Постанова від 22.08.2016 по справі 464/10937/14-а

Справа № 464/10937/14-а

пр.№ 2-а/464/8/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.08.2016 року Сихівський районний суд м. Львова

в складі: головуючого-судді Рудакова І.П.

при секретарі Бондар Н.С..

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання протиправними та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

представник позивача звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати постанову серії АН №294898 по справі про адміністративне правопорушення від 15.10.2014 року, складену начальником ДПІ у Сихівському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області Сас Р.І., про притягнення фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення. В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що 02.10.2014 року інспекторами ДПІ у Сихівському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області було проведено перевірку з питань дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 р. по 31.08.2014р. про що складено акт про результати позапланової виїзної перевірки ОСОБА_1 як фізичної особи-підприємця № 1088/17-20/3078007269 від 02.10.2014р. В акті відображено порушення про неподання звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходів, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за період березень-серпень 2014 року та порушення порядку нарахування, обчислення та строків виплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 2331,25 грн. На підставі висновків викладених в акті інспектором було складено протокол про адміністративне правопорушення №137 від 02.10.2014 року та в подальшому 15.10.2014 року винесено постанову серії АН №294898 у справі про адміністративне правопорушення із накладенням на ОСОБА_1 адміністративного стягнення. Постанова містить покликання на правопорушення, а саме: порушення порядку нарахування, обчислення та строків виплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зокрема донараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2014 рік в розмірі 2331,25 грн., згідно з актом перевірки. З викладеним у постанові не погоджується, вважає таку безпідставною та винесену з порушенням чинного законодавства враховуючи те, що із акту перевірки, посилання на будь-які документи первинного бухгалтерського обліку відсутні, немає чіткості у встановленні фактів порушення. Показання свідків у кримінальному провадженні що послужило підставою для проведення перевірки, то поки не винесено вмотивоване рішення в кримінальній справі, такі дані не можуть бути достовірними. Перевіркою було встановлено лише не нараховані податки на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок, факт працевлаштування яких не був встановлений, а є зафіксований лише у протоколах допиту, таким чином висновки в акті про нарахування певних грошових зобов'язань є безпідставними.

Представник позивача та позивач в судове засідання не з'явились. Представник позивача подав заяву про розгляд справи у їх відсутність.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився , не повідомив причини неявки, не подав письмових заперечень та обґрунтувань відповідно до ст.71 КАС України, а тому суд розглядає справу у його відсутність за наявних в справі матеріалів.

Розглянувши і дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та прийшов до наступних висновків.

Судом встановлено, що 15.10.2014 року інспектором Державної податкової інспекції у Сихівському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області винесено постанову серії АН №294898 у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 У постанові зазначено, що ОСОБА_1 працюючи фізичною особою-підприємцем порушила порядок нарахування. обчислення та строків сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 2331,25 грн. Постановою серії АН №294898 від 15.10.2014р. на ОСОБА_1, накладено адміністративне стягнення в розмірі 340,00 грн.

Згідно п.1 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно ч.5 ст.9 цього ж Закону, сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).

Відповідно до ч.10 ст.9 Закону, днем сплати єдиного внеску вважається у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.

Порушення п.1,п.2 ст.4, п.2 ст.6, ст..7, абз.4 ч.5 ст.8, ч.8 ст.8, абз.2 п.8 ст.9, абз.3 п.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», щодо неподання звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходів, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за період березень-серпень 2014 р. та порушення порядку нарахування, обчислення та строків сплати єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування донараховано єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування в розмірі 2331,25 грн. встановлено за результатами документальну позапланову виїзну перевірки позивача щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2014 по 31.08.2014 р., дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.08.2014 р. на підставі якої складено акт № 1088/17-20/3078007269 від 02.10.2014р.

Згідно з п. 2.3.2.2 Порядку оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків - фізичними особами, який затверджено наказом Міністерства фінансів України 14.03.2013р. №395 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2013 р. за №607/23139 у разі встановлення перевіркою порушень податкового законодавства за кожним відображеним в акті фактом порушення необхідно: чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті законодавчих актів, що порушені платником податків, зазначити період (місяць, квартал, рік) діяльності платника податків та операцію, в результаті якої здійснено це порушення, при цьому додати до акта письмові пояснення платника податків або його законних представників щодо встановлених порушень; зазначити первинні документи, на підставі яких вчинено записи з обліку, та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення; у разі відсутності первинних документів або ненадання їх чи інших документів, що підтверджують факт порушення, зазначити інші докази, що достовірно підтверджують наявність факту порушення.

Однак, як вбачається з акту перевірки, порушення позивачем норм законодавства встановлено при ознайомленні з матеріалами кримінального провадження, відповідно до протоколу допиту від 11.08.2014 р. потерпілої ОСОБА_3, вона в березні 2014 року була прийнята на роботу до позивача на посаду тренера без укладення трудового договору, заробітну плату отримувала в конверті згідно відпрацьованих годин, а також кількості осіб, що тренувались, за одну годину позивач оплачувала 8 грн. Відповідно до додаткового допиту потерпілої ОСОБА_3 за виконану роботу отримала заробітну плату в розмірі 4050 грн. Відповідно до протоколу допиту малолітнього свідка від 08.08.2014 року ОСОБА_4, остання працювала тренером у позивача з 036.06.2014 по 05.08.2014 року без укладення трудових угод, отримала заробітну плату в сумі приблизно 2200 грн. Звіти про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за період березень-серпень 2014 року позивач не подавала.

Таким чином порушення законодавства встановлено лише на підставі показів свідків у кримінальному провадженні, інших документальних доказів в акті не зазначено, жодних посилань на первинні документи чи інші документи в акті перевірки відсутні. А відтак постанова винесена на підставі акту, в якому відсутні докази вчинення позивачем порушення законодавства.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (відповідний орган), якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ст.ст.49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень, що позивачем було зроблено частково.

Таким чином, з врахуванням змісту ст.162 КАС України, суд приходить до висновку, що прийняте рішення про притягнення позивача до відповідальності є необгрунтованим, прийняте за відсутності достатніх даних про вчинення правопорушення, а тому підлягає скасуванню, а позов відповідно задоволенню в повному обсязі.

На підставі ст.ст. 9, 33, 38, 156, 251, 268, 280, 283-284, 287-289, 293 КУпАП, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та керуючись ст.ст. 7-12, 41, 71, 72, 86, 161, 162, 163, 167 КАС України,-

ПОСТАНОВИВ:

позов ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області про визнання протиправними та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення- задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову серії АН №294898 по справі про адміністративне правопорушення від 15.10.2014 року складену начальником ДПІ у Сихівському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області Сас Р.І. про притягнення фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий: