донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
13.09.2016 справа №908/1104/16
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: суддів:ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3
за участю представників:
від позивача:ОСОБА_4, довіреність №80 від 01.06.2016р.
від відповідача :ОСОБА_5, довіреність №95 від 12.09.2016р. ОСОБА_6, довіреність №12-219 від 28.12.2015р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта”, м.Київ в особі Запорізької дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта”, м.Запоріжжя
на рішення господарського суду Запорізької області
від15.06.2016р. (повний текст підписано 24.06.2016р.)
у справі№ 908/1104/16 (суддя Попова І.А.)
за позовомКомунального підприємства “Водоканал”, м.Запоріжжя
до Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта”, м.Київ в особі Запорізької дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта”, м.Запоріжжя
простягнення 11071,82грн.
Комунальне підприємство “Водоканал”, м.Запоріжжя, позивач, звернулося до господарського суду Запорізької області з позовом, до відповідача, Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта”, м.Київ в особі Запорізької дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта”, м.Запоріжжя про стягнення плати за скид понаднормативних забруднень в комунальну каналізацію за період 01.02.2014р.-30.04.2014р. та за період 01.12.2014р.-28.02.2015р. в розмірі 11071,82грн.
В порядку статті 22 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) було подано заяву про зменшення розміру позовних вимог, відповідно до якої позивач просить стягнути 10847,15грн. Зазначена заява була прийнята судом, розглядалися зменшені позовні вимоги.
Рішенням господарського суду Запорізької області від 15.06.2016р. (повний текст підписано 24.06.2016р.) у справі №908/1104/16 позовні вимоги задоволено в повному обсязі.
Рішення суду мотивовано тим, що за результатами досліджень проб стічних вод відповідача встановлено факт скиду стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій складу забруднюючих речовин, у зв'язку з чим Комунальним підприємством «Водоканал» розрахована додаткова плата за скид понаднормативних забруднень в комунальну каналізацію на загальну суму 10847,15грн., яка відповідачем не сплачена (за рахунками №989/2 від 19.05.2014р. та №989/2 від 18.03.2015р.).
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Українське державне підприємство поштового зв'язку “Укрпошта” в особі Запорізької дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта” звернулося з апеляційною скаргою до Донецького апеляційного господарського суду, в якій просить скасувати рішення господарського суду та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування своїх вимог скаржник посилається на те, що суд першої інстанції прийняв рішення з порушенням норм процесуального та матеріального права, за наслідками неповного з'ясування обставин, що мають значення для справи.
Апелянт зазначає, що при проведенні 25.02.2015р. відбору стічних вод було порушено порядок відбору, а саме відбір було проведено без уповноваженого представника відповідача, внаслідок чого результати досліджень таких проб мають суб'єктивний характер та не можуть призводити до накладення штрафних санкцій.
Крім того, скаржник стверджує, що позивач безпідставно нарахував відповідачу додаткову плату за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації, оскільки жодним компетентним органом не встановлена виробнича собівартість очищення 1куб.м. стічних вод, і, відповідно, не встановлені нормативи плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації.
Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 03.08.2016р. у справі №908/1104/16 прийнято апеляційну скаргу до провадження, розгляд скарги призначено на 13.09.2016р.
На адресу Донецького апеляційного господарського суду від Комунального підприємства “Водоканал” надійшов відзив на апеляційну скаргу, який судовою колегією розглянутий та долучений до матеріалів справи.
Представник відповідача в судовому засіданні 13.09.2016р. підтримав вимоги апеляційної скарги з мотивів, що були в ній викладені. Представники позивача пояснили, що вважають рішення господарського суду обґрунтованим та законним, у зв'язку з чим просили апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду - без змін.
Колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду відповідно до ст.101 ГПК України, на підставі встановлених фактичних обставин, переглядає матеріали господарської справи та викладені в скарзі доводи щодо застосування судом при розгляді норм матеріального та процесуального права, що мають значення для справи. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Відповідно до ст.81-1 ГПК України здійснено запис судового засідання за допомогою засобів технічної фіксації та складено протокол.
