26 серпня 2016 р.м. ХерсонСправа № 821/4160/14
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Попова В.Ф.,
при секретарі: Харик В.Г.,
за участю:
представника заявника - Василюка Г.В.,
прокурора - Федоренко О.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом в. о. прокурора Білозерського району Херсонської області до Інгулецької сільської ради Білозерського району Херсонської області про зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
28 жовтня 2014 року Херсонським окружним адміністративним судом у справі № 821/4160/14 прийнято постанову за позовом в. о. прокурора Білозерського району Херсонської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Херсонській області, якою зобов'язано Інгулецьку сільську раду Білозерського району Херсонської області отримати спеціальний паспорт на місце видалення твердих побутових відходів, організувати збирання і видалення побутових відходів виключно на створений, відповідно до вимог чинного законодавства, полігон для їх захоронення, а також організувати роздільне збирання побутових відходів, отримати дозвіл на розміщення, ліміти на утворення та розміщення відходів на 2014 рік, впровадити ведення первинного обліку відходів за встановленою формою 1-ВТ.
Інгулецька сільська рада звернулась до суду із заявою, в якій просить відстрочити виконання постанови державної виконавчої служби Білозерського районного управління юстиції Херсонської області від 18.03.2015 року на один рік, тобто фактично заявник просить відстрочити виконання рішення суду.
Заява мотивована тим, що Інгулецька сільська рада перебуває в скрутному фінансовому становищі, при прийнятті бюджету на 2016 рік першочерговим завданням було забезпечення оплати праці працівників бюджетних установ, проведення розрахунків за енергоносії, водопостачання та виділення коштів на місцеві програми, які не забезпечувались бюджетними коштами в повному обсязі. Окрім того, фінансування дитячих дошкільних закладів на 2016 рік забезпечено державою лише на 9 місяців, а четвертий квартал необxідно фінансувати з бюджету Інгулецької сільської ради.
Сільською радою розроблено проект землеустрою на земельну ділянку під сміттєзвалище та профінансовано в 2015 році з до фінансуванням в 2016 році. Проектна документація пройшла погодження в автодорі. Сільською радою виготовлено "Паспорт видалення відходів", який буде погоджуватися разом з проектом землеустрою. Організація роздільного збирання побутових відходів потребує коштів для придбання спеціальних контейнерів та техніки для завантаження відходів.
В судовому засіданні представник Інгулецької сільської ради підтримав заяву, прокурор проти відстрочення виконання рішення суду не заперечував.
За змістом частин 1 , 2 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Суд у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Суд погоджується із заявником, що виконання рішення суду потребує значних коштів, вважає поважними причини, на які посилається сільська рада, як такі, що ускладнюють його виконання, враховує, що сільська рада вживає заходи, направлені на виконання рішення, а тому вважає за можливе заяву задовольнити.
Керуючись ст. 263 КАС України, суд,-
ухвалив:
Заяву Інгулецької сільської ради Білозерського району Херсонської області задовольнити.
Відстрочити виконання постанови суду від 28 жовтня 2014 року у справі № 821/4160/14 до 1 вересня 2017 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 29 серпня 2016 року.
Суддя Попов В.Ф.