про залишення позовної заяви без руху
07 вересня 2016 року справа № 823/1243/16
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Черкаської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
05 вересня 2016 року до суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1, в якій просить суд:
1) визнати протиправною бездіяльність Черкаської районної державної адміністрації щодо не розгляду технічної документації із землеустрою по встановленню меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 15 га в оренду терміном на 10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (до моменту отримання власниками державних актів на право власності на цю земельну ділянку) в адміністративних межах Білозірської сільської ради (за межами населеного пункту) Черкаського району, Черкаської області;
2) зобов'язати Черкаську районну державну адміністрацію повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 18.08.2016 про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановленню меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 15га в оренду терміном на 10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (до моменту отримання власниками державних актів на право власності на цю земельну ділянку) в адміністративних межах Білозірської сільської ради (за межами населеного пункту) Черкаського району, Черкаської області та прийняти рішення передбачене п. 6 ст. 123 Земельного кодексу України.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху з нижче зазначених підстав.
Відповідно до частин 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Так, зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача.
Положенням пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України визначена вимога до позовної заяви, яка передбачає необхідність зазначення позивачем змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивачем ставиться вимога про визнання протиправною бездіяльності Черкаської районної державної адміністрації щодо не розгляду технічної документації із землеустрою по встановленню меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 15 га в оренду терміном на 10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (до моменту отримання власниками державних актів на право власності на цю земельну ділянку) в адміністративних межах Білозірської сільської ради (за межами населеного пункту) Черкаського району, Черкаської області.
Бездіяльність суб'єкта владних повноважень - пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.
Суддя зазначає, що позивачем в позові не конкретизовано в чому саме полягає протиправна бездіяльність відповідача з посиланням на норми законодавства України, не зазначено, які саме приписи законодавства порушено відповідачем і на підставі яких норм права зобов'язати відповідача вчинити дії.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, що має наслідком на підставі частини 1 статті 108 КАС України залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 106, 108 КАС України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Черкаської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 07 жовтня 2016 року для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку, передбачені статтями 185-187 цього Кодексу.
Суддя В.П. Тимошенко