Рішення від 09.09.2016 по справі 460/3929/16-ц

Справа № 460/3929/16-ц

Провадження №2-о/460/83/16

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.09.2016 рокум.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Варениця В.С.

з участю секретаря Мельник Є.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яворові

цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Івано-Франківська селищна рада,

про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-

ВСТАНОВИВ:

11.08.2016 року заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить встановити факт належності їй свідоцтва про право на спадщину за законом від 20 листопада 1985 року, виданого державним нотаріусом Яворівської державної нотаріальної контори на ім'я ОСОБА_2.Заявлені вимоги мотивовано тим, що вона після смерті батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, в порядку спадкування за законом отримала Свідоцтво про право на спадщину за законом на спадкове майно у вигляді житлового будинку за адресою АДРЕСА_1. Відповідно до Реєстраційного свідоцтва виданого 21.11.1985 року за №9581 дане свідоцтво було зареєстровано Львівським міжміським бюро технічної інвентаризації за №96 на ім'я ОСОБА_1. Однак згідно даних свідоцтва про одруження та паспорта її прізвище значиться як ОСОБА_1. Розбіжності в написанні її прізвища в свідоцтві про право на спадщину за законом як ОСОБА_2 перешкоджають в розпорядженні спадковим майном.

В судове засідання заявник ОСОБА_1 не з'явилася, її представником адвокатом ОСОБА_4 подано письмову заяву, в якій він просить справу розглянути у їх відсутності та подану заяву задоволити.

Також в судове засідання не з'явився представник заінтересованої особи Івано-Франківської селищної ради, який про дату, час і місце розгляду справи був належним чином повідомлений, суд вирішив за можливе провести розгляд справи у відсутності даної особи.

Дослідивши докази по справі, суд прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

У судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 20.11.1985 року, виданого державним нотаріусом Яворівської державної нотаріальної контори Бриндас Б.І., реєстр. №2160, посвідчено, що спадкоємцем майна покійного ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, у вигляді житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 являється його донька ОСОБА_2.

Вищевказане право власності на спадкове майно на підставі вищезазначеного свідоцтва було зареєстровано у визначеному порядку Львівським міжміським бюро технічної інвентаризації 21.11.1985 року, реєстр. №96 на гр.ОСОБА_1.

Однак згідно свідоцтв про народження та одруження вбачається, що донькою гр.ОСОБА_3 являється ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, якій після реєстрації одруження 04.12.1965 року з гр.ОСОБА_7 було присвоєно прізвище ОСОБА_1.

2

Також згідно даних паспорта громадянина України заявниця значиться як ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителька АДРЕСА_2

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за №63557171 від 15.07.2016 року право власності на земельну ділянку площею 0,1021 га, кадастровий номер НОМЕР_1, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою АДРЕСА_2 зареєстровано за гр.ОСОБА_1.

Відповідно до вимог ст.256 ЦПК України суд розглядає справу про належність правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеному у свідоцтві про народження або в паспорті, в окремому проваджені. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Оцінюючи докази по даній справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в свідоцтві про право на спадщину за законом від 20.11.1085 року прізвище спадкоємця померлого ОСОБА_3 зазначено з помилкою, відповідно доведенофакт приналежності гр.ОСОБА_1 даного правовстановлюючого документу, а тому подану заяву слід задоволити.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212, 213, 256, 259 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

заяву задоволити. Встановити приналежність гр.ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 20.11.1985 року державним нотаріусом Яворівської державної нотаріальної контори Бриндас Б.І., реєстр. №2160, щодо спадкового майна гр.ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, у вигляді житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 на ім'я ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Львівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення через Яворівський районний суд Львівської області, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

СУДДЯ:
Попередній документ
61248746
Наступний документ
61248748
Інформація про рішення:
№ рішення: 61248747
№ справи: 460/3929/16-ц
Дата рішення: 09.09.2016
Дата публікації: 19.09.2016
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Яворівський районний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Окреме провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (09.09.2016)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 11.08.2016
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВАРЕНИЦЯ ВАСИЛЬ СТЕПАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ВАРЕНИЦЯ ВАСИЛЬ СТЕПАНОВИЧ
заінтересована особа:
Івано-Франківська селищна рада
заявник:
Патеєва Олена Романівна