Ухвала від 22.12.2010 по справі 2-а-9018/09/1570

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2010 р.Справа № 2-а-9018/09/1570

Головуючий в 1 інстанції: Юхтенко Л.Р.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючогосудді -ОСОБА_1

судді - ОСОБА_2

судді - ОСОБА_3

розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за заявою ОСОБА_4 про поновлення строків на апеляційне оскарження Постанови Одеського окружного адміністративного суду від «28»квітня 2010 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області та Лиманської селищної ради Роздільнянського району Одеської області за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на боці відповідачів ОСОБА_5 сільської ради, Кучурганської сільської ради та Степової сільської ради про визнання незаконною фактичної бездіяльності Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області щодо розгляду заяви та надання безоплатно у власність земельної ділянки та Лиманської селищної ради Роздільнянського району Одеської області щодо виділення земельної ділянки, зобов'язання Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області безоплатно передати у власність земельну ділянку розміром 2,0 гектара, -

ВСТАНОВИЛА::

Позивач, ОСОБА_4, звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області та Лиманської селищної ради Роздільнянського району Одеської області за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на боці відповідачів ОСОБА_5 сільської ради, Кучурганської сільської ради та Степової сільської ради про визнання незаконною фактичної бездіяльності Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області щодо розгляду заяви та надання безоплатно у власність земельної ділянки та Лиманської селищної ради Роздільнянського району Одеської області щодо виділення земельної ділянки, зобов'язання Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області безоплатно передати у власність земельну ділянку розміром 2,0 гектара.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від «28» квітня 2010 року позов задоволено частково. Визнано незаконною бездіяльність Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області щодо розгляду заяви ОСОБА_4 від 23.06.2008р., зареєстровану в Роздільнянській РДА Одеської області 24.06.2008 року за № 07-989/2579. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

ОСОБА_4 звернулася із заявою про поновлення строків на апеляційне оскарження, в порядку п. 6 ст. 186 КАС України.

Свої вимоги щодо поновлення строку для подання апеляційної скарги заявник обґрунтовує тим, що постанову Одеського окружного адміністративного суду від «28»квітня 2010 року її представник отримав лише 23.06.2010 року при особистому зверненні, про що свідчить розписка у справі.

Сторони по справі сповіщались належним чином про час, дату та місце проведення судового засідання, однак своїм правом на участь в розгляді апеляційної скарги не скористались та у судове засідання не з'явилися, тому судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження згідно ч. 3 ст. 122, ст. 197 КАС України.

Заслухавши суддю -доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи заяви ОСОБА_4, колегія суддів вважає, що означена заява про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції підлягає задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до ч. 1, 3, 5 ст. 186 КАС України, в редакції, що діяла на час подання відповідної апеляційної скарги, - Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова від 28 квітня 2010 року була прийнята Одеським окружним адміністративним судом в судовому засіданні без участі представника ОСОБА_4.

Заява про поновлення строків на апеляційне оскарження Постанови суду першої інстанції від 28 квітня 2010 року надійшла до Одеського окружного адміністративного суду -02 липня 2010 року (вх. № 21753), тобто за межами строку встановленого ст. 186 КАС України на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.

Відповідно до ч. 3 ст. 167 КАС України, в редакції, що діяла на час подання відповідної апеляційної скарги, Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні. Якщо копія рішення надіслана представникові, то вважається, що вона надіслана й особі, яку вона представляє.

В порушення вимог Кодексу адміністративного судочинства доказів того, що Постанова суду першої інстанції надходили до відповідача матеріали справи не містять.

Таким чином, ОСОБА_4 була позбавлена можливості своєчасно оскаржити постанову Одеського окружного адміністративного суду від «28»квітня 2010 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України, - пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Згідно ч. 4 ст. 186 КАС України, - апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

З огляду на викладене, колегія суддів визнає поважними причини пропуску заявником строку на апеляційне оскарження постанови Одеського окружного адміністративного суду від «28»квітня 2010 року та приходить до висновку про наявність підстав для поновлення ОСОБА_4 процесуального строку на апеляційне оскарження судового рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст. 102, ч.4 ст. 186, ст. 206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Заяву ОСОБА_4 про поновлення строків на апеляційне оскарження Постанови Одеського окружного адміністративного суду від «28»квітня 2010 року по справі № 2-а-9018/09/1570, - задовольнити.

Поновити ОСОБА_4 строк на апеляційне оскарження Постанови Одеського окружного адміністративного суду від «28» квітня 2010 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області та Лиманської селищної ради Роздільнянського району Одеської області за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на боці відповідачів ОСОБА_5 сільської ради, Кучурганської сільської ради та Степової сільської ради про визнання незаконною фактичної бездіяльності Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області щодо розгляду заяви та надання безоплатно у власність земельної ділянки та Лиманської селищної ради Роздільнянського району Одеської області щодо виділення земельної ділянки, зобов'язання Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області безоплатно передати у власність земельну ділянку розміром 2,0 гектара.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя ОСОБА_1

суддя ОСОБА_2

суддя ОСОБА_3