Справа № 2 - 3736 /2009
і м е н е м УКРАЇНИ
19 серпня 2009 року місто Сімферополь
Центральний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого судді Лебедь О.Д., при секретарі Боровікової І.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Акціонерного банку «Діамант» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості за кредитним договором , мотивуючи свої вимоги тією обставиною, що відповідач 11.10.2007 р. отримав кредит у розмірі 9950 грн.00 коп. зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 26 % на рік від суми виданого кредиту , на строк користування по 10.10.2009 р. Відповідач належним чином не виконував умов договору, у зв'язку з чим станом на 17.04.2009 р. утворилася заборгованість по кредиту з урахуванням процентів, комісії та неустойці за несвоєчасно повернення кредиту у сумі 10 407 грн. 16 коп., позивач просить стягнути з відповідача 10 407 грн. 16 коп. заборгованості по кредиту та судові витрати.
Представник позивача ОСОБА_2, яка діє на підставі доручення , належним чином оформленого, в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву щодо розгляду справи в її відсутності, згодна на заочний розгляд справи.
Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про день та час слухання справи повідомлена належним чином, згідно з вимогами ст. 169 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідачки в заочному порядку.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що між позивачем та відповідачкою ОСОБА_1 11.10.2007 р. був укладений договор кредиту № 198/М, згідно з укладеним договором відповідач отримав кредит у розмірі 9950 грн.00 коп. зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 26 % на рік на строк користування до 10 жовтня 2009 р.
Згідно з вимогами ст.526 ЦК України зобов'язання повинно виконуватися належним чином згідно умов договору .
Згідно з вимогами ст. 527 ЦПК України боржник повинен виконати свій борг, а кредитор - прийняти виконання особисто .
Згідно з вимогами ст. 530 ЦПК України , якщо в забов'язанні встановлений строк ( дата) його виконання , то воно подлежит виконанню в цей строк ( дату).
Відповідачкою ОСОБА_1 були порушени терміни повернення кредиту, у зв'язку з чим станом на 17.04.2009 р. утворилася заборгованність, з урахуванням процентів, комісії та неустойці за несвоєчасно повернення кредиту у розмірі 10 407 грн. 16 коп.
Ця заборгованність, згідно наданого розрахунку, утворилася за період часу з 07.10.2008 р. по 17.04.2009 р., суд погоджується з цим розрахунком заборгованності в повному обсязі, оскількі він відповідає вимогам ст. 1050, 625 ЦПК України.
Згідно з вимогами ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
На підставі ст.ст. 526, 527, 530, 554, 1050, 1054 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11, 60, 88, 208-209, 212-215 ЦПК України, суд
Позовні вимоги Акціонерного банку «Діамант» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного банку «Діамант» заборгованість за кредитним договором у сумі 10 407 ( десять тисяч чотириста сім) грн. 16 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного банку «Діамант» судові витрати у розмірі 354 грн. 07 коп.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі відповідачем письмової заяви до Центрального районного суду м. Сімферополя про перегляд заочного рішення протягом 10-ти днів з дня отримання його копії.
Суддя: