29 серпня 2016 року Житомир справа № 806/1186/16
категорія 10.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Токаревої М.С.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до публічного акціонерне товариство "Коростишівський льонозавод" про стягнення 147623,37 грн.,-
встановив:
Коростишівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулося до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до публічного акціонерне товариство "Коростишівський льонозавод" про стягнення 147623,37 грн. штрафних санкцій та пені.
Представник позивача просив справу розглянути за його відсутності.
Представник відповідача до суду не з'явився будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи щодо причин неявки суд не повідомляв.
У відповідності до ч.6 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на наступне.
Відповідно до статей 14 та 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) відповідач є страхувальником і відповідно платником страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Згідно з вимогами ч. 7 розділу 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Частиною 6 ст. 20 названого Закону визначено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно з п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, виконавчими органами Пенсійного фонду України накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до ч. 13 згаданої статті про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення.
При цьому, ч. 14 ст. 106 Закону визначено, що суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.
13.01.2014 року позивачем було прийнято рішення №1/20415045/236, якими до відповідача застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу у сумі 15201,95 грн. та нараховано пеню 132421,42 грн.
Не погоджуючись із вказаним рішенням публічне акціонерне товариство "Коростишівський льонозавод" оскаржило його у судовому порядку.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 28.08.2014 у задоволенні позову публічного акціонерного товариства "Коростишівський льонозавод" до управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення № 1/20415045/236 від 13.01.201 було відмовлено за безпідставністю.
З врахуванням вимог ст.254 КАС України вказана постанова набрала законної сили.
Доказів погашення вказаної заборгованості відповідачем надано не було.
За наведених обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та їх слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, 158-163, 183-2, 254 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області задовольнити.
Стягнути з публічного акціонерне товариство "Коростишівський льонозавод" на користь Коростишівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області заборгованість по сплаті штрафних санкцій та пені у сумі 147623,37 грн.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя М.С. Токарева