Розглянувши матеріали господарської справи, апеляційну скаргу, відзив на неї, заслухавши представників сторін, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, судова колегія апеляційної інстанції встановила.
01.01.2006р. між Комунальним підприємством “Водоканал” (далі - Водоканал) та Українським державним підприємством поштового зв'язку “Укрпошта” (далі - Абонент) був укладений договір №989/2 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації.
Відповідно до пункту 1.1 договору Водоканал забезпечує Абоненту подачу питної води на господарсько-питні, побутові та технічні потреби, а також приймання стічних вод по майданчиках Абонента згідно переліку.
За умовами п.3.2.8 договору (в редакції додаткової угоди №1/10/02/2014 від 10.02.2014р.) Абонент зобов'язався виконувати скид стоків, якість та температура яких в контрольних точках повинна відповідати вимогам Правил приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м.Запоріжжя і допустимим концентраціям (далі - ДК) (Додаток №1 до п. 3.2.8). При перевищенні складу забруднюючих речовин в стічних водах Абонента, які скидаються в систему каналізації, в порівнянні з ДК, Абонент вносить плату за скид наднормативних забруднень Водоканалу у відповідності з Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м.Запоріжжя, Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скидання промислових та інших стічних вод в системі каналізації населених пунктів.
Згідно з п.5.2.2 договору за скид стоків з перевищенням допустимих концентрацій Абонент зобов'язаний сплатити Водоканалу на підставі претензій за скид наднормативних забруднень у систему каналізації м.Запоріжжя, складених у відповідності з Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м.Запоріжжя, Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скидання промислових та інших стічних вод в системі каналізації населених пунктів. Сплата за скид стоків, що перевищують нормативні забруднення (ДК), вказані в цьому договорі, здійснюється на підставі претензій та актів відбору проб стічних вод, протоколів якості скиду стічних вод, згідно рахунків пред'явлених Водоканалом.
Пунктом 6.1 договору передбачено, що сторони несуть відповідальність за невиконання зобов'язань у відповідності до чинного законодавства та вказаними в цьому договорі нормативними документами.
Всі питання, не передбачені цим договором, регулюються чинним законодавством України, нормативними актами органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування (п. 9.2).
Термін дії договору визначений 2 розділом, відповідно до якого він укладається з 01.01.2006р. по 31.12.2006р. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення терміну його дії, про його припинення не було письмово заявлено однією із сторін. Матеріали справи не містять доказів припинення договору.
Як вбачається з матеріалів справи, 15.04.2014р. та 25.02.2015р. представниками позивача складено два акти відбору проб стічних вод у контрольних точках по майданчикам відповідача №КК-П-2 для проведення основного та арбітражного аналізів.
Зі змісту акту від 15.04.2014р. вбачається, що його складено за участі представника відповідача і зазначено, що Абонентом відібрана паралельна проба. Акт підписаний представником Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта”, екземпляр акту був переданий представнику Абонента.
По зазначеному акту відбору проб Водоканалом складений протокол якості скиду стічних вод від 15.04.2014р., в якому вказано показники виявлених забруднюючих речовин за результатами хімічного дослідження (перевищена концентрація азоту амонійному 36,41мг/дм3, допустима концентрація 19,0мг/дм3).
18.04.2014р. позивач телефонограмою повідомив відповідача про результати хімічного аналізу стічних вод.
Водоканалом складений розрахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації м.Запоріжжя в розмірі 1969,28грн. за період лютий, березень, квітень 2014р. На сплату за скид стоків, що перевищують нормативні забруднення, Абоненту пред'явлено рахунок №989/2 від 19.05.2014р. на суму 1969,28грн.
19.05.2014р. позивачем була направлена на адресу відповідача претензія №5075 на суму 1969,28грн. Під час розгляду справи в суді першої інстанції позивач повідомив суд про здійснення перерахунку до претензії №5075 від 19.05.2014р., згідно якого додаткова плата за скид наднормативних забруднень у систему каналізації складає 1744,61грн.
