Ухвала від 29.08.2016 по справі 814/871/16

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2016 р.м.ОдесаСправа № 814/871/16

Категорія: 10.3 Головуючий в 1 інстанції: Гордієнко Т. О.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Крусяна А.В.,

суддів Вербицької Н.В., Джабурія О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 03 червня 2016 року у справі за позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства Новацький Петро Станіславович про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

28.04.2016р. Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з позовом до фермерського господарства Новацький Петро Станіславович про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 21223,50грн. та пені у сумі 165,49грн., оскільки протягом 2015 року господарством не здійснено працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 03.06.2016р. у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з ухваленим у справі судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про задоволення позовних вимог.

Згідно із п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки у судове засідання, належним чином повідомлені про розгляд справи, не прибули сторони, які беруть участь у справі.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та п.п.3,5,14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів встановлено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця.

Згідно зі ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, на яких працює інвалідів менш, ніж встановлено нормативом, повинно перераховувати до відділення ФУСЗІ штрафні санкції на створення робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі середньомісячної заробітної плати за кожне не створене місце, не зайняте інвалідом.

Відповідно до вимог ч.3 ст.18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, закон зобов'язує відповідача виділяти та створювати відповідно до 4% нормативу робочих місць для інвалідів, інформувати центри зайнятості, та звітувати до Фонду соціального захисту інвалідів.

Підприємство повинно щорічно до 01 лютого року, що настає за звітним, подавати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів звіти, в яких вказувати про середню річну заробітну плату на підприємстві, чисельність штатних працівників, про кількість працюючих інвалідів та кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях.

За нестворення робочих місць для інвалідів або створення в кількості меншій ніж передбачено нормами чинного законодавства, підприємство сплачує штрафні санкції.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач створив необхідне 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів та інформував центр зайнятості про вільні робочі місця для працевлаштування інвалідів, що підтверджується зокрема звітом про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2015 рік форми № 10-ПІ, та звітами про наявність вакансій форми №3-ПН, які надавався відповідачем до центру зайнятості протягом 2015 року. /а.с.12,23-34/

Таким чином, відповідач в повній мірі виконав встановлений Законом норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів про що на протязі 2015 року надавав центру зайнятості звіти про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів.

На підставі викладеного, оскільки суд першої інстанції вірно застосував норми матеріального закону та вирішив справу по суті правильно, тому постанова суду першої інстанції в порядку ст.200 КАС України підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга - залишенню без задоволення.

Керуючись, ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишити без задоволення, а постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 03 червня 2016 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: А.В. Крусян

Суддя: Н.В. Вербицька

Суддя: О.В. Джабурія