пропущення позивачем строку звернення до адміністративного суду і позивач не заявив клопотання про поновлення строку звернення до суду.

Позивачем не було надано суду жодних доказів, які б свідчили про наявність обґрунтованих причин, що перешкоджали йому звернутися за захистом порушеного права у строки, встановлені частиною третьою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд наголошує на тому, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників процесу та своєчасного виконання ними передбачених процесуальним законом певних процесуальних дій. Інститут строків у судовому процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними.

За таких обставин, суд вважає, що відсутні підстави для визнання причин пропуску ОСОБА_1 строку звернення до адміністративного суду поважними, тому адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.

Відповідно до п.9 ч. 1 ст.155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Крім того, суд звертає увагу на те, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, тобто подання клопотання про поновлення строку звернення до суду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 99, 100, 155, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради про визнання протиправним рішення державного реєстратора - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя підпис О.В. Кашпур

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Кашпур