В акті від 25.02.2015р. відбору проб стічних вод зазначено, що його складено за участі представника Абонента - ОСОБА_7, представник підприємства відмовився від відбору паралельної проби.
По зазначеному акту відбору Водоканалом складений протокол якості скиду стічних вод від 25.02.2015р., в якому зазначено показники виявлених забруднюючих речовин за результатами хімічного дослідження (перевищення концентрації азоту амонійного 32,45мг/дм3, допустима концентрація 19,0мг/дм3).
26.02.2015р. позивач телефонограмою повідомив відповідача про результати хімічного аналізу стічних вод.
Водоканалом складений розрахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації м.Запоріжжя в сумі 9102,54грн. за період грудень 2014р., січень - лютий 2015р. На сплату за скид стоків, що перевищують нормативні забруднення, абоненту пред'явлено рахунок №989/2 від 18.03.2015р. на суму 9102,54грн.
18.03.2015р. позивач направив відповідачу претензію №2462 на суму 9102,54грн., до якої додано протокол якості скиду стічних вод, розрахунок додаткової плати, рахунок.
За твердженнями позивача, відповідач не здійснив оплату рахунків №989/2 від 19.05.2014р. та №989/2 від 18.03.2015р. на загальну суму 10847,15грн., що стало причиною звернення Комунального підприємства “Водоканал” з позовом до суду.
Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до ст.193 ГК України, ст.ст.525, 526 ЦК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом.
Як зазначалося вище, між сторонами по справі 01.01.2006р. був укладений договір №989/2 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації.
У пункті 5.2.2 договору сторонами було погоджено, що за скид стоків з перевищенням допустимих концентрацій Абонент зобов'язаний сплатити Водоканалу на підставі претензій за скид наднормативних забруднень у систему каналізації м.Запоріжжя, складених у відповідності з Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м.Запоріжжя, Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скидання промислових та інших стічних вод в системі каналізації населених пунктів.
Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затвердженими наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002р. №37, зареєстрованими в Мін'юсті України 26.04.2002р. за №403/6691 (далі - Правила приймання), встановлено, що вони поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - Водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - підприємства).
На підставі цих Правил приймання та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002р. №37, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.04.2002р. за №402/6990 (далі - Інструкція), Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі - місцеві Правила приймання), у яких встановлюються допустимі концентрації для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію.
Згідно з пунктом 1.6. Правил приймання, місцеві Правила приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх Підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради.
За приписами п.1.2 Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м.Запоріжжя, затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради №167 від 29.05.2003р. (далі - Правила приймання м. Запоріжжя), ці Правила розповсюджуються на Комунальне підприємство "Водоканал" та всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та відомчої приналежності, приватних підприємств та фізичних осіб, що є власниками нежилих об'єктів, на території яких здійснюється виробнича діяльність, які скидають води у систему каналізації. Правила є обов'язковими до виконання всіма підприємствами, яким водоканал надає послуги з водопостачання й водовідведення, розташованими на території Запорізької міської ради.
Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 19.11.2009р. №476 внесено зміни до вищевказаного рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради в частині додатку №1 до Правил, затверджено допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються підприємствами у міську систему каналізування у новій редакції.
Пунктом 1.7 Правил приймання передбачено, що Водоканали встановлюють кожному конкретному підприємству режими і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації населеного пункту, які не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекоресурсів та МОЗ України.
За приписами п.2.1 Правил приймання, Водоканал має право, зокрема: контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств; пред'являти підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих Правил, так і місцевих Правил приймання; здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з підприємством заздалегідь відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Порядок та періодичність відбору проб визначаються в місцевих Правилах приймання.
Пунктом 2.1 Правил приймання м.Запоріжжя передбачено, що Водоканал має право: контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод у будь-який час доби без представника підприємства з участю представника відповідної компетентної організації або самостійно. Порядок та періодичність відбору проб визначає Водоканал без погодження підприємства. Проводити аналіз якості стічних вод підприємства. Робити офіційні висновки про відповідність фактичних концентрацій забруднюючих речовин в стічних водах допустимим. Виставляти підприємствам рахунки до оплати у випадку порушення Правил та невиконання умов договору (п.2.1).
