Ухвала від 31.08.2016 по справі 818/1065/16

Копія:

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

31 серпня 2016 р. справа №818/1065/16

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову управління Держпраці у Сумській області до комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради про застосування заходів реагування,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Держпраці у Сумській області звернулося до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до КП «Сумижитло» СМР, а саме заборонити роботи (виробництво) - експлуатація пасажирських ліфтів реєстраційні номери 1090, 865, 1877, 1876, 1875, 1638, 1639, 737, 741, 734, 1040, 1042, 601, 768, 770, 769, 1014, 1015, 1016, 1013, 1674, 282, 154, 155, 157, 278, 382, 1917, 657, 454, 753, 462, 463, 464, 1585, 1586, 1493, 1494, 207, 1910, 946, 942, 983, 921, 80, 136, 1322,586, 195, 196, 198, 940, 930, 701, 1641, 429, 1053, 905, 906, 907, 867, 1084, 742, 835, 1082, 1083, 951, 970, 133, 237, 238, 239, 211, 212, 213, 214, 215, 230, 226, 249, 2026, 276, 945, 943, 982, 990, 991, 1036, 219, 197, 199, 200, 201, 202, 203, 1923 та 4 ліфти встановлені в будинку за адресою: вул. Рибалко, 8, м. Суми - загальна кількість 100 ліфтів.

Поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням ст. 106 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378,00 грн.

Таким чином, оскільки позивачем як суб'єктом владних повноважень подано позовну заяву, що має немайновий характер, тому вона повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 1378,00 грн. (тобто, 1 розмір мінімальної заробітної плати).

Проте, в порушення вимог частини 3 статті 106 КАС України, до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору.

Суд зазначає, що звертаючись до суду з відповідною позовною заявою, позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі, оскільки на момент подачі позовної заяви сплатити судовий збір не вбачається можливим, у зв"язку з тим, що позивач є організацією, яка фінансується за рахунок бюджету, та станом на 30.08.2016 на рахунок Управління не перераховані кошти з державного бюджету передбачені на сплату судового збору.

Суд не вбачає підстав для відстрочення сплати судового збору, оскільки позивачем не надано доказів майнового стану сторони у розумінні ст. 8 Закону України "Про судовий збір" та згідно ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України.

В будь-якому випадку, відсутність фінансування державного органу на оплату судового збору не може бути підставою у подальшому для звільнення від сплати судового збору чи відстрочення сплати судового збору, так як Законом України "Про судовий збір" чітко визначено обов'язок сплати судового збору суб'єктом владних повноважень при зверненні до суду з відповідним позовом майнового/немайнового характеру.

Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначено категорію осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору.

Управління держпраці не входить до переліку осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Крім того, як слідує із постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір», якою доведено до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України «Про судовий збір», якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

Тому позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 1378,00 грн.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач - УДКС у м. Суми, МФО 837013, код ЄДРПОУ 37970593, рахунок 31217206784002, код класифікації доходів бюджету 22030001. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву управління Держпраці у Сумській області до комунального підприємства "Сумижитло" Сумської міської ради про застосування заходів реагування - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 16.09.2016 р.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачу.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня отримання її копії.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя (підпис) C.О. Бондар

З оригіналом згідно:

Суддя C.О. Бондар