Ухвала від 26.08.2016 по справі 464/6455/16-к

Справа № 464/6455/16-к

пр.№ 1-кс/464/1519/16

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.08.2016 Сихівський районний суд м. Львова

Слідчий суддя - ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представника Головного управління ДФС у Львівській області ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові скаргу ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи ВВБ при ГУ ДФС у Львівській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді із скаргою на бездіяльність уповноваженої особи ВВБ при ГУ ДФС у Львівській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо вчинення начальником ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_5 та посадовими особами ГУ ДФС у Львівській області кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.211, ч.3 ст.159-1, ст.364, ч.3 ст.365, ст.369-2 КК України. Просить зобов'язати уповноважену особу ВВБ при ГУ ДФС у Львівській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відповідно до поданих ним заяв № 06/07/16-33 від 06.07.2016 та № 14/07/16-89 від 14.07.2016.

Скаргу мотивує тим, що ним було відправлено через поштове відділення 2 заяви № 06/07/16-33 від 06.07.2016 та № 14/07/16-89 від 14.07.2016 щодо нав"язування посадовими особами ГУ ДФС у Львівській області платникам податків проведення фінансово-господарських відносин з рядом підприємств (згідно наведеного переліку) та вчинення кримінальних правопорушень за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.211, ст.258-5, ст.364, ч.3 ст.365, ст.369-2 КК України. Незважаючи на обов'язок внести відомості до ЄРДР, заступник начальника ВВБ при ГУ ДФС у Львівській області заявою від 27.07.2016 повернув подані ним заяви, оскільки такі не містять конкретних даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою з покликанням на ст.7 Закону України "Про звернення громадян". Вказав, що станом на сьогоднішній день відомості про кримінальні правопорушення до ЄРДР не внесені. Вважає, що такими діями посадові особи не виконали вимоги ст.214 КПК України, у зв'язку з чим змушений звернутися до слідчого судді із скаргою на бездіяльність і просить зобов'язати уповноважену особу ВВБ при ГУ ДФС у Львівській області внести відомості про кримінальні правопорушення до ЄРДР і розпочати досудове розслідування по факту вчиненняначальником ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_5 та посадовими особами ГУ ДФС у Львівській області кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.211, ч.3 ст.258-5, ст.364, ч.3 ст.365, ст.369-2 КК України.

В судове засідання скаржник не прибув, просить розглянути скаргу у його відсутності, просить задовольнити з мотивів викладених у такій.

Представник ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 в судовому засіданні відносно задоволення скарги заперечив і пояснив, що в підрозділ власної безпеки з прокуратури надійшли заяви ОСОБА_4 для проведення службової перевірки на підставі Закону України «Про звернення громадян» За результатами розгляду складено висновок від 30.10.2015 № 474 та від 19.11.2015 № 494 та встановлено, що інформація, викладена заявником не знайшла свого підтвердження, про що проінформовано заявника та прокурора. Зазначає, що в складі підрозділу власної безпеки ГУ ДФС у Львівській області відсутні посади слідчих, відповідно до Положення про управління власної безпеки ГУ ДФС у Львівській області працівники УВБ ГУ ДФС у Львівській області не наділені повноваженнями вносити відомості до ЄРДР та розпочинати розслідування. Окрім зазначеного, ст.38 КПК України зазначає, що чітко визначені органи досудового розслідування, до яких не відноситься відділ власної безпеки ГУ ДФС у Львівській області. Просить у задоволенні скарги відмовити.

Заслухавши пояснення представника особи, бездіяльність якої оскаржується, дослідивши матеріали скарги, приходжу до наступного висновку.

У відповідності до ст.55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідно до п.2 ст.214 КПК України, досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до п. 1.4 Положення про порядок ведення ЄРДР, затвердженого наказом Генеральної прокуратури України від 17 серпня 2012 року № 69, цей строк обчислюється з моменту попередження особи про кримінальну відповідальність при поданні заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення, та у випадку надходження заяви, повідомлення поштою, іншим засобом зв'язку, строк обчислюється з моменту надходження заяви слідчому, прокурору.

Відповідно до ч. 4 ст.214 КПК України, забороняється відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, тобто інформація про правопорушення має без будь-яких застережень вноситися до ЄРДР.

Як вбачається із змісту скарги, ОСОБА_4 скерував заяви про кримінальні правопорушення № 06/07/16-33 від 06.07.2016 та № 14/07/16-89 від 14.07.2016 на адресу прокуратури Львівської області та адресу спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Встановлено, що заяви ОСОБА_4 надійшли начальнику ВВБ при ГУ ДФС у Львівській області для розгляду в порядку ст.7 Закону України «Про звернення громадян».

Положення ст.214 КПК України перебувають у взаємозв'язку з ч. 1 ст.2 КК України, згідно з якою підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом, і саме тому фактичні дані, які вказують на ознаки складу злочину кримінального правопорушення, мають бути критерієм внесення його до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про правильність таких висновків свідчить той факт, що Інструкцією №1050, п. 3.5, також передбачено порядок розгляду ОВС заяв і повідомлень, в яких відсутні відомості, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення. Такі заяви після реєстрації в журналі ЄО доповідаються оперативним черговим начальникові органу внутрішніх справ або особі, яка виконує його обов'язки, для розгляду та прийняття рішення згідно із Законом України «Про звернення громадян» або Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Відтак, не будь-яка заява є підставою для внесення відомостей до ЄРДР, а лише та заява, яка містить фактичні дані які підтверджують факт вчинення кримінального правопорушення. Всі інші заяви, після їх надходження до ОВС, підлягають розгляду останнім згідно із Законом, яким не є Закон про кримінальну відповідальність.

З наданої суду копії заяви ОСОБА_4 вбачається, що всі його заяви надійшли і розглянуті ВВБ ГУ при ДФС у Львівській області в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян», про результати скаржник повідомлений листом, а висновки з додатками направлені в прокуратуру Львівської області, прокуратуру Сихівського району м.Львова.

З оглянутих Положень про управління безпеки ГУ ДФС у Львівській області вбачається, що працівники УВБ ГУ ДФС у Львівській області не наділені повноваженнями вносити відомості до ЄРДР та розпочинати розслідування за відсутності слідчих.

Враховуючи наведене, під час судового розгляду не встановлено обставин, які б свідчили про бездіяльність ВВБ при ГУ ДФС у Львівській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі поданих заяв, оскільки ВВБ ГУ при ДФС у Львівській області не є органом досудового розслідування, не наділені повноваженнями на внесення відомостей до ЄРДР, а всі заяви ОСОБА_4 розглянуті згідно із Законом України «Про звернення громадян» і з цього приводу надані висновки, які скеровані крім заявника також в прокуратуру Львівської області і прокуратуру Сихівського району м.Львова.

Оскільки не встановлено порушень чинного законодавства та бездіяльності уповноваженої особи ВВБ при ГУ ДФС у Львівській області при розгляді заяв ОСОБА_4 від № 06/07/16-33 від 06.07.2016 та № 14/07/16-89 від 14.07.2016, тому у задоволенні його скарги слід відмовити.

На підставі наведеного, керуючись вимогами статей 214, 303, 306, 307, 372 КПК України, -

УХВАЛИВ:

у задоволенні скарги ОСОБА_4 на бездіяльність уповноваженої особи ВВБ при ГУ ДФС у Львівській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1