Згідно з п.7.8 Правил приймання із метою контролю якості стічних вод підприємств Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення допустимих концентрацій (ДК) забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник підприємства-абонента.
Загальний порядок відбору проб стічних вод на аналіз, порядок їх оформлення, а також порядок проведення аналізу проб, передбачений Правилами приймання, конкретизований у місцевих Правилах приймання.
Розмір допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються підприємствами у міську систему каналізування встановлено у додатку №1 до Правил приймання м.Запоріжжя (в редакції згідно з рішенням виконкому Запорізької міської ради від 19.11.2009р. № 476).
Відповідно до додатку №1 до договору №989/2 від 01.01.2006р. встановлені допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються підприємствами у міську систему каналізування.
За приписами пункту 2.4 Правил приймання підприємства зобов'язані виконувати в повному обсязі вимоги цих Правил, місцевих Правил приймання та договору на послуги водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки Водоканалу за надані послуги; дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках Підприємства; оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.
Як вбачається з матеріалів справи, представниками позивача складено два акти відбору проб стічних вод у контрольних точках по майданчикам відповідача №КК-П-2 для проведення основного та арбітражного аналізів, а саме - 15.04.2014р. та 25.02.2015р.
Зі змісту акту від 15.04.2014р. вбачається, що його складено за участі представника відповідача і зазначено, що Абонентом відібрана паралельна проба. Акт підписаний представником Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта”, повноваження якого відповідачем не оспорюються.
В акті від 25.02.2015р. відбору проб стічних вод зазначено, що його складено за участі представника абонента - ОСОБА_7, представник підприємства відмовився від відбору паралельної проби.
В обґрунтування апеляційної скарги відповідач посилається на те, що при проведенні 25.02.2015р. відбору стічних вод було порушено порядок відбору, а саме відбір було проведено без уповноваженого представника відповідача. Однак, такі твердження є безпідставними з огляду на те, що пунктом 2.1.3 Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м.Запоріжжя, розробленими на підставі Правил приймання та Інструкції, передбачено, що Водоканал має право контролювати якість, кількість та режим скиду вод у будь-який час доби без представника підприємства з участю представника відповідної компетентної організації або самостійно. Порядок та періодичність відбору проб визначає Водоканал без погодження підприємства.
Інструкція встановлює єдиний на території України порядок встановлення та стягнення плати за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів і поширюється на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - Водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - підприємства).
Пунктом 1.3 Інструкції передбачено, що при недотриманні вимог договору та місцевих Правил приймання підприємства зобов'язані сплатити Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, а також відшкодувати збитки, заподіяні через порушення режиму скиду і допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються підприємствами. Контроль за прийманням стічних вод Підприємств у каналізаційну мережу здійснюють Водоканали.
Відповідно до пункту 2.3 Інструкції, нормативи плати за скид понаднормативних забруднень у системи каналізації населених пунктів (Нп) установлюються в місцевих Правилах приймання на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб.м стічних вод з умістом забруднень у межах установлених в місцевих Правилах приймання допустимих концентрацій забруднюючих речовин.
Згідно з пунктом 8.3. "Правил приймання м. Запоріжжя", нормативи плати за скид понаднормативних забруднень до системи каналізування м.Запоріжжя (Нn) встановлюється у Правилах на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб.м стічних вод із вмістом забруднень у межах допустимих концентрацій забруднюючих речовин, встановлених Правилами. Виробнича собівартість очищення 1 куб.м стічних вод визначається відповідно до Інструкції, Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради про затвердження тарифів на послуги комунального підприємства "Водоканал".
Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради №113 від 19.04.2013р. було встановлено тарифи на послуги водовідведення для споживачів, крім населення, в розмірі 4,188грн. за 1 м.куб.
