Ухвала від 23.08.2016 по справі 821/1177/16

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 серпня 2016 р.

м. Херсон

Справа № 821/1177/16

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Хом'якова В.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Департамента екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації до виробничого кооперативу "Фенікс", за участі третьої особи - Головного управління ДФС у Херсонській області про застосування заходів реагування у вигляду анулювання документа дозвільного характеру,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить анулювати дозвіл на спеціальне водокористування від 19.02.2016 року № Укр 10.54 Хрс виданий виробничому кооперативу "Фенікс".

Окрім того, у своїй позовній заяві позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору. Дане клопотання обґрунтовує тим, що Департамент екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації фінансується виключно із Державного бюджету, а Кошторисом Департаменту на 2016 рік по КЕКВ 2240 "Оплата послуг (крім комунальних)" кошти для сплати судового збору та судових витрат не передбачені.

Позовна заява не відповідає вимогам ч. 3ст. 106 КАС України, за змістом якої, до позовної заяви, зокрема, має додаватися документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

В даному разі документ про сплату судового збору за подання до суду позовної заяви до останньої не додано.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" визначено вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору. Відповідно до якого Департамент екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації не має такої пільги.

Згідно частини першої статті 88 Кодексу адміністративного кодексу України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Частиною 2 цієї статті передбачено можливість відстрочення судом оплати судових витрат до ухвалення судового рішення у справі. Клопотання позивача щодо звільнення його від сплати судового збору не підлягає задоволенню, оскільки єдиною підставою для вчинення судом зазначених у статті 88 КАС України дій є майновий стан заявника, але позивачем не обґрунтовано належними доказами наявність обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, в клопотанні зазначено тільки про те, Департамент є неприбутковою організацією та щодо відсутності коштів для сплати судового збору на 2016 рік.

Суд звертає увагу позивача, що обмежене фінансування бюджетної установи не може бути підставою для її звільнення від сплати судового збору, встановленого законом.

Законом України "Про судовий збір" визначено розміри ставок судового збору за подання адміністративного позову до адміністративного суду. Ставки судового збору складають, відповідно, 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати - за подання позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою та 1 розмір мінімальної заробітної плати - за подання позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем (ч. 2 ст. 4 Закону).

В даному разі, до суду звернена вимога позивача, що має немайновий характер. Тому позивач, обраховуючи розмір судового збору, повинен керуватися положеннями Закону України "Про судовий збір", якими встановлено порядок визначення ставки судового збору за подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень, що містить вимогу немайнового характеру.

Враховуючи викладене, позивачу належить сплатити 1378, 00 грн. судового збору за подання адміністративного позову до суду, що містить вимогу немайнового характеру.

Тому така заява відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.

Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України,

ухвалив:

Залишити позовну заяву без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 08 вересня 2016 р.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 821/1177/16 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Хом'якова В.В.