Наказом генерального директора Комунального підприємства «Водоканал» від 30.04.2013р. було затверджено норматив плати за скид понаднормативних забруднень в систему каналізації Комунального підприємства «Водоканал» з 05.05.2013р. на рівні 2,232 грн. за 1 м.3 без ПДВ.
В Додатку №5 Правил приймання м.Запоріжжя встановлена форма розрахунку додаткової плати за скид понаднормативних забруднень в систему каналізування м.Запоріжжя.
Зазначений вище п.8.3 Правил приймання м.Запоріжжя, ані будь-який інший пункт цих Правил не передбачають, що виробнича собіварстість очищення 1 куб.м. стічних вод повинна бути прописана окремим рядком у відповідному рішенні чи окремим рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради.
З огляду на це, твердження апелянта про те, що жодним компетентним органом не встановлена виробнича собівартість очищення 1куб.м. стічних вод, і, відповідно, не встановлені нормативи плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації, спростовані вищевикладеним.
Відповідно до п.9.2 Правил приймання м.Запоріжжя, при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин в стічних водах підприємств, що скидаються у систему каналізації, порівняно з встановленими Правилами ДК, підприємства зобов'язані провести оплату за скид нормативних забруднень Водоканалу, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб.м стічних вод із вмістом забруднень у межах допустимих концентрацій, об'ємом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод та коефіцієнтом кратності.
Як вірно встановлено судом першої інстанції та не спростовується апелянтом, представниками позивача 15.04.2014р. та 25.02.2015р. було здійснено відбір стічних вод на підприємстві відповідача.
За результатами досліджень проб стічних вод встановлено факт скиду стічних вод з перевищенням ДК складу забруднюючих речовин, що підтверджено Протоколом від 15.04.2014р. та Протоколом від 25.02.2015р., у зв'язку з чим на підставі п.п.9.2, 9.6 Правил прийняття стічних вод підприємств до системи каналізації Комунальним підприємством «Водоканал» відповідачу розрахована додаткова плата за скид стічних вод з перевищенням ДК складу забруднюючих речовин на загальну суму 10847,15грн. (з урахуванням здійсненого Водоканалом перерахунку).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач свої зобов'язання за договором по оплаті заборгованості із додаткової плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації за договором №989/2 від 01.01.2005р. не виконав, внаслідок чого за відповідачем утворилась заборгованість у сумі 10847,15грн., яка останнім не погашена.
З огляду на вищенаведене та фактичні обставини справи, колегія суддів зазначає про здійснення позивачем розрахунку додаткової плати за скид понаднормативних забруднень в стічні води відповідно до вимог чинного законодавства, а тому вважає правомірним висновок суду першої інстанції щодо стягнення з відповідача заборгованості із додаткової плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації Комунального підприємства «Водоканал» за договором №989/2 від 01.01.2006р. про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації у сумі 10847,15грн.
З огляду на викладене, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду вважає, що рішення господарського суду Запорізької області від 15.06.2016р. (повний текст підписано 24.06.2016р.) у справі №908/1104/16 ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, що відповідає приписам ст.43 ГПК України, підстав для його скасування та задоволення вимог апеляційної скарги за наведеними в ній мотивами не вбачається.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати по сплаті судового збору при зверненні з апеляційною скаргою підлягають віднесенню на заявника скарги.
Керуючись ст.ст.43, 49, 99, 101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -
Апеляційну скаргу Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта”, м.Київ в особі Запорізької дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку “Укрпошта”, м.Запоріжжя на рішення господарського суду Запорізької області від 15.06.2016р. (повний текст підписано 24.06.2016р.) у справі №908/1104/16 - залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Запорізької області від 15.06.2016р. (повний текст підписано 24.06.2016р.) у справі №908/1104/16 - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено до Вищого господарського суду України протягом двадцяти днів з набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.
Головуючий суддя І.В. Зубченко
Судді Д.О. Попков
ОСОБА_3
Надруковано 6 прим.:
1 - позивачу;
2 - відповідачу;
1 - до справи;
1 - ГСЗО;
1 - ДАГС